HiFi & Professional Audio Forum  

Player za flac

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
dejann73
Nov korisnik
Nov korisnik

Player za flac

Post by dejann73 » 09 Nov 2011, 17:19

U fazi sam kupovine pojacala XTZ Class-A 100 D3 sa integrisanim DAC-om i kutije XTZ 99.36 Piano (eventualno XTZ 99.25) ali se evo nekoliko dana mucim kako da dovucem Flac sadrzaj sa harda do Dac-a. Prvobitno sam hteo da uzmem Hegel HD2 Dac i pojacalo bez digitalnih ulaza pa da uparim sa macbookom ali se plasim da ce zvuk biti losiji jer se prvo obradjuje preko muzicke karte. Probao sam kod prijatelja nesto preko Apple TV na DacMagic i cuje se losije nego kada se nareze i pusti preko CD playera. Sada nesto tupim mozak da uzmem neki media player tipa AC Ryan ili WD TV pa da to spojim sa Dac-om, ali ne znam kako ce to zvucati. Da li imate ideju kako da digitalni sadrzaj muzike sa harda dovedem do daca a da ne unistim originalni kvalitet?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Player za flac

Post by DejanM » 09 Nov 2011, 18:42

SqueezeBox Touch je pravo resenje. Zakaci Hard disk direktno za SB Touch, preko coax digitalnog izlaza Toucha onda ides na eksterni DAC ... i to je to ...

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 09 Nov 2011, 19:51

I ja sam u experimentisanju sa media playeruma. Probao sam USB na DAC i prilično sam zadovoljan. Trenutno testiram ROKU M500 ali je još rano za ocene. Planiram nabavku Netgear NEO TV350 media playera. Na papiru je idealan ( svi mogući formati, 3 USBa, android remote...)
Potreban mi je savet nekoga ko ima empirijsko iskustvo sa Squezovima. Koji je najbolji? Touch ili Duet ( Transporter je verovatno ponajbolji)? Neka merilo budu mogućnosti ( HiRes compatibility), stabilnost ( SW), univerzlnost ( rad pod raznim klijentima ( Foobar, AIMP3..) i lakoća upotrebe ( Grafički remote, Android, iPod remote...). Sam DAC u njima nije od presudnog uticaja jer planiram externi DAC.
Koji UPnP Controller koristite?

Topic author
dejann73
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dejann73 » 09 Nov 2011, 20:27

Ja gledao squeezebox classic koji mi nisu preporucili u hifi radnjama a na ovaj model sam totalno zaboravio. Ok. Hvala puno mislim da ce ovo resiti moju enigmu :wink:

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 Nov 2011, 21:04

Sir Oliver wrote:I ja sam u experimentisanju sa media playeruma. Probao sam USB na DAC i prilično sam zadovoljan. Trenutno testiram ROKU M500 ali je još rano za ocene. Planiram nabavku Netgear NEO TV350 media playera. Na papiru je idealan ( svi mogući formati, 3 USBa, android remote...)
Potreban mi je savet nekoga ko ima empirijsko iskustvo sa Squezovima. Koji je najbolji? Touch ili Duet ( Transporter je verovatno ponajbolji)? Neka merilo budu mogućnosti ( HiRes compatibility), stabilnost ( SW), univerzlnost ( rad pod raznim klijentima ( Foobar, AIMP3..) i lakoća upotrebe ( Grafički remote, Android, iPod remote...). Sam DAC u njima nije od presudnog uticaja jer planiram externi DAC.
Koji UPnP Controller koristite?
Nisam nikada direktno poredio Duet i Touch ali Touch ima prednost jer je uredjaj novije generacije pa moze da reprodukuje 24/96 dok 24/192 obara na 24/96. Duet moze da reprodukuje 24/48 dok 24/96 obara na 24/48. 24/192 Duet ne moze da reprodukuje. To je po meni prva bitna razlika. Druga je da Touch ima USB Host sto omogucava kacenje eksternog USB diska direktno na njega. Duet nema tu mogucnost.

Software je ok - mada ponekad neki update nije odradjen kako treba pa povremeno dodje do zezancije ... Interface je OK. Postoje Apple aplikacije za njihovu kontrolu. I jedan i drugi imaju SPDIF digitalne izlaze: opticki i coax. Kao server aplikacija se koristi SB proprietery server application koja je medjutim od skora redesignirana u DLNA Server. SB uredjaji ne mogu da reprodukuju video formate i nisu za to ni pravljeni.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 09 Nov 2011, 21:19

dejann73 wrote:Ja gledao squeezebox classic koji mi nisu preporucili u hifi radnjama a na ovaj model sam totalno zaboravio. Ok. Hvala puno mislim da ce ovo resiti moju enigmu :wink:
SqueezeBox Touch ti je odlicno resenje, a ukoliko se odlucis za njega preporucujem ti da ne kupujes bilo kakav eksterni DAC dok ga ne uporedis sa onim u SB Touch-u.

Ako budes zeleo jos bolji zvuk od onoga sto ti nudi Touch, onda mozes slobodno da zaobidjes tu jeftinu klasu D/A konvertera jer neces dobiti nikakvo unapredjenje zvuka.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 09 Nov 2011, 21:44

Poslusaj firsta. :mr
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 09 Nov 2011, 21:55

Hvala DejanMe. Sažeto i jasno.

Topic author
dejann73
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dejann73 » 09 Nov 2011, 21:57

Da. Hvala puno na korisnim savetima i brzim odgovorima :D

dj.nik
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dj.nik » 10 Nov 2011, 13:08

Pozdrav svima,

Ne vidim razlog za nabavku SB Touch. Pominje se nabavka pojačala sa integrisnim DAC-om (XTZ Class-A 100 D3). Pominje se i MacBook.
Koliko sam video iz (dosta šturog) priručnika o upotrebi ovog pojačala, u njemu je solidni 24bit/192k Analog Devices AD1955 d/a konvertor.
Ono sta je potrebno je samo interfejs tipa M2Tech HiFace ili slični. I naravno neki audio plejer za Mac OS platforme. Jeftinije a bolje rečenje
od SB Touch. Komfor daljinskog upravljača u rukama za kvalitet reprodukcije ne bih menjao. MacBook je dovoljno pokretljiv a USB ili S/PDIF
kabl može biti (skoro) proizvoljno dugačak - do ostatka audio sistema. Interfejs može ostati i za eksterni DAC, ukoliko isti nije USB tipa.

:mr

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 10 Nov 2011, 13:43

Mislim da DAC u XTZ nije nekog kvaliteta. M2Tech HiFace kosta nesto manje od Toucha. Sa touchom moze sve da svira sa Mac:a ako hoce da skida sa njega, ne treba ni kabal + moze da ima Sptify premium bez ikakvog kompa. Posle je lako dodati/testirati externe DAC, samo mislim da nema potrebe.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
dejann73
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dejann73 » 10 Nov 2011, 14:35

Nisam uspeo da nadjem specifikaciju za njegov dac ali je pozitivno ocenjen. Polako pocinjem da dobijam migrenu od jurnjave za komponentama pa sam po preporuci poslusao tu svedsku kombinaciju i za taj novac pristojno sviraju. Da li ima razlike u kvalitetu zvuka izmedju sadrzaja sa harddiska prikljucenog na Touch i strimovanja sa Macbooka harda?

dj.nik
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by dj.nik » 10 Nov 2011, 14:52

@ninja
Verovatno si u pravu, pojačalo od 700 funti ne može sadržati i vrhunski DAC. Ali to nije ni SB Touch. I dalje je to zgodna igračaka :).
Mogu da se složim, na ovom kvalitetu uređaja, SBTouch je dovoljno dobra komponenta sistema. Inače, u SRB HiFace se da nabaviti
za 100e a SB Touch nisam siguran, recimo oko 300e?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 10 Nov 2011, 15:40

Nisam imao prilike da čujem pojačalo XTZ Class-A 100 D3 sa integrisanim DAC-om , ali mi po ceni uređaja (650 - 700€) koju sam na netu video,
kvalitet DAC-a ne uliva neko poverenje. Ako se još prisetim da su mi kroz sistem prošla mnogo bolja (skuplja) pojačala sa integrisanim DAC-om i da
je kvalitet DAC-a uvek bio ispod mogućnosti samog ampa, nekako mi se logično nameće zaključak da to ni kod XTZ Class-A 100 D3 nije drugačije.

Zato bi radije preporučio kupovinu pojačala bez integrisanog DAC-a, a potom shodno ostatku sistem odabrati ono što nudi najbolji odnos
kvalitet/cena. Inače SB Touch ima iznenađujuće dobar interni DAC (AKM 4420), tako da sam uređaj preko analognih izlaza zvuči bolje nego
CD plejeri istog cenovnog ranga. Mislim da bi sve ovo trebalo imati u vidu pre nego što se donese konačna odluka o sklapanju određene konfiguracije.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Nov 2011, 15:54

dj.nik wrote:@ninja
Verovatno si u pravu, pojačalo od 700 funti ne može sadržati i vrhunski DAC. Ali to nije ni SB Touch. I dalje je to zgodna igračaka :).
Mogu da se složim, na ovom kvalitetu uređaja, SBTouch je dovoljno dobra komponenta sistema. Inače, u SRB HiFace se da nabaviti
za 100e a SB Touch nisam siguran, recimo oko 300e?

SB Touch nije bas igracka. Ako se koristi kao streaming device i format konvertor (znaci sa eksternim DACom), stavljanje boljih DACova ce davati sve bolji rezultat. To znaci da SB Touch nije bottleneck u sistemu. Moj utisak je da ova sprava zbilja pruza mnogo za novac koji kosta ....

Post Reply