HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

Squeezebox is dead !

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..
Post Reply

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Squeezebox is dead !

Post by DejanM » 15 Sep 2012, 09:04

Logitech je prestao da razvija SB sprave i takodje prestao da ih proizvodi. Postojace support jos jedno izvesno vreme ali je Logitech odlucio da predje na novu platformu pod imenom UE koja nece biti backwards kompatibilna sa SB spravama. Jedini izuzetak je Radio koji u novoj UE varijanti ima isti HW kao sto je to bio slucaj i sa SB Radiom, tako da ce tu postojati mogucnost upgrade. Sve ostalo ... nece biti vise ni da se kupi. Sa nemacke i austrijske Logitech stranice su cak SB sprave sklonjene sa liste proizvoda.

Za mene pomalo neshvatljiva odluka jer su SB sprave bile jako dobre i cini mi se imale solidan deo trzista. Predpostavljam da je razvoj i odrzavanje ovakve platforme (sa gomilom problema oko konektovanja, streamovanja, sa razlicitim serverima, routerima, operativnim sistemima, itd.) predstavljala znacajan izdatak za Logitech. Zato su se odlucili da stvari znacajno pojednostave i predju na nesto sto je jeftinije, jednostavnije i sto nece vezivati toliko njihovih resourca kao sto je to do sada bio slucaj. To je medjutim samo moja predpostavka ...

Steta ... :(

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Squeezebox is dead !

Post by DejanM » 15 Sep 2012, 09:24

Vredo procitati ispovest lika pod nickom bklaas:

http://forums.slimdevices.com/showthrea ... adio/page7

Zvuci tako poznato ... na zalost ...

Post Reply