HiFi & Professional Audio Forum  

Razgovori o audio file-ovima

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Da li je Router HiFi komponenta ?

Post by Sir Oliver » 18 Sep 2012, 23:30

first wrote: Upravo tako, koristiš različite uređaje, koji imaju različite DAC-ove, a verovatno ti ni kablaža nije ista za oba uređaja.
Ma znam da je test radjen na vrhunskom sistemu ali je CD player oduvao streamer sa DACom. Jedini zaključak da je CD ( komplet, transport, DAC analogni izlaz) mnogo kvalitetniji od sreamerčića. Pa sam se uplašio da bi streamer koji može da se poredi sa dobrim CDom nažalost morao i da košta adekvatno.
Ja sam eksperimentisao, jer koristim Audiolab 8200CD koji je takođe i eksterni DAC kada reprodukciju vrši SB Touch.
Sve razlike koje su se pojavljivale u ovom slučaju su bile u direktnoj zavisnosti od koaksijalnog kabla između SB-a i DAC-a,
kao i USB kabla između SB i HDD. Od kada su kod mene na tim pozicijama postavljeni kvalitetni kablovi, blaga prednost
je na strani reprodukcije SB Touch-a.
To je ohrabrujuće. Znači da optimizacija streamera može da ga unaprtedi. Ja koristim WiFi pa ne moram da mislim o USB kablu samo o DACu i vezi DACa i streamera.

DejanM wrote:
Trebalo bi da network player bolje svira od CD playera jer je predpostavka da CD transport proizvodi vise gresaka ocitavanja nego sto je to slucaj kod network playera. Ali kao i uvek - to zavisi i od cd playera i od network playera ... od DACa ... i od gomile drugih stvari.
Teorijski jeste ali eto u praksi nije. ( što i nije baš retka pojava)

Mislim medjutim da je pravac koji je trenutno u trendu - prema network playerima - ispravan i da ce polako zameniti CD player kao izvor zvuka.

Hoće i ja sam krenuo tim putem pa me zato i nervira što mi je CD bolji.

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 19 Sep 2012, 00:03

Sir Oliver wrote: Ja koristim WiFi
Probaj mrezni kabl, mozda bude nesto bolje.
Sir Oliver wrote: ... i ja sam krenuo tim putem pa me zato i nervira što mi je CD bolji.
Kada poredim CD plejer i SB Touch u ulozi transporta povezanih na isti DAC, Touch mi je nesto bolji.

Najbolje je (malo) kada u DAC direktno ubodem USB memory stick.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 19 Sep 2012, 00:07

Kuja wrote:
Mrežni od čega?
Sir Oliver wrote: ... i ja sam krenuo tim putem pa me zato i nervira što mi je CD bolji.
Kada poredim CD plejer i SB Touch u ulozi transporta povezanih na isti DAC, Touch mi je nesto bolji.

Najbolje je (malo) kada u DAC direktno ubodem USB memory stick.
Koji DAC to prima USB stick?

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 19 Sep 2012, 02:25

Sir Oliver wrote:
Kuja wrote:
Mrežni od čega?
Umesto wireless veze probaj network (mrezni) kabl.
Od rutera do strimera.
Sir Oliver wrote:Koji DAC to prima USB stick?
Naim DAC

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 07:58

Kuja wrote:
RIVIERA wrote:to je odnos otprilike koji je KUJA naveo
flac kompresija ima dinamicki deo koji komprimuje informaciju po kriterijumu
i u zavisnosti od psihoakustickih parametara kao i tehnickih
(odredjeni spektar koji je bitniji za ljuski sluh, sub nivoi gde ima "praznih" delova itd)
Tako radi lossy kompresija tipa MP3, ali ne i FLAC. :)

U slucaju MP3-a, stepen kompresije odredjujemo sami - zadajemo zeljeni bit rate u kbps
i vezano sa tim velicina fajlova moze drasticno varirati, a samim time i kvalitet zvuka.

Sto se FLAC-a tice...
RIVIERA wrote:ALI to se uvek krece u tom prilicno ustaljenom odnosu oko 50% (40% do 60%)
Ovo je upravo vezano za lossless prirodu FLAC kompresije - posto nema gubitaka stepen kompresije je uvek jako slican, tu negde oko 50%.

Znaci ni vise ni manje od toga se ne moze izbaciti, posto je u pitanju kompresija bez gubitka.

RIVIERA wrote:identicnost fajlova nije sama po sebi nikakav dokaz ni cilj.
cak u ovom slucaju moze da bude i kontra argument.
Zbog toga sto predvidjeni rezultat celog procesa nije identicnost fajlova to je samo jedan od koraka u procesu
Ja bih ovde zavrsio diskusiju (na ovu temu), posto nemam nista vise da dodam... :)

Ako su dva WAV-a po sadrzaju bit po bit identicna, oni po meni moraju svirati identicno.

Sistem koji ih reprodukuje je "mashina", nema saznanje koje je poreklo tih WAV-ova
(originalni CD rip, ili konverzija istog u FLAC pa natrag u WAV)
pa samim time ni kvalitet reprodukcije ne moze prilagodjavati tom saznanju. :)

Ako ipak u nasim uredjajima zive mali ljudi,
prate sta radimo sa nasim fajlovima i kaznjavaju nas losijim zvukom ako vide da smo radili konverziju u FLAC,
onda mozda i gresim! :D

Shala! ;)

RIVIERA wrote:Kako i zbog cega to me ne interesuje...
OK, dogovoreno! Necemo vise na ovu temu, zakopavam sekiru. :)

.
Kujo
izvini ne bih da provociram i da nanovo stvaram neke tenzije
ali to sto si napisao kao odgovor nije sasvim tacno
razgovarao sam sa programerom koji je pogledao algoritme i koncept za flac
i tacno je da postoje kriterijumi koji komprimuju odredjeni podatak i po psighoakustickoj vrednosti
i po nekom kritrijumu koji uljucuje vrdnostu nivou snimak i po poziciji u nizu bitova koji od
MSB do LSB kasnije u konverziji...
ALI i vise drugih kritreijuma. Korisniku je ostavlje no nekoliko preseta koji NE previse bitno uticu na
krajnji ishod. kvalitet i memorijski sadrzaj je prilicno konstantan
i krece se u tim granicama. A to je bas ono sto sam i ja naveo...
.
Tako da ne zive mali ljudi u racunaru, nego mali ljudi prave te programe koji rade unutar toga
kao sto sam ja nekada radio.
.
Flac ima soficticiranije i vise smart algoritme koji tu kompresiju ostvaruju
Svi ti algoritmi rada po principu kriterijuma i verovatnoce
ali i unutrasnjeg redosleda binarnog koda

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 08:00

Potrebno je podsetiti da su skoro svi komprimovani formati nastali u istrazivanjima i sistemu
komunikacije, telefonija, veze itd... Osnovni jednostavan motiv je bio prenos ljudskog glasa
tako da bude sto razumljivlji a da zauzme malo memorije. Takodje to je bio i osnovni koncept
uopste u AD i DA konverziji cije su temelje postavili inzinjeri iz telekomunikacionih laboratorija
jedna sentenca se izdvaja. KOnverzije sa moze uspesno rekonstruisati samo ako je sampling fo 2 x veca od
max fo koja je zastupljena u uzorku a koja je potrebna da se rekonstruise...
Takodje je paralelno tekla i oversampling teorija i praksa
ne bih da sirim temu nego samo kao zanimljivost

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 08:04

first wrote:
RIVIERA wrote:Izvinjavam se ali sam sada pazljivo procitao sve postove od
offtopica,
i
moram da kazem da je napravljeno nekoliko licnih gresaka........
@RIVIERA
Nije te valjda uvredila zamenica „ON“??? :shock:

I da,... tolika diskusija i toliko objašnjenja, a ti si tek sada pažljivo pročitao šta su drugi imali da ti kažu o tome da FLAC nije lossy format. :mr
Pa First glupo je da "Zamenjujemo" posto se i licno poznajemo,
ukucati los par tastera i nije neki problem sekunda 2 vise... :D
To sto je napisano oko flaca
sve postoji na wikipediji i googlu i ovde je samo izdeklamovano
.

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 19 Sep 2012, 10:26

RIVIERA wrote: To sto je napisano oko flaca
sve postoji na wikipediji i googlu i ovde je samo izdeklamovano.
Eh,... da je samo tamo napisano, pa da se i dovede u pitanje sadržaj teksta.
Ima na net-u pisanja o FLAC-u koliko hoćeš, ali još nigde nisam pročitao da je neko za FLAC napisao
ovo što ti tvrdiš, odnosno da konverzija WAV > FLAC > WAV menja nešto u konačnom rezultatu.

I što je još čudnije,... ti kažeš da čuješ razlike između ta dva WAV fajla i da nisi zadovoljan kvalitetom zvuka. :ovo

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 12:48

First
ja nisam dovodio nista u pitanje
to me ne interesuje i nisam se bavio time
Pokusao sam da opisem fenomen koji sam primetio a na koji su mi drugi ljudi koji i vise od mene slusaju muziku,
imaju mnogo veci fond sopstvene kolekcije i u formi originalnih CD-ova i u formi tih istih cdova ripovanih na HD.
i sa mnogo vise poznavanja istorijata savremene muzike.
.
To je jednostavno MOJE misljenje koje sam formirao na osbnovu direktnog iskustva i necu ga menjati.
A NIKOGA ne ubedjujem da treba da razmislja na taj nacin. To ce svako proceniti samostalno.
.
Iz prethodnih par stranica teme JA SAM BIO TAJ KOJI JE UBEDJIVAN u NESTO.
i tu se teze jednostavno ne mogu zameniti posto sve stoji u temi.
A argumentima koji nisu licni ili vezani za licno iskustvo vec tekstovima preuzetim sa interneta
.
Jednostavno sam primetio da materijal koji skinem u flacu sa interneta nije isti zvucno kao
materijal koji sam izripujem sa istog izdanja CDa u Wav formatu.
A nije ni mnogo bolji kada taj flac materijal sa neta transformisem u wav fajl i uporedim ZVUCNO
sa mojim ripom sa CDa...
A sa ljudima volim da se druzim, razgovaram i slusam muziku
radje nego da testiram formate fajlova. Draze mi je da cujem neki novi urdjej, neki CD koji nisam imao prilike da poslusam.
FLAC format mi super jedino u smislu demokraticnosti i dostupnosti da cujem nesto sto me zanima
kao i zbog cinjenice da je DOSTUPAN. I na tome sam stvarno zahvalan. I sam razmenjujem P2P muziku.
(Ne mislim da je to ispravno ali to je u ovom momentu jedini put kako doci do bogatijeg materijala za slusanje...)
.
Uopste mi ne pada na pamet da svoje CD snimam u flacu zato sto je naucno dokazano da je to identicno?
Ako mi je potrebno memorijskog prostora radje cu nabaviti dodatni HD
JA NE PROPAGIRAM TAJ NACIN VEC SAMO IZNOSIM SOPSTVENO VIDJENE
A DA PRI TOME NISAM OPRESIVAN NI PREMA KOME.
.
to je uglavnom sve.
:D
Last edited by RIVIERA on 19 Sep 2012, 12:54, edited 2 times in total.

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 19 Sep 2012, 12:50

RIVIERA wrote: Iz prethodnih par stranica teme JA SAM BIO TAJ KOJI JE UBEDJIVAN u NESTO.
i tu se teze jednostavno ne mogu zameniti posto sve stoji u temi.
A argumentima koji nisu licni ili vezani za licno iskustvo vec tekstovima preuzetim sa interneta
Ovo na zalost jednostavno nije tacno. :)

Ja licno razliku nisam cuo.

To sam potom potvrdio analizom fajlova, za svaki slucaj, ako se nesavrseno culo sluha poigrava sa mnom. :)

Lepo sam naveo nekoliko postupaka, koje svako moze uraditi i koje sam sam radio,
kojima se moze utvrditi da li su dva fajla identicna ili ne.

RIVIERA wrote: Jednostavno sam primetio da materijal koji skinem u flacu sa interneta nije isti zvucno kao
materijal koji sam izripujem sa istog izdanja CDa u Wav formatu.
A nije ni mnogo bolji kada taj flac materijal sa neta transformisem u wav fajl i uporedim ZVUCNO
sa mojim ripom sa CDa...
Sada mi nesto nije jasno...

Da li si ti napravio probu sa svojim ripovima sa dva wav fajla od kojih je jedan bio konvertovan u FLAC,
ili svu negativnu pricu o FLAC-u kao formatu, baziras na skinutoj muzici sa neta?

Ovo drugo nema veze sa samim FLAC-om kao formatom za lossless kompresiju i njegovim kvalitetom/nekvalitetom,
vec sa izvornim medijem sa koga je skinuta muzika i sa znanjem/iskrenoscu onoga ko je taj rip postavio na net.

U pitanju mogu biti:
drugaciji master/remaster od tvoje verzije istog albuma,
vestina ili znanje onoga ko je ripovao (recimo lose podesen program za ripovanje),
...ili je uploader jednostavno lagao, konvertovao neki losiji mp3 i predstavio ga kao FLAC uradjen od originalnog diska.
Cak se mogu napraviti i lazni EAC .log fajlovi.

RIVIERA wrote: Uopste mi ne pada na pamet da svoje CD snimam u flacu zato sto je naucno dokazano da je to identicno?
Ako mi je potrebno memorijskog prostora radje cu nabaviti dodatni HD
To je naravno tvoj izbor.

Ipak, posto je cena HDD-ova porasla, mozemo svi uraditi onaj predlozeni test, cisto da ne bacamo pare ako ne moramo. :)

Ja muziku cuvam u duplikatu na vise HDD-ova zbog moguceg otkaza (upravo mi se jedan desio), pa cena nimalo nije zanemarljiva.

RIVIERA wrote: Kujo
izvini ne bih da provociram i da nanovo stvaram neke tenzije
ali to sto si napisao kao odgovor nije sasvim tacno
razgovarao sam sa programerom koji je pogledao algoritme i koncept za flac
i tacno je da postoje kriterijumi koji komprimuju odredjeni podatak i po psighoakustickoj vrednosti
i po nekom kritrijumu koji uljucuje vrdnostu nivou snimak i po poziciji u nizu bitova koji od
MSB do LSB kasnije u konverziji...
ALI i vise drugih kritreijuma. Korisniku je ostavlje no nekoliko preseta koji NE previse bitno uticu na
krajnji ishod. kvalitet i memorijski sadrzaj je prilicno konstantan
i krece se u tim granicama. A to je bas ono sto sam i ja naveo...
.
Tako da ne zive mali ljudi u racunaru, nego mali ljudi prave te programe koji rade unutar toga
kao sto sam ja nekada radio.
.
Flac ima soficticiranije i vise smart algoritme koji tu kompresiju ostvaruju
Svi ti algoritmi rada po principu kriterijuma i verovatnoce
ali i unutrasnjeg redosleda binarnog koda

Riviera,

Meni ni na kraj pameti nije bilo da provociram i stvaram tenziju. :(

Samo razgovaramo o necemu oko cega se, eto, ne slazemo.

Meni, iz mog ugla gledanja i iz licnog iskustva, deluje neverovatno da se moze cuti razlika izmedju dva fajla koji su bit po bit identicni.

Otuda i prica o malim ljudima u radiju koja je bila shala, odmah ispod i napisano da jeste. :)

Neke kompresije su lossy, neke su lossless.

U Photoshop-u sliku mozemo komprimovati sa lossless LZW kompresijom i stepen kompresije je manje vise fiksan bas kao i kod FLAC-a.
Kada tu sliku dekomprimujemo nikakvih gubitaka nece biti.
Istu sliku mozemo komprimovati i sa lossy JPEG kompresijom i tu mozemo birati stepen kompresije/stepen gubitaka informacija/velicinu fajla, slicno MP3 formatu.

ZIP, ARJ, RAR kopresije ne menjaju sadrzaj komprimovanih fajlova a ipak ih smanjuju.

Sama FLAC kompresija kao kompresija, posmatrana odvojeno od real time playback-a,
je kompresija fajla, nije vezana za i ne utice na tajming audija, tako da je mozemo posmatrati u kontekstu drugih vrsta kompresija.

Da bismo ustedeli sebi vreme posto je napolju poslednji lep dan :)
i da ne bismo dalje vodili besplodne diskusije,
da li mozda ovde mozemo da napravimo onaj test koji sam predlagao? :)

Mogu da ovde postujem nekoliko verzija istog muzickog fajla.

Izvorni WAV ripovan sa mog originalnog diska i isti taj WAV pretvoren u FLAC i nazad u WAV.

Uz te fajlove prilazem text fajl u kome otkrivam koji fajl je WAV>FLAC>WAV.

Taj text fajl spakujem u .zip zasticen password-om.

Kada svi zainteresovani preslusaju sve fajlove, mogu da napisu ovde za koji od fajlova smatraju da je prosao kroz FLAC kompresiju i da svira losije od ostalih.

Ja onda ovde objavim password, pa se u txt fajlu moze videti da li su pogodili ili ne.

Posto bi trebalo biti vise fajlova u nekoliko grupa, kako bi se smanjila mogucnost slucajnog pogotka, ne bih ih pustao cele radi lakseg download-a.

Da li je 1 minut dovoljan?

Mozete i predloziti neke numere koje bi bile pogodne za ovakav test.

Cini mi se da jedino ovako mozemo razresiti ovu pricu, posto ponavljanjem istih stvari u krug, nismo daleko stigli. :)

To sto ja nesto ne cujem i na osnovu svojih saznanja i analiza fajlova verujem da ne mogu da cujem,
mozemo lako opovrgnuti empirijskim testom. :)

.
Last edited by Kuja on 19 Sep 2012, 13:19, edited 1 time in total.

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 14:22

Kujo :D
-To sto sam ja cuo razliku ne dokazuje da razlika stvarno I postoji.
-To sto ti nisi cuo razliku ne dokazuje to da ne razlika ne postoji.
-Ja Tebe NE ubeubedjujem da ti treba da posmatras stvari kao i ja
-Ti mene pokusavas da ubedis posrednim argumentima i sada vec pomalo agresivno moram priznati...
-Uporedjivanje fajlova bit to bit NIJE proces slusanja muzike, nego samo proces uporedjivanja fajlova.
-Rezultat uporedjivanja faljova se predstavlja u obliku IMPLIKACIJE AKO-ONDA, sto NIJE isto EKVIBALENCIJI koj ima i obrnuti karaktrer koji se
-Nemam nista protifv flac fajlova cak ih rado i koristim i ne plujem po njima
-Ne ripujem niti imam nameru da ripujem svoje CD i skladistim ili slusam u flac formatu. I to je MOJA stvar
-Flac koristim ISKLJUCIVO kao internet source materijal imaterijal za razmenu preko intereneta.
-Ne ismevam nikoga i ne pokusavam da ubedim nikoga ko drugacije razmislja ili ima drugacije sopstveno saznanje i iskustvo u vezi sa flac files.
.

Topic author
first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 19 Sep 2012, 14:51

RIVIERA wrote:First
ja nisam dovodio nista u pitanje
to me ne interesuje i nisam se bavio time
Pokusao sam da opisem fenomen koji sam primetio a na koji su mi drugi ljudi koji i vise od mene slusaju muziku,
imaju mnogo veci fond sopstvene kolekcije i u formi originalnih CD-ova i u formi tih istih cdova ripovanih na HD.
i sa mnogo vise poznavanja istorijata savremene muzike.
.
To je jednostavno MOJE misljenje koje sam formirao na osbnovu direktnog iskustva i necu ga menjati.
A NIKOGA ne ubedjujem da treba da razmislja na taj nacin. To ce svako proceniti samostalno.
Obzirom da me ovakve stvari zanimaju iz više razloga, kao i da se lično poznajemo, bio bih ti jako zahvalan
ako bi mi kroz neki test demonstrirao da tvoj sluh pouzdano prepoznaje zvučne razlike između dva WAV
fajla, koji su nastali po principu WAV > FLAC > WAV.
Prihvatam da to pokažeš na bilo kojem audio sistemu, odnosno na onom koji tebi najviše odgovara.
RIVIERA wrote: Jednostavno sam primetio da materijal koji skinem u flacu sa interneta nije isti zvucno kao
materijal koji sam izripujem
sa istog izdanja CDa u Wav formatu.
sa mojim ripom sa CDa...
Ovde već pokušavaš da ostupiš od svojih prethodno iznetih stavova, a već ti je Kuja napisao da ove
razlike koje sada pominješ verovatno potiču od različitih izdanja diskova, a možda i nekog falš izdanja.
Dakle, nije to predmet ove diskusije, već tvoja tvrdnja da konverzija WAV > FLAC > WAV menja zvučni
rezultat u drugom WAV fajlu.

Eto,... ako si voljan da demonstriraš kako zaista čuješ razliku između takva dva (WAV) fajla, javno ću ti se
ovde izviniti što sam uopšte posumnjao u tvoje neverovatne slušne sposobnosti. :mr

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 19 Sep 2012, 15:11

RIVIERA wrote:Kujo :D
-Ja Tebe NE ubeubedjujem da ti treba da posmatras stvari kao i ja
-Ti mene pokusavas da ubedis posrednim argumentima i sada vec pomalo agresivno moram priznati...
-Uporedjivanje fajlova bit to bit NIJE proces slusanja muzike, nego samo proces uporedjivanja fajlova.
-Rezultat uporedjivanja faljova se predstavlja u obliku IMPLIKACIJE AKO-ONDA, sto NIJE isto EKVIBALENCIJI koj ima i obrnuti karaktrer koji se
-Nemam nista protifv flac fajlova cak ih rado i koristim i ne plujem po njima
-Ne ripujem niti imam nameru da ripujem svoje CD i skladistim ili slusam u flac formatu. I to je MOJA stvar
-Flac koristim ISKLJUCIVO kao internet source materijal imaterijal za razmenu preko intereneta.
-Ne ismevam nikoga i ne pokusavam da ubedim nikoga ko drugacije razmislja ili ima drugacije sopstveno saznanje i iskustvo u vezi sa flac files.
.
Posrednim argumentima? Agresivno? :(

Nisam iz toka diskusije stekao utisak da ovde neko nekoga ubedjuje da mora stvari posmatrati na odredjeni nacin.

Jesam stekao utisak da je ovde bilo reci da FLAC kao format unosi gubitke svojom lossy kompresijom i da tu nema pogovora.

Definitivna konstatacija o nekvalitetu necega, cak se i pozivalo na konsultacije sa strucnjacima i davalo objasnjenja zasto...
znaci nije bila u pitanju samo neobavezujuca i intimna/licna impresija.

Tome sam, pored opste dostupnih informacija, suprotstavio svoje licne slusne impresije i iskustva u vidu licno sprovedenih testova.

Nemam utisak da stoji konstatacija da sam nekoga na silu ubedjivao da mora da misli kao i ja.

Koja je svrha foruma?

Ovaj forum ne citamo samo ti i ja.

Diskusija na forumu moze pomoci i drugima koji su u odredjenoj oblasti manje iskusni.

Ti kazes da FLAC unosi gubitke i izneses argumente zasto to mislis, ja kazem da to nije tacno i iznesem svoje argumente.

Neko treci ko ovo cita, ce onda sam zakljuciti da li je FLAC dovoljno "audiofilski" format ili nije.

A mozda ce sam i probati predlozeni test.

Znaci sustina foumske diskusije nije da ja tebe na silu teram da prihvatis moje misljenje,
vec da pokazem svoje neslaganje sa tvojim,
kako bi mozda neko treci, ko ovome nema pojma a zeleo bi da zna,
kroz nasa suprotstvaljena iskustva bio potaknut da stvori svoje.

Ipak, razlika, u stvarnosti, ili postoji ili ne postoji! :)

Ako zelimo, to mozemo da utvrdimo.

U suprotnom mozemo samo do besvesti da trosimo farbu na dugmicima tastature. :)

Zato sve vreme potenciram pricu o slepom testu koji ce eliminisati nasa predubedjenja.

i meni se desavalo da mi se cinilo da cujem ono sto sam ocekivao da treba da cujem, pa sam posle shvatao da to u stvari i ne cujem.
Neki tweak je bio u pitanju.

Ili...
Ili ne moramo nista da utvrdjujemo ni da o tome raspravljamo, vec svi da zivimo sretno kao sto smo to i dosad radili
i da uzivamo u stvarima koje volimo na nacin na koji smo navikli. :)

.
Last edited by Kuja on 19 Sep 2012, 15:45, edited 2 times in total.

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 15:32

First
Hvala na predlogu potrudicu se da to uradim... :sign
A recimo hajde lepo ti demonstriraj svoj sluh sam sebi na taj nacin sto ces poslusati
recimo dva ista fajla Flac i Flac ili bilo koja 2 ista formata iste pesme
a recimo postupak ponovi koliko zelis puta (manje od 3 se ne racuna...)
pa lepo objasni na forunmu svoje utiske?
.
Materijal i sistem izabrati po zelji...
:D

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 19 Sep 2012, 15:45

Kujo rekao sam jos na pocetku da me flac fajlovi interesuju smao u kontekstu
internet razmene ponavljam to po ko zan koji put
nemam snimke ripova koje sam ja pravio u flac formatu i nemam nameryu da ih pravim
posto nevidim poentu toga
ALI
Ako zelis mozes pripremiti neke fajlove pa da to poslusamo, vrlo rado...
:yh

Post Reply