HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Pioneer Elite N-50 kao vrhunski DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..
Post Reply

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Pioneer Elite N-50 kao vrhunski DAC

Post by PrekoBare » 18 May 2012, 21:20

Pioneer Elite je izbacio kombinaciju DAC/Strimer/Internet radio pod oznakom N-50.
Reklamira se kao PC/interner media streamer ali ima ozbiljnja ogranicenja formata koje cita.

Medjutim, izgleda da najbolje radi kao DAC preko asinhronog USB ili Coax ulaza a da je LAN ulaz tek onako.

Oni koji su ga slusali kazu da moze da izadje na crtu DAC-ovima koji su znatno skuplji.

S obzirom da ima najnoviji AKM 4480 32bitni DAC to me ne bi ni cudilo.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Re: Pioneer Elite N-50 kao vrhunski DAC

Post by sdanicic » 19 May 2012, 12:35

PrekoBare wrote:Pioneer Elite je izbacio kombinaciju DAC/Strimer/Internet radio pod oznakom N-50.
Reklamira se kao PC/interner media streamer ali ima ozbiljnja ogranicenja formata koje cita.

Medjutim, izgleda da najbolje radi kao DAC preko asinhronog USB ili Coax ulaza a da je LAN ulaz tek onako.

Oni koji su ga slusali kazu da moze da izadje na crtu DAC-ovima koji su znatno skuplji.

S obzirom da ima najnoviji AKM 4480 32bitni DAC to me ne bi ni cudilo.

Na sajmu u Minhenu ako se dobro secam bio je izlozen samo za gledanje i slikanje :-)

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 19 May 2012, 13:19

Bacio sam pogled na N-50, za sada kazu da driveri prave problem kod visih frekvencija sto bi trebalo softwerski da se resi novim firmwerom.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

lautrecred
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by lautrecred » 22 May 2012, 23:52

nije bilo nikakve sumnje da ces da ga popljujes.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 23 May 2012, 00:05

Upuceno meni? Ako umes da citas i sam bi pronasao ono sto sam napisao, da ima problema sa 192/24 ali je (na srecu) softwerske prirode i samim tim, ispravljivo!
Meni se cak dopada ideja tog daca, samo ne znam gde bih mogao da ga cujem.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 24 May 2012, 15:24

Yamaha se vec vratila u 2ch, Pioneer sa elite znackom je verovatno sledeci.Ja o ovoj firmi koja je je u privatnom vlasnistvu imam najbolje misljenje. Za razliku od korporativnih bandita (sony na primer) za Pioneer uredjaje je moguce nabaviti rezervne delove i posle 20 godina.

Sto se tice ovog N_50 izgleda da je glavni problem nenormalno visok jittter na ethernet ulazu. Na asinhronom USB ulazu je dobro resen. Za nekog koga ova sprava interesuje pre svega kao DAC a ne kao media server to moze da bude poklon, jer ce N50 verovatno zavrsiti na rasprodaji a jitter na ethernet ulazu ce verovatno biti resen nekim novim modelom.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 24 May 2012, 15:59

Ima i 2 dig ulaza pored usb tako da je vrlo interesantna sprava. Moguce da ce i jitter preko lan resiti firmwerom.

Vladavina has spoken.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 May 2012, 20:30

Nisam slusao ovog Pioneera ali sam mu video iznutrice. i ostao prilicno razocaran: sprava je unutra pomalo aljkavo uradjena.

Mićko
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mićko » 29 Oct 2012, 11:25

Od nedavno N-50 je dostupan i kod nas i to na priličnom broju mesta, čitao sam testove u Audiu, Eins-Null-u i još nekim i to je sve uglavnom pozitivno, ok test ima nahttp://www.head-fi.org/products/pioneer ... dio-player i tu je napisano i nešto što mi se ne sviđa, Cmedia 6631 usb čip ne prima 24-176 i to je problem do čipa a ne dac-a, lik kaže da s/pdif bez problema prihvata 24-176. Prednji usb prihvata flash usb stickove do 24-96 a nedavno sam čitao za mislim Pioneer BDP lx55 da na prednjem usb prihvata 24-192, očito je da je priča sa muzikom preko pc-a zaživela i da sada svi pokušavaju da se uključe i da često nemaju vremena da dorade uređaje pa i u okviru jedne kuće neki mogu više ili manje kada je čitanje formata u pitanju. Nemački Audio je merio jitter ovog pioneera i on je na LAN ulazu 2367ps, na s/pdif-u 297ps a na usb-u 172ps, ne čudi me zaključak head-fi testa da je najbolji zvuk sa usb-a. Yamaha CD-N 500, koja je cd i streamer istovremeno ima kao streamer 194ps a kao cd 145ps jitter, dobra stvar je što je uređaja sve više, po razumnim cenama , pre ili kasnije neko će napraviti komletan uređaj.

Post Reply