HiFi & Professional Audio Forum  

Schiit Audio Gungnir DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: Schiit Audio Gungnir DAC

Post by Cade » 19 Dec 2012, 15:59

Hvala puno Dejane!

Posle ovih reči rado bih ga kupio na slepo, samo još da smislim šemu kako to dovući iz USA :(

PS Ako budeš rešio da ga prodaš (u šta sumnjam) prvi sam se prijavio :)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Dec 2012, 09:00

Prodavati ga sigurno necu jer mi treba DAC. Osim toga ovo je jedna od najboljih kupovina koje sam napravio.

Ne znam kolika je carina na ovu robu u Srbiji ali cak i ako platis sve zajedno recimo 1000 eura, bice to opet dobra kupovina.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 20 Dec 2012, 17:39

DejanM wrote:
Cade wrote:Ima li kakvih novosti na zvučnom polju posle nekog vremena? Da li je ispunio tvoja očekivanja?
Jeste. Veoma sam zadovoljan kako to svira. Sada se zvuk mozda promenio za neku nijansu ali u principu je to odlican DAC. Koliko je dobar, mogu samo da kazem da sam ozbiljno razmisljao da zamenim Emblu njim. Ipak sam od toga odustao jer je Embla mnogo vise nego samo DAC, ali ti to kazuje koliko je to, bar za mene, dobra sprava ...

Znaci ode Embla, e da si se malo strpio da je ne kupujes sada bi bio ustedeo a dobio bolji zvuk :oky

Mene interesuje kako bi sada ti slozio sistem bez Emble a sa Gungnir-om?

Recimo izvor da bude nesto sto daje istu ili bolju komociju od Emble a da ima adekvatan izlaz da moze da propusti i Hi-rez,
flac, waw dsd itd?

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Dec 2012, 19:03

Ne ide Embla. Ona ostaje iz vise razloga - ukloniti Emblu bi znacilo kupovinu preampa, sto mi se nikako ne uklapa u moje trenutne planove. Osim toga Embla ima svojih kvaliteta, koji me cine sasvim zadovoljnim kako to svira. Njen zvuk je nesto povuceniji ali i prostorniji.

Gungnir se nalazi u mom B sistemu gde je izvor SB Duet. Preamp je Tvc+Pass B1. Veza izmedju Gungnira i preampa je balansirana. Izlazno pojacalo je trenutno Dayens Ampino ali ce biti mono blokovi u nekoj skoroj buducnosti. Zvucnici su jos uvek B&W 601 S3.

Mislim da je odlicno resenje SB Touch (sa instaliranim updateom za podrsku 24/192) sa Gungnirom (ili nekim drugim dobrim DACom ). Ako se posmatra cena i kvalitet koji se uz to dobija, mislim da je to odlicna varijanta ...

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 20 Dec 2012, 19:59

Dobro,

A sta mislis o nekom izvoru kao neki dobar ultrabook, ili iPad nesto slicno, ako ne sada
mozda ubrzo dodje neki model?

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Dec 2012, 20:18

Ja koristim Mac mini zakacen optickim kablom za Emblu. To radi odlicno (sa Audirvana plus playerom). Zato mislim da je i to odlicna opcija.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 20 Dec 2012, 22:23

Gledam i nevidim nigde opticki izlaz?

http://www.apple.com/mac-mini/features.html#processors

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Dec 2012, 23:33

kamen wrote:Gledam i nevidim nigde opticki izlaz?

http://www.apple.com/mac-mini/features.html#processors

Pozz
To ti je ona mala rupa na desnoj strani - u nju ulazi tzv. mini toslink (3,5 mm).

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 26 Dec 2012, 18:13

Može nabavka i malo bliže. Euro cene oko 750EUR.

http://schiit.com/schiit-faq/international/

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Jan 2013, 11:22

DejanM wrote: - Schiit Audio prodaje svoje proizvode samo direktno putem interneta. To znaci da nema distributera i prodavaca koji se ugradjuju u cenu. To dalje znaci da ako prodavac trazi za svoj proizvod 600 eura, onda bi taj uredjaj na trzistu, prodavan na uobicajeni nacin (znaci sa marzama za distributera i prodavca) kostao 4-5 puta vise. To znaci da mi ovde govorimo o uredjaju cija bi trzisna vrednost bila u klasi uredjaja od 2500 do 3000 eura.
Evo sada malo i konkretnih podataka o svojevremeno izrečenoj proceni u vezi direktne prodaje Gungnir DAC-a i formiranju cena.

Dakle, uređaj se uveliko prodaje i preko ovlašćenih distributera širom sveta koji se ugrađuju u cenu, a u Evropi se može kupiti već u
7 različitih zemalja (Belgija, Italija, Holandija, Norveška, Poljska, Britanija i Francuska). Cena je sasvim korektnih 750€.

Evo ga i link ka francuskom distributeru.... http://www.audiophonics.fr/schiit-gungn ... -7064.html

Ko se tu sada preračunao oko tržišne cene? :ovo

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2013, 12:54

Shiit Audio je iz nekog razloga promenio strategiju i poceo da prodaje uredjaje i preko ovlascenih distributera. Problem je u tome sto jednom formirana cena ne moze da se promeni - ta ista cena postoji i na njihovoj internet stranici (nesto je niza ali tu nisu uracunati transport i carina). Jedino objasnjenje koje ja mogu da predpostavim jeste da su morali da se odreknu dela svog profita da bi sacuvali pocetnu cenu. Nesto slicno se desilo i Dobrinu sa Ampinom ...

U svakom slucaju meni se takav razvoj dogadjaja ne dopada previse ali bi bilo interesantno saznati zasto su to uradili ....

U medjuvremenu su izbacili dva nova uredjaja: USB DAC i Headphone amp sa cenom od 99 USD svaki !!!! Unutrasnjost Headphone ampa (DAC nisam zagledao) izgleda sasvim pristojno i utoliko je cifra od 99 USD neverovatnija. Ovo je ozbiljan izazov Kinezima. Da budem iskren, meni nije jasno kako uspevaju da naprave takav Headphone amp za te pare i da jos nesto i zarade ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Jan 2013, 13:34

DejanM wrote: Jedino objasnjenje koje ja mogu da predpostavim jeste da su morali da se odreknu dela svog profita da bi sacuvali pocetnu cenu.
Onda im je stopa profita bila izuzetno velika, ako je tu bilo mesta za takvu kalkulaciju.... :-k

Meni je mnogo logičnije da je već u početnoj ceni za direktnu prodaju, bio sadržan i trošak distribucije.
Da nije tako, bio bi skuplji kod distributera, jer proizvođač sigurno neće raditi sa gubitkom samo da bi očuvao početnu cenu.

beast
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by beast » 12 Jan 2013, 14:26

A da nisu zakinuli na nekim delovima unutar samog dac-a? To bi im bila loša reklama!

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Jan 2013, 14:46

DejanM wrote:Shiit Audio je iz nekog razloga promenio strategiju i poceo da prodaje uredjaje i preko ovlascenih distributera. Problem je u tome sto jednom formirana cena ne moze da se promeni - ta ista cena postoji i na njihovoj internet stranici (nesto je niza ali tu nisu uracunati transport i carina). Jedino objasnjenje koje ja mogu da predpostavim jeste da su morali da se odreknu dela svog profita da bi sacuvali pocetnu cenu. Nesto slicno se desilo i Dobrinu sa Ampinom ...

U svakom slucaju meni se takav razvoj dogadjaja ne dopada previse ali bi bilo interesantno saznati zasto su to uradili ....

U medjuvremenu su izbacili dva nova uredjaja: USB DAC i Headphone amp sa cenom od 99 USD svaki !!!! Unutrasnjost Headphone ampa (DAC nisam zagledao) izgleda sasvim pristojno i utoliko je cifra od 99 USD neverovatnija. Ovo je ozbiljan izazov Kinezima. Da budem iskren, meni nije jasno kako uspevaju da naprave takav Headphone amp za te pare i da jos nesto i zarade ...
Pa i nije baš za čudjenje. nema tamo ništa ni specifično ni preterano složeno. Nije 99$ uopšte loša cena . Za tu sumu ima mnogo složene elektronike da se nadje. ( Nije baš primereno ali masa PC mainbordova npr). Dac je verujem još prostiji. Jedan čip samo.
Pa Apple koji slovi za skupu firmu nudi AirPort za istu sumu (99$) a sadrži i WiFi i DAC i napajanje i softver.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2013, 15:18

Ono sto nabija cenu jeste kuciste, konektori, napajanje .... Apple TV ipak ima plasticno kuciste, mnogo jeftinije napajanje ... ALi verovatno su u stanju da sa svim tim dostignu proizvodnu cenu od 50 USD sto im onda daje zaradu od 100%. Za to je medjutim potrebno raditi u velikim serijama.

Ono sto ja predpostavljam da se desilo jeste da su oni jednostavno zbog potraznje morali da povecaju proizvodne kapacitete i onda su usli u masinu sa distributerima - jer ako vec proizvodis vise i ako su margine zarade uze, onda je jedini nacin da se ostvari profit jeste jos veca proizvodnja.

Post Reply