HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Embla

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Bladelius Embla

Post by DejanM » 18 Sep 2012, 15:20

Embla Remote App je zadnji update imala u Novembru 2011. To mi ne lici na "naporan rad" sa zeljom da se napravi sto bolja aplikacija. Nesto nisam siguran da ce uopste biti update-a s obzirom da je Bladelius upravo izbacio na trziste svoj novi Media Server.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Sep 2012, 15:35

Evo nekih iskustava sa Emblom kao network playerom ...

- Embla Remote App za iPad je preskupa. Funkcionalnost je standardna za tu vrstu App. Veliki nedostatak je sto ne postoji mogucnost da se kod liste albuma skoci direktno na pocetno slovo (npr. zelim da odmah skocim na listu imena albuma/izvodjaca od slova P) vec svaki put mora da se skroluje prstom na dole, sto u mom slucaju moze da potraje jer lista ima oko 2000 itema. Dodatan problem je i to sto kad nadjete ono sto zelite App vas vrati na pocetan ekran nakon par desetina sekundi i vi opet morate da skrolujete ako zelite nesto da nadjete. Veoma neprakticno !
- Isprobao sam Emblu sa 3 razlicita DLNA servera. Sa Windows Media Playerom ne radi - prepozna ga u mrezi ali ne vidi foldere koji su mu pridruzeni. Logitech Media Server prepoznaje, cita muzicke files i to radi dobro. Jedino ne moze da cita WAV files, ali tu se radi o gresci koja postoji u Logitech Media Serveru. To je bug koji ko zna da li ce ikada biti otklonjen. Trenutno zbog toga koristim PS3 Media Server i sa njim izgleda da sve funkcionise kako treba.
- Kvalitet zvuka je odlican - na nivou koriscenja internog SSD.
- Desilo mi se nekoliko puta da nakon 2-3 sata sviranja Embla odjednom pocinje da prijavljuje Disc Read Error i da preskace pesme. Tada je jednostavno treba iskljuciti.
- Namestajuci razne parametre na PS3 Media Serveru, uspeo sam 3-4 puta tako da srusim Emblu da sam morao da je iskljucim iz struje da bih je resetovao. Zato ne ukljucujte Emblu dok ne namestite sve parametre Media Servera. Ako zelite da ih menjate nakon izvesnog vremena, gledajte da je Embla iskljucena, dok to radite.
- Slike albuma nekad prikazuje a nekad ne. Neku zakonitost nisam uspeo da uocim. Mislim medjutim da to vise zavisi od Medai Servera nego od same Emble.
- Dokumentacija za koriscenje App ne postoji.

Mozda ovom nekom pomogne da donese ispravnu odluku ...

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 20 Sep 2012, 22:14

DejanM wrote:Embla Remote App je zadnji update imala u Novembru 2011. To mi ne lici na "naporan rad" sa zeljom da se napravi sto bolja aplikacija. Nesto nisam siguran da ce uopste biti update-a s obzirom da je Bladelius upravo izbacio na trziste svoj novi Media Server.
Gdje si vidio da postoji taj Media Server?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Sep 2012, 10:05

cdanijel wrote:
DejanM wrote:Embla Remote App je zadnji update imala u Novembru 2011. To mi ne lici na "naporan rad" sa zeljom da se napravi sto bolja aplikacija. Nesto nisam siguran da ce uopste biti update-a s obzirom da je Bladelius upravo izbacio na trziste svoj novi Media Server.
Gdje si vidio da postoji taj Media Server?
Na sajmu u Minhenu je bio predstavljen kao novi uredjaj koji uskoro treba da se pojavi u prodaji. Od tada nisam puno cuo o toj spravi a na Bladelius stranici nema ni pomena o njemu. Verovatno kasne sa nekim stvarima ...

Inace izgleda sasvim drugacije nego Embla ... mislim da je u threadu o sajmu u Minhenu First postovao njegovu sliku ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 21 Sep 2012, 10:35

cdanijel wrote:Gdje si vidio da postoji taj Media Server?
Evo ovde možeš da vidiš slike....
http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... 770#p21770

Rabioso
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Rabioso » 21 Sep 2012, 10:56

cdanijel wrote:
DejanM wrote:
DejanM wrote:Embla radi i sa PS3 Media Serverom. On moze da se spusti besplatno sa neta i Embla ga vidi i u stanju je da streamuje preko njega files kroz mrezu ... Verziju koju sam ja danas instalirao jeste 1.60.

http://www.ps3mediaserver.org/
a njega sam instalirao zato sto Embla App odjednom ne vidi vise Logitech Media Server ... Igrarije sa Emblom se nastavljaju ...
Upravo sam odustao od Emblinog remotea... :(

Cini se da je u toj firmi to normalno; embla sama po sebi nije radila kako treba do ne znam koje revizije softvera (dnevno ju je trebalo gasiti i sl.). Unazad zadnje 2-3 revizije softvera radi kako treba...

Provjerit cu stanje embla remote aplikacije tamo negdje krajem iduce godine...
Danijele,
Presmjesan si tip. Pa tu aplikaciju gledas godinu dana.
Napisao sam ti da nedvojbeno pomaze i olaksava te da radi stabilono bez greske.
Upotreba Emble sa i bez app je nebo i zemlja.
Ok, mozda nedostaje neke điđe, ali kojoj aplikaciji ne nedostaju.
Ne mogu to razumjeti... :wb

Usput sa điđiama poput media servera i formata 352.8 se treba poigrati entuzijazma radi
...ali i znati se poigrati, te je realno ocekivati da sve nece raditi kao podmazano.
Zato smo tu, na forumu, i pokusavaom jedni drugima pomoci razmjenom iskustava.

Slusam muziku sa vanjskog HDDa i SSDa te grama. Meni sve funkcionira savrseno godinu dana.
Kada nije funkcioniralo bio sam glasan, nisam li?

Mojih 5 para;)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Sep 2012, 19:04

Nakon instaliranja iOS 6 na iPad 2 Embla Remote App prakticno vise ne funkcionise. Moze da se pusti pesma ali vec nakon nekoliko minuta App nestane sa ekrana. Embla odsvira zapocetu pesmu do kraja i onda stane. Ako hocete dalje da slusate morate ponovo da pokrenete App i da onda ponovo pustite narednu pesmu, App posle nekoliko minuta opet pukne, itd.

Probao sam sa PS3 Media Serverom i sa Logitech Media Serverom i oba puta se isto desava. Znaci nije do DLNA servera ...

Ovaj put cu da pisem Bladeliusu ...

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 21 Sep 2012, 21:00

DejanM wrote:Nakon instaliranja iOS 6 na iPad 2 Embla Remote App prakticno vise ne funkcionise. Moze da se pusti pesma ali vec nakon nekoliko minuta App nestane sa ekrana. Embla odsvira zapocetu pesmu do kraja i onda stane. Ako hocete dalje da slusate morate ponovo da pokrenete App i da onda ponovo pustite narednu pesmu, App posle nekoliko minuta opet pukne, itd.

Probao sam sa PS3 Media Serverom i sa Logitech Media Serverom i oba puta se isto desava. Znaci nije do DLNA servera ...

Ovaj put cu da pisem Bladeliusu ...
Eh bre Deki, pa daj Bladeliusu malo fore, tek prekjuče je izašao novi iOS, očigledno moraju da 'oprave app, a i ti nisi baš morao da budeš early adopter... :wink:

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Sep 2012, 21:59

Pa moram da im skrenem paznju. Nisam siguran da oni odrzavaju ovaj App kako treba ...

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 21 Sep 2012, 22:25

Tako je Dejane nema labavo,
mislim da si ti jedan od najazurnijih clanova ovog foruma :good

Uostalom ako ih "MI" - t.e. krajni korisnik ne kritikujemo, ukazijemo na greske i propuste,
trazimo novine i apdejt(napredak), onda ce proizvodjaci to iskoristiti postati lenji i spavati na lovorikama.

Pozz

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 23 Sep 2012, 21:38

Rabioso wrote:
Danijele,
Presmjesan si tip. Pa tu aplikaciju gledas godinu dana.
Napisao sam ti da nedvojbeno pomaze i olaksava te da radi stabilono bez greske.
Upotreba Emble sa i bez app je nebo i zemlja.
Ok, mozda nedostaje neke điđe, ali kojoj aplikaciji ne nedostaju.
Ne mogu to razumjeti... :wb

Usput sa điđiama poput media servera i formata 352.8 se treba poigrati entuzijazma radi
...ali i znati se poigrati, te je realno ocekivati da sve nece raditi kao podmazano.
Zato smo tu, na forumu, i pokusavaom jedni drugima pomoci razmjenom iskustava.

Slusam muziku sa vanjskog HDDa i SSDa te grama. Meni sve funkcionira savrseno godinu dana.
Kada nije funkcioniralo bio sam glasan, nisam li?

Mojih 5 para;)
Čisto iz iskustva sam takav. Prvih x mjeseci je Embla imala svakodnevno resetiranje, radila je nepouzdano i generalno je s aspekta jednostavnog korištenja bila, blago rečeno, užas.
Meni Embla primarno služi za sviranje s USB stika (koristim neki 256Gb, USB3.0, jako sretan s njime i brzinom) te kao DAC.
Koliko čitam, kod Embline aplikacije ne radi se o nedostacima điđa nego nedostacima osnovne funkcionalnosti na koje sam naviknut. Slučajno radim u IT industriji pa mi rečenica "ali kojoj aplikaciji ne nedostaju" pomalo bode oči. Izrazito inzistiram na kvaliteti i upotrebljivosti (u poziciji sam da mogu inzistirati).
Što se tiče vikanja, gospođa iz Bladeliusa nije se udostojala čak niti odgovoriti na prigovor da je _network_ streaming nešto što postoji u prodajnim materijalima uređaja. Jednostavno ne želim _još jednom_ platiti nešto što sam već platio.

I tako... :)

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Sep 2012, 16:45

CDanijel,

Napomenuo si da na Embli koristis USB 3.0 memoriju, pa me interesuje kako je koristis
preko adaptera ili direktno na 2.0 ulaz i dali ima nekog poboljsanja u brzini prenosa informacija
ili nema.

Pozz

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by cdanijel » 24 Sep 2012, 18:25

kamen wrote:CDanijel,

Napomenuo si da na Embli koristis USB 3.0 memoriju, pa me interesuje kako je koristis
preko adaptera ili direktno na 2.0 ulaz i dali ima nekog poboljsanja u brzini prenosa informacija
ili nema.

Pozz
Zdravo,
Ide direktno na USB 2.0; nema nikakvog poboljšanja niti u kojem segmentu već je puno lakša manipulacija time radi bržeg transfera s kompa na stick.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Sep 2012, 21:24

cdanijel wrote:
kamen wrote:CDanijel,

ili nema.

Pozz
Zdravo,
Ide direktno na USB 2.0; nema nikakvog poboljšanja niti u kojem segmentu već je puno lakša manipulacija time radi bržeg transfera s kompa na stick.

Hvala,
Steta,
A prvo sto bi sugerirao Mike-u je da ugradi usb 3.0 :oky

Pozz

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Sep 2012, 10:59

kamen wrote: A prvo sto bi sugerirao Mike-u je da ugradi usb 3.0 :oky
Nema nikakve svrhe raditi tako nešto. Za muziku je čak i brzina USB 2.0 protokola daleko iznad realnih potreba.
Teoretska brzina USB 2.0 je 480Mbit/s (mada je realno nešto manja), a 192kHz/24bit. fajlovi imaju bit rejt oko 9,2 Mbit/s.

Post Reply