HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

muzicki server - moje konacno resenje za izlaz

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: muzicki server - moje konacno resenje za izlaz

Post by prophet » 23 Jan 2011, 11:12

Ja bih napravio nešto ovako, samo sa RME umesto EMU:

http://www.diyaudio.rs/topic/2963-roscoe-player/

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 24 Jan 2011, 06:21

Prophet, taj projekat je vrlo dobar, sa malim poboljsanjem.

OS: Windoze 7 jer ima WASAPI. Zvuci mnooogo bolje od XP. Mreza i Muzicki server ne idu zajedno. Muzicki server je standalone sprava, bez mreze, bez antivirusa, bez fajervola.
Ako se koriste spoljasnji drajvovi to treba da bude reseno preko esata multiplajer kartice i esata kucista.

Kombinacija velikog kucista, 140mm ventilatora ili vecih koji se sporo ili nikako okrecu, predimenzioniranog hladnjaka i laptop procesora dovode do prakticno tihog PC-a.

Solid state drajvovi su postali jeftini i treba koristiti za OS. A ostale oklopiti u alu-hladnjake. To sve ne kosta mnogo a vrlo je efikasno.

Jedva cekam da Ninja isproba analogni balansirani izlaz pa da nam javi.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jan 2011, 12:18

dioklecijan wrote:
first wrote:Nisam ni mislio da ga režeš kao FLAC, već prebaciš u wav, pa tako nekim softverom (recimo Audio DVD Creator) režeš kao DVD-Audio.
Međutim, treba znati da narezani fajlovi na DVD Audio formatu nisu više wav već MLP, tako da plejer mora imati dekoder, odmosno mora
biti osposobljen da čita DVD-Audio format.
Ovo nije točno pa da ispravim.

Na DVD-u se wav može snimiti kao DVD-video ili DVD-audio.

DVD-video podržava stereo formate 16, 24 bita i 44.1, 48 i 96kHz i klasične surround formate (DTS, DD i slično). Mora imati nekakvu sliku i to se može iskonstruirati programom DVD Audio Creator. Ovo čita svaki DVD player.
Da si pročitao pitanje od početka, onda bi uvideo da pišeš o nečemu što nije predmet priče.... Dakle, čovek pita sledeće,....
Sir Oliver wrote:Postoje neki DVD playeri sa 24/192 DACom. Kako na njima slusati Flacove u toj rezoluciji. Narezati CD , DVD , DVDa sta vec pa pustiti? Ako je to moguce onda sledi neki tweak takvog DVDa.
Prema tome kakav sad DVD-Video kad sam navodiš da taj format podržava maximum 24/96, da ne pominjemo kako je potrebno u authoring dodati i sliku koja bespotrebno
samo zauzima slobodan prostor na disku, a u ovom slučaju nema nikakvog smisla. Osim toga, ako baš insistiraš na tačnosti, program Audio DVD Creator ne može kreirati
DVD-Video diskove, već je namenjen baš za DVD-Audio authoring,....

Sve ostalo napisano već postoji na mreži i to mnogo šire objašnjeno, tako da je bilo mnogo lakše proslediti link, recimo ovaj.... http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 24 Jan 2011, 12:31

Ja sam do sada s programom Audio DVD Creator napravio tridesetak DVD-Video diskova, a sada kada ti kažeš da se s njime može raditi DVD-Audio disk nemam ti što reći osim da sigurno nisi napravio nijednog i da pišeš o nečemu što ne znaš. Nažalost smatrao sam te za ozbiljnijeg sugovornika........ Toliko na ovu temu!

http://www.audio-dvd-creator.com/

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jan 2011, 13:27

Jeli neko zna da li ima neki "fin" nacin da se PCI interna zvucna kartica prikopca na laptop?
Rado bi uzeo neki laptom umesto stacionarnog, samo nisam nasao dobar nacin da iskoristim RME uz laptop.

Pokusao sam da googlam ali nisam nista pametniji posle toga?
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jan 2011, 14:19

dioklecijan wrote:Ja sam do sada s programom Audio DVD Creator napravio tridesetak DVD-Video diskova, a sada kada ti kažeš da se s njime može raditi DVD-Audio disk nemam ti što reći osim da sigurno nisi napravio nijednog i da pišeš o nečemu što ne znaš. Nažalost smatrao sam te za ozbiljnijeg sugovornika........ Toliko na ovu temu!

http://www.audio-dvd-creator.com/
DVD-Video format pre svega podrazumeva da osim audio materijala na disku postoje i video materijali (24fps ili 25fps) uz audio sadržaj
a takav authoring u Audio DVD Creator softveru nije podržan. Jednostavno, ovaj softver nije namenjen obradi DVD- Video diskova, gde bi
video sadržaj bio sinhron sa audio materijalima.

Na ovom linku možeš pronaći šta se podrazumeva pod DVD-video format i kakva je standardizacija.... http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video

Dakle, nisi ti kreirao DVD-Video diskove sa pomenutim programom, već DVD-Audio diskove koji su kompatibilni sa DVD-Video plejerima,
sve dok audio materijal ne prelazi 24/96 (LPCM). Sve što na tim diskovima koje si napravio ima od videa, samo je statičan meni koji služi za izbor
određene numere, što je inače sastavni deo i svakog legalno objavljenog DVD-Audio diska.

Ajde da pojednostavimo, to što CD disk može da radi i u DVD-Video plejerima, nikako ne znači da se predmetni disk (CD) može nazvati DVD-Video.

Malo mi je degutantno da se ubeđujem sa tobom da li sam narezao neki disk sa pomenutim softverom, a još manje da raspravljam da li o DVD authoring-u
nešto znam ili ne znam, kao što kažeš. Nasmejao si me takvom tvrdnjom, a možda ćeš jednog dana i razumeti zašto.
Last edited by first on 24 Jan 2011, 14:44, edited 1 time in total.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 24 Jan 2011, 14:38

Dosadan si ko proljev, samo toliko da dodam. Mani me se i nastavi diskutirati sam sa sobom i dokazivati ono o čemu pojma nemaš

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jan 2011, 15:07

dioklecijan wrote:Dosadan si ko proljev, samo toliko da dodam. Mani me se i nastavi diskutirati sam sa sobom i dokazivati ono o čemu pojma nemaš
Ako ne veruješ meni, evo ključnog navoda onoga što je napisao proizvođač pomenutog softvera u karakteristikama:
-Output format is DVD-Video compliant, so that it can be played by any DVD player.

Po tebi izgleda da ni oni nemaju pojma šta pišu, i kakav su softver napravili.

Osim što si tvrdoglav, evidentno je da znaš da budeš i nepristojan u svojim komentarima. Toliko o tome....

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 24 Jan 2011, 15:59

Ajde kupi jedan riječnik engleskog jezika pa se javi ponovo. Koji lik................... :mrgreen:

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jan 2011, 16:39

dioklecijan wrote:Ajde kupi jedan riječnik engleskog jezika pa se javi ponovo. Koji lik................... :mrgreen:
Biće da je tebi potreban, čim ne razumeš da ti je proizvođač napisao da je „Izlazni format u saglasnosti sa DVD-Video, tako da može biti reprodukovan u bilo kom DVD plejeru“

U ostalom dao sam ti link da pogledaš šta podrazumeva DVD-Video format, a ovde ti je objašnjeno da su tvoji narezani diskovi „podržani“ i od DVD-Video plejera, a ne da
softver može kreirati diskove u DVD-Video standardizaciji. Ako je to za tebe isto, onda je stvarno gubljenje vremena tebi to objašnjavati.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 24 Jan 2011, 17:13

Jeli neko zna da li ima neki "fin" nacin da se PCI interna zvucna kartica prikopca na laptop?
Rado bi uzeo neki laptom umesto stacionarnog, samo nisam nasao dobar nacin da iskoristim RME uz laptop.

Pokusao sam da googlam ali nisam nista pametniji posle toga?

:ded :wb

:dev

:rmb
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 24 Jan 2011, 17:43

first wrote:
dioklecijan wrote:Ajde kupi jedan riječnik engleskog jezika pa se javi ponovo. Koji lik................... :mrgreen:
Biće da je tebi potreban, čim ne razumeš da ti je proizvođač napisao da je „Izlazni format u saglasnosti sa DVD-Video, tako da može biti reprodukovan u bilo kom DVD plejeru“

U ostalom dao sam ti link da pogledaš šta podrazumeva DVD-Video format, a ovde ti je objašnjeno da su tvoji narezani diskovi „podržani“ i od DVD-Video plejera, a ne da
softver može kreirati diskove u DVD-Video standardizaciji. Ako je to za tebe isto, onda je stvarno gubljenje vremena tebi to objašnjavati.
Pošto ja imam strpljenja s neukima, a neuki pamte kratke definicije evo ovako:

DVD-video je ono što je na DVD disku u direktoriju VIDEO TS i ima nastavak .vob (VIDEO OBJECT)
DVD-audio je ono što je na DVD disku u direktoriju AUDIO TS i ima nastavak .aob (AUDIO OBJECT)

Drugačije ne može biti po sili zakona, a kada ti napraviš takvo remake djelo obavezno to prijavi na ovaj forum :lol:

Sada ti nastavi sa definicijama, dok ne patentiraš toplu vodu. Zaglibio si u vlastitom egu pa možeš peglati krive Drine do sutra. Meni svejedno.

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 24 Jan 2011, 19:53

PrekoBare wrote:Prophet, taj projekat je vrlo dobar, sa malim poboljsanjem.

OS: Windoze 7 jer ima WASAPI. Zvuci mnooogo bolje od XP. Mreza i Muzicki server ne idu zajedno. Muzicki server je standalone sprava, bez mreze, bez antivirusa, bez fajervola.
Ako se koriste spoljasnji drajvovi to treba da bude reseno preko esata multiplajer kartice i esata kucista.

Kombinacija velikog kucista, 140mm ventilatora ili vecih koji se sporo ili nikako okrecu, predimenzioniranog hladnjaka i laptop procesora dovode do prakticno tihog PC-a.

Solid state drajvovi su postali jeftini i treba koristiti za OS. A ostale oklopiti u alu-hladnjake. To sve ne kosta mnogo a vrlo je efikasno.

Jedva cekam da Ninja isproba analogni balansirani izlaz pa da nam javi.
Koliko se sećam u ovom projektu i nema mreže i eksternih drajvova. Iskoristio je hardove za lap-top u sopstvenim kućištima. I ja sam za SSD za OS pa da ga podiže kao običan uređaj npr. CD. Takođe i napajanje je DC-DC. Samo ne znam kako da vežem RME na PCI u horizontalnom položaju? Ovaj projekat mi odgovara baš zbog takvog napajanja. Meni Foobar radi preko KS out-a, misliš da je sa WASAPI bolje? Ja nisam probao WASAPI ali ono što sam čitao na net-u kažu ka je KS out najbolji. Kakva su tvoja iskustva? Da li RME može bez tih wasapija i direktno preko KS out-a?

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 24 Jan 2011, 20:13

prophet wrote: Samo ne znam kako da vežem RME na PCI u horizontalnom položaju? Ovaj projekat mi odgovara baš zbog takvog napajanja. Meni Foobar radi preko KS out-a, misliš da je sa WASAPI bolje? Ja nisam probao WASAPI ali ono što sam čitao na net-u kažu ka je KS out najbolji. Kakva su tvoja iskustva? Da li RME može bez tih wasapija i direktno preko KS out-a?
Nabavi PCI RISER CARD to je par eura i resio si problem. To i Meridian Soloo radi :-)

http://www.google.ca/images?hl=en&sourc ... =PCI+riser+

pazi, ima leva i desna, vidi na koju stranu ti treba.

ima i PCI i PCI-e. Ne znam koju RME karticu da kupis, PCI ili PCI-e, ja sam kupio PCI jer sam nasao jeftinije.

Ja ne koristim Foobar pa bi svako poredjenje koje bih ti dao bilo neprecizno. Kod mene Windows 7/JRIVER MC15 svira bolje sa WASAPI. Pored toga koristim i opciju PLAY FROM MEMORY gde MC baferuje minut-dva muzike u memoriju.

Windows 7 ima potpuno preradjen nacin kako barata sa zvukom, tako da mislim da to treba iskoristiti.
Jos nesto. Za maksimalnu iskoriscenost treba razmisliti o opciji

1. 2 ista memorijska cipa
2. Dodatni USB stick za memory boost
3. ostaviti Windowsu 7 da sam odredi velicinu swap fajla.

Kad se ovo napravi, W7 radi kako je zamisljen.

Moje iskustvo je da W7 "iz kutije" svira bolje nego XP3 na kome sam proveo dane stelujuci ga i gaseci servise i opcije.

Ali opet kazem, to je moje iskustvo, na mom hardveru. Najbolje napravi dual boot XP3/W7PRO pa vidi sta bolje radi na tvom hardveru i zadrzi sta svira bolje.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Jan 2011, 20:15

dioklecijan wrote:Pošto ja imam strpljenja s neukima, a neuki pamte kratke definicije evo ovako:

DVD-video je ono što je na DVD disku u direktoriju VIDEO TS i ima nastavak .vob (VIDEO OBJECT)
DVD-audio je ono što je na DVD disku u direktoriju AUDIO TS i ima nastavak .aob (AUDIO OBJECT)

Drugačije ne može biti po sili zakona, a kada ti napraviš takvo remake djelo obavezno to prijavi na ovaj forum :lol:
Kada bi se iz DVD-Video standardizacije izvukao samo kontekst koji tebi odgovara, onda bi ti bio u pravu, ali je materija mnogo obimnija i nije tako jednostavna kao što bi ti hteo da prikažeš.
Kako nećeš da čitaš ono što je napisano na linkovima koje sam ti poslao o standardizaciji ovih formata, tako nisi ni video osnovnu definiciju koja kaže da DVD-Video[/b] format
služi za arhiviranje digitalnog Video materijala na DVD-u, koji može biti kombinovani sa različitim audio materijalima,.... itd.

Kako pomenuti softver (Audio DVD Creator) na kome si rezao diskove jednostavno nema mogućnost da sinhrono sa audio materijalima obrađuje i video u SD rezoluciji,
a da ne pominjem kreiranje više jezičnih menija, podmenija, importovanje bitmapa za kreiranje titlova i još dosta toga što DVD-Video specifikacije podrazumevaju, sasvim je
jasno čemu taj softver služi.

Čak ga je i sam proizvođač nazvao Audio DVD Creator, a na svojoj internet stranici u samom uvodu kaže da je namenjen kreiranju DVD diska od audio datoteka, a da bi
postigao veću kompatibilnost, dodatno objašnjava kako će kreirani diskovi biti u saglasnosti i sa DVD-Video plejerima.

Konačno, to je samo mali amaterski softver koji je implementirao podršku samo za audio materijale, i to samo do nivoa gde se dva postojeća formata (DVD-V i DVD-A)
po standardizaciji preklapaju, bez mogućnosti da obavlja sve ono što DVD-Video standard podrazumeva.

Obzirom da tvrdiš kako je to softver za DVD-Video sadržaje, čim kreiraš disk sa pomenutim softverom u kome će biti filmski materijal sinhronizovan sa audio sadržajem
i postavljen makar jedan titl, slobodno to ovde prijavi, a ja ću se potruditi da te unapredimo u genija koji može čak i ono što nije uspeo ni Chuck Norris. :oky

Post Reply