HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Embla

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Bladelius Embla

Post by kamen » 27 Jan 2013, 20:40

Hvala svima,

Bio sam na putu pa zato pisem sa zakasnenjem.

Da pojasnim da Nagra nije moja, vec je kupio moj vrlo dobar prijatelj,

A na moju veliku radost ja cu je "usvirati" pa posle toga kod mene ce se ostvariti prvi
slusni testovi, a nakon toga ce preamp da ide u svoj maticni sistem.

Prilika koja mi se ukazala da postavim lampu preamp u mom sistemu ili iza Emble ko kako zeli,
Vec mi je pokazala dosta toga....

Citamo se ubrzo.

Pozz

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 27 Jan 2013, 21:21

ng1.jpg
ng1.jpg (112.39 KiB) Viewed 1977 times
ng1.jpg
ng1.jpg (112.39 KiB) Viewed 1977 times
ng2.jpg
ng2.jpg (165.74 KiB) Viewed 1977 times
ng2.jpg
ng2.jpg (165.74 KiB) Viewed 1977 times
ng3.jpg
ng3.jpg (165.87 KiB) Viewed 1977 times
ng3.jpg
ng3.jpg (165.87 KiB) Viewed 1977 times

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 09 Mar 2013, 17:15

Čisto mali prilog; prije 3-4 tjedna smo imali manju selidbu. Emblu sam uredno ugasio, odnio u novu slušaonu i upalio. Naravno, rekla je da ide raditi update (iako u međuvremenu nije imala pristup netu niti bilo što i iako je update napravljen prije nešto vremena/mjeseci)...
Naježio sam se malo, pustio da to traje cca 10ak minuta, Embla se restartala i sad radi kao da nikada ništa nije bilo. Weird.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 14 Mar 2013, 21:31

cdanijel wrote:Čisto mali prilog; prije 3-4 tjedna smo imali manju selidbu. Emblu sam uredno ugasio, odnio u novu slušaonu i upalio. Naravno, rekla je da ide raditi update (iako u međuvremenu nije imala pristup netu niti bilo što i iako je update napravljen prije nešto vremena/mjeseci)...
Naježio sam se malo, pustio da to traje cca 10ak minuta, Embla se restartala i sad radi kao da nikada ništa nije bilo. Weird.
To znaci da je jako dugo nisi update- ovao. Ja se i ne secam kada je bio zadnji update.... mislim da ima vise od 6 meseci, sto me navodi na zakljucak da je Bladelius digao ruke od daljeg razvoja Emble i da se koncentrisao na nesto drugo ...

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 18 Mar 2013, 10:11

DejanM wrote:
cdanijel wrote:Čisto mali prilog; prije 3-4 tjedna smo imali manju selidbu. Emblu sam uredno ugasio, odnio u novu slušaonu i upalio. Naravno, rekla je da ide raditi update (iako u međuvremenu nije imala pristup netu niti bilo što i iako je update napravljen prije nešto vremena/mjeseci)...
To znaci da je jako dugo nisi update- ovao. Ja se i ne secam kada je bio zadnji update.... mislim da ima vise od 6 meseci, sto me navodi na zakljucak da je Bladelius digao ruke od daljeg razvoja Emble i da se koncentrisao na nesto drugo ...
Embla ima zadnji update na sebi već neko vrijeme. U trenutku kad je rekla da se hoće apdejtati nije bila čak niti spojena na mrežu... ;)

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 18 Mar 2013, 11:42

cdanijel wrote:
DejanM wrote:
Embla ima zadnji update na sebi već neko vrijeme. U trenutku kad je rekla da se hoće apdejtati nije bila čak niti spojena na mrežu... ;)
Želja je jedno a mogućnosti drugo...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Dec 2013, 16:51

Pojavio se dugo najavljivani i jos pre dve godine predstavljen novi Blöadelius media Player pod imenom Mimer:

http://www.bladelius.com/products/bladelius/mimer/

Po specifikaciji je vrlo slican Embli - ima cak dva analogna ulaza manje uz moderniji USB ulaz.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 03 Dec 2013, 11:11

DejanM wrote:... novi Blöadelius media Player pod imenom Mimer:
...a cena je???? :?:

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Dec 2013, 11:30

first wrote:
DejanM wrote:... novi Blöadelius media Player pod imenom Mimer:
...a cena je???? :?:
3200 eur

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 12 Jan 2014, 14:58

DejanM wrote:Pojavio se dugo najavljivani i jos pre dve godine predstavljen novi Blöadelius media Player pod imenom Mimer:

http://www.bladelius.com/products/bladelius/mimer/

Po specifikaciji je vrlo slican Embli - ima cak dva analogna ulaza manje uz moderniji USB ulaz.
Bolje ne komentirati. Kod Emble im je trebalo cca 2-3 godine da softver postane dovoljno stabilan za dnevno korištenje. Ovo (Mimer) je ipak lifestyle uređaj pa bi do kraja 2023. vjerojatno mogao raditi kako treba. Na mailove se više ne javljaju, briga njih za postojeće korisnike.
Možda ne bi bilo loše biti oprezan s izrazom "moderniji".
Embla stvarno svira perfektno (sve, od Red Book formata pa na na dalje), ali sigurno je zadnji Bladelius uređaj koji mi pada na pamet uopće korsititi.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2014, 18:54

U potpunosti se slazem cdaniel. :sign

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 13 Jan 2014, 21:01

:sign like

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 09 Feb 2015, 10:26

Ima još ljudi s Emblom ovdje?
Moja i dalje radi. Apgrejda nije bilo već neko vrijeme (samostalno ponekad nadogradim bazu CDova), ali moram reći da radi super stabilno i da ne vidim baš uređaj kojim bih je zamijenio samo tako. Navigacija bi možda mogla biti mrvicu bolja kad se prolazi kroz USB stikove, ali nije problematično.
Ostali?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Feb 2015, 10:42

Ja je jos uvek imam ali sam potpuno napustio network funkciju. Emblu koristim kao Preamp, DAC i kao izvor muzike sa diska. Redje i kao CD player a odavno nisam vrsio neki RIP CDa pomocu nje. Dobrim delom i zato sto slabo kupujem CDove.

U principu radi dobro ...

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 09 Feb 2015, 10:49

Network funkciju? Tebi je radila network funkcija?! KAKO?!

Post Reply