HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

muzicki server - moje konacno resenje za izlaz

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Re: muzicki server - moje konacno resenje za izlaz

Post by ninja » 26 Jan 2011, 15:43

Mislim da cu ipak otici na variantu sa ZOTAC ZBOX ID41 + SSD HD za sistem i externi USB(3) disk sa muzikom i sve sa Linuxom. Ima SPDIF izlaz i ne treba mi vise.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 26 Jan 2011, 19:59

prophet wrote:@prekobare

Koliko sam shvatio na W7 ne postoji mogućnost KS out-a, već mora da se ide preko ASIO-a. Da li je to tačno?

Windows 7 je kompletno preradjen i zvuk ne ide kroz KMIixer pa mu ni ne treba KS kao zaobilazno resenje.
Ako predjes na W7 prirodan izbor je WASAPI i softverski plejer koji podrzava WASAPI.
Ako zelis da koristis ASIO/KS iz bilo kog razloga (USB DAC na primer), ostani na XP.

Izbor softverskog plejera je vrlo licna stvar. Meni je Windows 7/WASAPI/JRIVER MC15 za sada najboljia kombinacija.
(pogotovo sa aktiviranom "play from memory" opcijom)MC15 ima i besplatnu verziju podraznu reklamama pa moze bez rizika da se isproba pre kupovine.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 26 Jan 2011, 23:05

Kaži mi, ti ASIO i WASAPI omogućavaju bit-perfect ili i sami unose neku smetnju? Pozaboravljao sam ove stvari.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 27 Jan 2011, 07:38

prophet wrote:Kaži mi, ti ASIO i WASAPI omogućavaju bit-perfect ili i sami unose neku smetnju? Pozaboravljao sam ove stvari.

moras da izguglas za vise detalja. Znam da je Wasapi je bit perfect i u exclusive modu iskljucuje klizni potenciometar za jacinu zvuka i sve windows zvucne efekte. W7 ima i room correction ali ja to ne koristim, verujem da
to farba zvuk ispod 500 Hz.

Volter

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 27 Jan 2011, 11:15

OK, ovo za wasapi mi je zasad dovoljno. On radi na svim karticama?

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 27 Jan 2011, 13:20

prophet wrote:OK, ovo za wasapi mi je zasad dovoljno. On radi na svim karticama?
kod mene je radilo sa ASUS XONAR i RME. cuo sam da moze da bude problema kod nekih USB DAC .

Volter

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 07 Feb 2011, 20:22

Da ponovim post, ovdje se neki kunu da je ovo u klasi Lynx L22:

Yellowtec Puc2

* Plug'n'play installation via USB class code
* ASIO and WDM driver (essential for sample rates > 48 kHz)
* Windows XP (SP2), Vista (32 bit) and MAC OS > 9 compatible
* Powered by USB

* USB 2.0
* 24 bit word length
* Full duplex (Rec and Play simultaneously) up to 192 kHz
* Input monitoring switchable by GPI

* Modular design with AES-3 as common interface
* Choice of analogue and digital breakout panels for back side
* AD/DA - state of the art
* Switchable line levels: +4/+6 dBu (+15/+18dBu FS)

* AD (Record)
* Frequency response 20Hz - 20 kHz (+15dBu): +/- 0.2 dB
* Linearity: 15dBu ... -80dBu: +/- 0.1 dB
* THD @ 1kHz/0dBu: 107dB
* S/N: >105dB

* DA (Playback)
* Frequency response 20Hz - 20 kHz (0dBFS): +/- 0.2 dB
* Linearity: 0dBFS ... -100dBFS: +/- 0.1 dB
* THD @ 1kHz/-15dBFS: 100dB
* S/N: >103dB

* Jitter: < 0.010 UI
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Feb 2011, 09:20

PrekoBare wrote:
Andrija wrote: Hteo bih da pitam šta je bilo sa tvojim Onkyo PR-SC885? Da li za njega ima sada mesta u sistemu ili je prevaziđen RME karticom?
Interesantno je poredjenje analognog i digitalnog izlaza RME.

1. RME SP/DIF>PR-SC885>Sonic Frontiers LINE2 passthrough

2. RME balansirani izlaz >Sonic Frontiers LIne 2 balansirani ulaz

#2 zvuci bolje, ali bih mogao da slusam i #1 samo sto nema potrebe.

PR-SC885 se pokazao kao izuzetna kupovina i ostaje, ali prvenstveno za HT. Nasmejaces se sta sam jos pazario. Ubacio sam joj jedan KEF 103.2 i koristim ga za centralni kanal. tako da sam imam 3 Kef 103.2 :-) Raznorazna neuralna procesiranja jako dobro dodju za stare filmove - dobio sam neki nekadasnji bioskopski ugodjaj (ne ovaj danas multplex gde ti mozak provristi) Ali to je vise za HT temu - glupost zvana horizontalni centralni zvucnik.
Na koji si opticki izlaz ovdje mislio? Ja nisam na cisto sa tim, onaj opticki (ili 2 bolje receno, toslink ... ADAT!?) koji je direktno na strani kartice je cini mi se ogranicen na 96hKz a preko onih "brake out" kablova moze se dobiti 192kHz. Bar kolko sam ja skontao. :-k

Sad mi je malo razumljivije zasto mi je bolje zvucalo kada sam prikljucio direktno na opticki izlaz sa maticne ploce sa Realtek ALC888 nego taj digitalni (ADAT?) sa RME. Sve ide posle na DAC1.

Ja jos uvijek nemam kablove posto ne mogu da nadjem i one sa digitalnim izlazom (a da nisu originali) koji je meni vazniji.
Image Made in SFRJ
KokBok

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 17 Feb 2011, 21:37

ninja wrote:Da ponovim post, ovdje se neki kunu da je ovo u klasi Lynx L22:
Yellowtec Puc2
USB-powered soundcard? :D
Mogu da se kunu koliko hoce. Jesi ti imao prilike da je cujes i prosudis sam?
Image

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Feb 2011, 21:46

pantaNS wrote:
ninja wrote:Da ponovim post, ovdje se neki kunu da je ovo u klasi Lynx L22:
Yellowtec Puc2
USB-powered soundcard? :D
Mogu da se kunu koliko hoce. Jesi ti imao prilike da je cujes i prosudis sam?
Nisam i ne vjerujem da cu se truditi da cujem, sad sam zadovoljan i ne treba mi "komplikacija" :oky
Image Made in SFRJ
KokBok

pantaNS
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by pantaNS » 17 Feb 2011, 22:49

Nisma ni mislio da ga poslusas i vidis koliko dobro svira nego suprotno :D
Image

matan
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by matan » 30 Jul 2012, 17:30

PrekoBare,
jel moze savet kako si resio izlaz sa RME kartice, pretpostavljam da ne koristis analog breakout kabal koji moze da se nabavi preko RME nego da si pravio/kupio neki drugi?

Posto sam pratio i tvoje "rane radove" i svojevremeno kupio Behringer src, da li si razmisljao o nekom apgrejdu (lampizator ili nesto drugo...) istog u cilju koriscenja kao DACa za RME ili to po tebi nema smisla?

Pozdrav

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 30 Jul 2012, 19:50

matan wrote:PrekoBare,
jel moze savet kako si resio izlaz sa RME kartice, pretpostavljam da ne koristis analog breakout kabal koji moze da se nabavi preko RME nego da si pravio/kupio neki drugi?

Posto sam pratio i tvoje "rane radove" i svojevremeno kupio Behringer src, da li si razmisljao o nekom apgrejdu (lampizator ili nesto drugo...) istog u cilju koriscenja kao DACa za RME ili to po tebi nema smisla?

Pozdrav
matane, kupio sam preko ebay-a od nekog izraelca, covek pravi breakout kablove za sve moguce profi uredjaje. Narucio sam
XLR izlaz. Koristi Canare konektore i Canare zicu. Da pravio sam ne bi me mnogo jeftinije izaslo a nisam tako dobar sa ultrapreciznim lemljenjem, uvek posle nekoliko meseci moram da popravljam :-(

Potrazi ga na ebayu pod CANARE RME breakout cable.

Pravo da ti kazem,cekam neki 'kvantni skok" ili kod DAC-ova ili kod audio kartica. Za danas mislim da je RME sasvim ok. Ako je dobra Boothroyd Stewartu (Meridian) da je stavi u njegov muzicki server
od $9000 dobra je i meni. kad bih nasao neki zverski clock za male pare, priznajem da ne bih odoleo. Mada, krivo mi je sto nisam odmah zagrizao i kupio Lynx. Sad sta je tu je.

Inace, veliki skok je bio softvewrski, sa JR 17. Nastelovao sam ga da redbook upsampluje na 176.4 i da svira iz memorije. Na PC sam zakacio besumni USB Pioneer DVD burner (za netbook) pa kad ubacim CD u njega svira ga iz memorije upsamplovan na 176.1 tako da imam celo Meridian resenje na okupu :-) Imam i upsampling CD plejer i upsampling server.

Pored toga, od nedavno JR17 moze da reprodukuje i SACD ripovane uz pomoc PS3 pa eto lepote. Sve u svemu, trosim vreme maksimalno na slusanje muzike a do daljnjeg odgadjam svako ceprkanje.

Korisnicki Interfejs mi je ostao slaba tacka, koristim onu malu bezzicnu Logitech tastaturu koja ima touchpad umesto misa, nije lose ali nije elegantno resenje. Planiram da kupim neki 24 touch screen monitor, stavim ga na postolje da stoji pored fotelje za slusanje i zaokrtuzio sam sistem. Windoze 8 bi trebalo super da radi "prstima" pa cekam da vidim da li ce RME PCI da radi pod W8. Ako hoce, to je konacno resenje.

Mislm da je koriscenje profi audio kartice kao digitalnog transporta na neki nacin overkill, da to moze i jeftinije. Mada mnogi to rade, a razlog je stabilnost u radu jer profi kartice rade bez greske. Asinhroni USB adapteri i asinhroni USB DAC su takodje opcija vredna paznje koja moze da se koristi umesto profi kartice kao digitalnog transporta.

Volter

matan
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by matan » 31 Jul 2012, 12:26

Zahvaljujem na savetima.

Nasao sam ovaj canare, jos cu da vidim dal mogu da nadjem negde ove kvalitetnije dsub konektore pa da sam napravim od beldena (koga imam) posto ima bolje karakteristike (nizu kapacitivnost) od ovog canare kabla a i od boljih materijala je pravljen.

Pozdrav.

Post Reply