HiFi & Professional Audio Forum  

Da li je Router HiFi komponenta ?

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Da li je Router HiFi komponenta ?

Post by DejanM » 22 Sep 2012, 18:47

Znaci skidas sa USB izlaza ...

Nesto razmisljam - mozda je najbolje ipak preko DLNA streamovati preko LAN kabla i routera direktno u network player. Imam utisak da je manja obrada signala na tom putu.

Procitao sam opis ovog Audirvana Plus playera i to sto pise izgleda impresivno. Verujem i da dobro svira ... Ali DLNA server prakticno ne radi nista osim sto cita files i salje ih kroz mrezu (uz minimalnu konverziju).

Hmmm, mislim da nema druge nego probati ... :-k

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 23 Sep 2012, 14:30

DejanM wrote:Znaci skidas sa USB izlaza ...

Nesto razmisljam - mozda je najbolje ipak preko DLNA streamovati preko LAN kabla i routera direktno u network player. Imam utisak da je manja obrada signala na tom putu.

Procitao sam opis ovog Audirvana Plus playera i to sto pise izgleda impresivno. Verujem i da dobro svira ... Ali DLNA server prakticno ne radi nista osim sto cita files i salje ih kroz mrezu (uz minimalnu konverziju).

Hmmm, mislim da nema druge nego probati ... :-k
Za sada nemam ozbiljniji network player od SB3 i SB Touch, niti sam imao priliku da probam neki od modela koji su mi interesantni, Linn Akurate, Naim NDX, Embla... Jedino što sam mogao da probam je podešavanje SB servera u meniju Advanced/File Types. Tu mi je podešeno da se FLAC transcoding vrši na serveru, a ne na plejeru, ali iskreno, nisam čuo razliku. :?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 23 Sep 2012, 17:47

SB Touch nije los kao network player. Kada uporedis streaming preko njega sa kvalitetom reprodukcije koju dobijas preko USBa, sta ti izgleda bolje ?

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 23 Sep 2012, 20:14

DejanM wrote:SB Touch nije los kao network player. Kada uporedis streaming preko njega sa kvalitetom reprodukcije koju dobijas preko USBa, sta ti izgleda bolje ?
Mac kao izvor definitivno. Više detalja, veća slika po svim dimenzijama, više vazduha oko instrumenata i bolja sposobnost rekreiranja reverberacije prostora u kome je snimak napravljen. Iako HiFace ima svoje realne domete i nije transparentan kao "stariji brat" HiFace Evo, pogotovo u kombinaciji sa dedicated ili nekim 3rd party napajanjem, prednost je ipak na strani ove Mac-HiFace kombinacije. Zato me i zanima kako će to sve zvučati sa nekim boljim USB-to-SPDIF konverterom. Jedino što mi se nikako ne sviđa ideja da platim takav konverter više nego neki pristojan DAC... :roll:

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 23 Sep 2012, 22:24

A zasto ne ides direktno sa optickim izlazom sa MACa ?

NeatGuy
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by NeatGuy » 24 Sep 2012, 10:12

DejanM wrote:A zasto ne ides direktno sa optickim izlazom sa MACa ?
Kao prvo, Toslink kablovi koje imam nemaju odgovarajući konektor za Mac, a iskreno, nešto nisam ni imao posebnu želju da probam optički izlaz. Prva generacija Mac Mini imala je prilično bedan jitter na optičkom izlazu, oko 800ps. Ovaj moj Mac koji je s kraja 2009. je bolji, trebalo bi da ima jitter između 200 i 250ps, ali i dalje to nije ni blizu iole ozbiljnog transporta, dok za novu generaciju kažu da je jitter oko 20ps. Ipak, s obzirom na ograničenje od 96kHz, činjenicu da Coax i AES/EBU ulazi rade bolje na mom konverteru, izbor načina na koji ću da "isteram" signal iz računara bio je prilično lak i logičan.

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 24 Sep 2012, 12:19

DejanM wrote:SB Touch nije los kao network player. Kada uporedis streaming preko njega sa kvalitetom reprodukcije koju dobijas preko USBa, sta ti izgleda bolje ?
Ja sam svojevremeno poredio moj SB Touch sa M2Tech EVO-om sa namerom da kupim EVO ako se pokaze bolji.

Moj Touch umesto originalnog switching wallwart-a ima linearno napajanje i iskljuceni su mu wireless i USB + uradjeni su jos neki manji tvikovi (Toolbox 2.0).

U direktnom poredjenju ni jedan uredjaj nije bio jasan pobednik.

Touch je bio malo dinamicniji i uzbudljiviji, EVO je bio malo profinjenjiji.

Posto su mi dinamcnost i boogie faktor bitniji od ultimativne rafiniranosti, Touch je ostao.

Ipak, stoji ograda da korisceni laptop nije bio nesto posebno optimizovan za muzicki plejbek,
pa bi se uz bolju optimizaciju sistema mozda mogla iscediti jos koja mrva performansi iz EVO-a.

Ipak, kada se setim iskustava drugih sa M2Tech uredjajima koji su utvrdili da nisu toliko osetljivi na PC setup,
ne verujem da bi to postao potpuno drugi uredjaj, koji bih onda kupio.

.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2012, 12:57

Kujo,

Kad vec pomenu napajanje ... Da li se isplati uloziti novac u dodatno linearno napajanje za SB ?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2012, 13:00

NeatGuy wrote:
DejanM wrote:A zasto ne ides direktno sa optickim izlazom sa MACa ?
Kao prvo, Toslink kablovi koje imam nemaju odgovarajući konektor za Mac, a iskreno, nešto nisam ni imao posebnu želju da probam optički izlaz. Prva generacija Mac Mini imala je prilično bedan jitter na optičkom izlazu, oko 800ps. Ovaj moj Mac koji je s kraja 2009. je bolji, trebalo bi da ima jitter između 200 i 250ps, ali i dalje to nije ni blizu iole ozbiljnog transporta, dok za novu generaciju kažu da je jitter oko 20ps. Ipak, s obzirom na ograničenje od 96kHz, činjenicu da Coax i AES/EBU ulazi rade bolje na mom konverteru, izbor načina na koji ću da "isteram" signal iz računara bio je prilično lak i logičan.
Kazu da je taj opticki izlaz sada dobar. Neki tvrde jako dobar cak ...

Ja sam narucio mini TOSLINK adapter pa cu to da isprobam i uporedim sa streaming opcijom. Onda cu da vidim da li se isplati uloziti novac u neki skuplji opticki kabl sa mini toslink utikacem na jednoj i toslink -om na drugoj strani ...

Ovako "napamet" mi se cini, da kada su racunari u pitanju, streaming ima prednost nad optickim ili USB izlazom ...

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 24 Sep 2012, 13:18

DejanM wrote:Kujo,

Kad vec pomenu napajanje ... Da li se isplati uloziti novac u dodatno linearno napajanje za SB ?
Ne znam! :)

Linearno napajanje imam jos od SB Classic-a,
Touch nisam ni probao sa njegovim fabrickim napajanjem,
a i mrzi me da probam. :)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2012, 13:37

Kuja wrote:
DejanM wrote:Kujo,

Ne znam! :)

Linearno napajanje imam jos od SB Classic-a,
Touch nisam ni probao sa njegovim fabrickim napajanjem,
a i mrzi me da probam. :)
A kako bih mogao da te motivisem da to probas ?

Vec dugo vremena mi to stoji negde u glavi kao jedna od upgrade opcija ali nikako da dodje na red ... a i ne znam da li uopste ima smisla. Neki kazu da a neki ne ...

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 24 Sep 2012, 14:04

DejanM wrote: A kako bih mogao da te motivisem da to probas ?

Vec dugo vremena mi to stoji negde u glavi kao jedna od upgrade opcija ali nikako da dodje na red ... a i ne znam da li uopste ima smisla. Neki kazu da a neki ne ...
Problem je sto sam sada shvatio da u stvari ni ne znam tacno gde mi je originalno napajanje! :)

Nisam ga nigde video vec vise od godinu dana...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2012, 14:51

Jedino da firsta zainteresujem za celu ovu pricu posto on ima Touch ... Recimo ja platim dva piva firstu u Minhenu iduce godine (ili u Becu u Novembru) a on organizuje originalno Touch napajanje i jednu sesiju poredjenja ... :D

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 24 Sep 2012, 16:02

DejanM wrote:Jedino da firsta zainteresujem za celu ovu pricu posto on ima Touch ... Recimo ja platim dva piva firstu u Minhenu iduce godine (ili u Becu u Novembru) a on organizuje originalno Touch napajanje i jednu sesiju poredjenja ... :D
Odavno je Kuja nudio da kod mene to uporedimo, ali nikako da to dođe na dnevni red. Uglavnom mi kroz sistem prolaze
neke druge komponente koje mi po više osnova privlače pažnju, pa sam pomalo i zaboravio na linearno napajanje za SB.
U svakom slučaju vredi proveriti da li ima nekih čujnih razlika. :wink

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2012, 16:27

Spreman sam da podignem ponudu i na 3 piva za to ... :D

A kako Kuju da motivisemo ? Jedino ako tvoja zena opet spremi one kiflice sa sirom ... Ja bolje u zivotu nisam jeo ... :D

Post Reply