HiFi & Professional Audio Forum  

Da li je Router HiFi komponenta ?

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Da li je Router HiFi komponenta ?

Post by Sir Oliver » 26 Nov 2012, 11:24

Da li imate da predlozite neku dobru Android aplikaciju koja ce sa media servera da streamuje na AppleAirPort express?

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 26 Nov 2012, 12:06

Sir Oliver wrote:Da li imate da predlozite neku dobru Android aplikaciju koja ce sa media servera da streamuje na AppleAirPort express?
www.honey-player.com
http://doubletwist.com

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 27 Nov 2012, 09:11

Da li si probao ove aplikacije i ako jesi kako rade?
Meni za "medenog" javlja:

Ова апликација није компатибилна са уређајем Acer A200 .
A "uvijenog" sam probao ali za ovo sto meni treba mora da se kupi full verzija. Nije da je nesto skupo ali ne bih pazario ako nece da radi kako treba

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 27 Nov 2012, 12:00

Sir Oliver wrote:Da li si probao ove aplikacije i ako jesi kako rade?
Meni za "medenog" javlja:

Ова апликација није компатибилна са уређајем Acer A200 .
A "uvijenog" sam probao ali za ovo sto meni treba mora da se kupi full verzija. Nije da je nesto skupo ali ne bih pazario ako nece da radi kako treba
Nisam probao, nemam nijedan Android uređaj. Nije bilo navedeno da se traži besplatni softver, pa sam uvrstio i komercijalni.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 27 Nov 2012, 12:38

Ma nije problem sto je komercijalni nego da li provereno dobro radi.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jun 2013, 09:16

Upravo je najavljena nova generacija Apple Routera koji imaju nov WiFi protokol: AS. On je znacajno brzi od N protokola sto je sigurno odlicna vest za sve one koji streamuju filmove kroz kucnu mrezu. Ovi novi routeri su kompatibilni sa starim protokolima (a, b, g, n) tako da kacenje vec postojecih uredjaja nece biti problem. Takodje je i novi design ludnica. Ali ono sto je posebno interesantno jeste da router prepoznaje fizicku lokaciju uredjaja koji se na njega zakacio i onda usmerava Wireless snop u tom pravcu. Na taj nacin se dobija bolja konekcija bez povecanja snage emitovanja signala.

Druga veoma znacajna stvar jeste da novi (a to su posedovali i stari modeli) Apple routeri salju signal simultano na dve frekvencije: 2,4 GHz i 5 GHz. Na taj nacin se znacajno povecava stabilnost prenosa. Ako ste na granici dometa WiFi routera i imate problema sa prekidima signala - apple router je moguce resenje.

Medjutim ono sto posebno odusevljava jeste novi Apple Mac Pro .... Meni je narocito interesantan taj novi design u pogledu hladjenja racunara. Ta ideja bi se dala primeniti i na HiFi uredjaje ...

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 12 Jun 2013, 11:40

DejanM wrote:Upravo je najavljena nova generacija Apple Routera koji imaju nov WiFi protokol: AS. On je znacajno brzi od N protokola sto je sigurno odlicna vest za sve one koji streamuju filmove kroz kucnu mrezu. Ovi novi routeri su kompatibilni sa starim protokolima (a, b, g, n) tako da kacenje vec postojecih uredjaja nece biti problem. Takodje je i novi design ludnica. Ali ono sto je posebno interesantno jeste da router prepoznaje fizicku lokaciju uredjaja koji se na njega zakacio i onda usmerava Wireless snop u tom pravcu. Na taj nacin se dobija bolja konekcija bez povecanja snage emitovanja signala.

Druga veoma znacajna stvar jeste da novi (a to su posedovali i stari modeli) Apple routeri salju signal simultano na dve frekvencije: 2,4 GHz i 5 GHz. Na taj nacin se znacajno povecava stabilnost prenosa. Ako ste na granici dometa WiFi routera i imate problema sa prekidima signala - apple router je moguce resenje.

Medjutim ono sto posebno odusevljava jeste novi Apple Mac Pro .... Meni je narocito interesantan taj novi design u pogledu hladjenja racunara. Ta ideja bi se dala primeniti i na HiFi uredjaje ...

Na AS protokol cemo da sacekamo ... ako ga uopste i docekamo :-(

Ali AC protokol je tu:

802.11ac. The new definition of fast.

With three-stream 802.11ac technology, the AirPort Extreme Base Station takes Wi-Fi speeds over the top. Now you can reach data rates of up to 1.3 Gbps1 — triple the previous 802.11n standard. Which means up to three times faster Wi-Fi.2 You also get double the channel bandwidth, with 80MHz-wide channels providing more room for more data to flow faster than ever. And if you have 802.11a/b/g/n devices, AirPort Extreme maximises that connection as well. What you do with all that extra speed is up to you.

http://www.apple.com/uk/airport-extreme/

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jun 2013, 14:53

On sto nisam razumeo to je Apple strategija da samo najmanji router koji proizvode ima i konvertor formata i SPDIF opticki izlaz. Zasto to ne stave i na srednji i najveci model ? Bas bi bilo cool imati router, 3GB disk i konvertor formata sa SPDIF izlazom u jednom uredjaju ... Na taj nacin bi se mogao DAC direktno zakaciti za router i tako bi se streaming ucinio dosta jednostavnijim (i jeftinijim). Sprave poput squeezeboxa bi postale suvisne.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Jun 2013, 17:44

Interesantan pristup. Kao što sam i predvideo android gadžet može da postane streamer. Kvalitet , po meni, najviše zavisi od USB konvertora.
http://www.head-fi.org/t/645884/simple- ... ing-device
Isprobaću nešto slično. Android + USB sound. Verovatno moja švajsovana ili več šta sve pokupim za uporedni test.
Touch neću ugrađivati več ću drugim tabletom upravljati.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jun 2013, 20:18

Sir Oliver wrote:Interesantan pristup. Kao što sam i predvideo android gadžet može da postane streamer. Kvalitet , po meni, najviše zavisi od USB konvertora.
Isprobaću nešto slično. Android + USB sound. Verovatno moja švajsovana ili več šta sve pokupim za uporedni test.
Interesantno mada ipak kosta 200 USD. Postoji jos jedan pristup - ako imate iPhone ili iPad ili iPod ili odgovarajuci Android, ono sto vam treba jeste docking station sa digitalnim izlazom. To se onda zakaci za DAC. Medjutim ima vec puno uredjaja - DACova, streamera, AVR, Blue Ray playera, itd. koji imaju usb ulaze za Apple sprave. Tako da i docking station nije potreban. Na gadgetu se instalira neka od Apps sa kojom moze da se streamuje - i to je sve.

Ja ipak mislim da treba uloziti malo para i kupiti spravu koja pored odredjenog kvaliteta nudi i komfor pri koriscenju. Recimo ovaj Denon mi se cini kao odlicna kupovina:

http://www.denon.at/de/product/pages/Pr ... Id=DNPF109

Vidjao sam ih na eBay vec za 200 eura.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Jun 2013, 21:09

Ja sam na moj DENON priključio Apple4 AirPort Express i to je otprilike to.
denon1.jpg
denon1.jpg (103.72 KiB) Viewed 1021 times
denon1.jpg
denon1.jpg (103.72 KiB) Viewed 1021 times
denon2.jpg
denon2.jpg (170.59 KiB) Viewed 1021 times
denon2.jpg
denon2.jpg (170.59 KiB) Viewed 1021 times
A od skoro imam i novu igračku.
Sony Ericsson BlueTooth
Image
Hands free ali i target streamer. Na njemu Volime +- i play stop next prev tasteri. Zvuk izvanredan.
Streamuje i sa mobilnog i sa laptopa i sa androida. =D>

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jun 2013, 21:43

cool =D>

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 13 Jun 2013, 18:44

Sir Oliver wrote:Ma nije problem sto je komercijalni nego da li provereno dobro radi.
probao sam doubletwist i ne radi dobro...pustim radio stanice u okviru programa i čuju se samo na telefonu, nikkako nisam provalio kako da pc preuzme zvuk...posle me mrzelo da probam sa muzikom koju imam na telefonu, ali nešto mi sve to ne obećava pa sam je demontirao...možda jednom probam ponovo....

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 13 Jun 2013, 18:56

DejanM wrote:
Sir Oliver wrote:Interesantan pristup. Kao što sam i predvideo android gadžet može da postane streamer. Kvalitet , po meni, najviše zavisi od USB konvertora.
Interesantno mada ipak kosta 200 USD. Postoji jos jedan pristup - ako imate iPhone ili iPad ili iPod ili odgovarajuci Android, ono sto vam treba jeste docking station sa digitalnim izlazom. To se onda zakaci za DAC. Medjutim ima vec puno uredjaja - DACova, streamera, AVR, Blue Ray playera, itd. koji imaju usb ulaze za Apple sprave. Tako da i docking station nije potreban. Na gadgetu se instalira neka od Apps sa kojom moze da se streamuje - i to je sve.

Ja ipak mislim da treba uloziti malo para i kupiti spravu koja pored odredjenog kvaliteta nudi i komfor pri koriscenju. Recimo ovaj Denon mi se cini kao odlicna kupovina:

http://www.denon.at/de/product/pages/Pr ... Id=DNPF109

Vidjao sam ih na eBay vec za 200 eura.
zanimljiv denon...kako se ta vrsta uređaja bori sa recimo hardovima od par tb koji su puni muzike? brzina pristupa, indexiranje, koliko je to brzo/sporo?

meni je trenutno hit xbmc, prima airplay signal, ima gomilu remote contol aplikacija, vuče omote itd...pričali smo već ti i ja oko mogućih audio rešenja, ali nekako mi i dalje netbook prilično dobro obavlja sve što je potrebno, prosto i sam ne znam šta se dodatno dobija u komforu/kvalitetu/whatever sa recimo ovakvim denonom ili mac minijem... :-k i još na sve to ide 10" ekran...nekako brzo propade taj netbook projekat a mislim da je i dalje odlično rešenje za ovakve audio potrebe...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 15 Jun 2013, 21:15

Ne znam kako ovaj Denon izlazi sa par TB na kraj. I mene to zanima ...

Post Reply