HiFi & Professional Audio Forum  

Schiit Audio Gungnir DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Schiit Audio Gungnir DAC

Post by first » 12 Jan 2013, 15:34

DejanM wrote:.... ALi verovatno su u stanju da sa svim tim dostignu proizvodnu cenu od 50 USD sto im onda daje zaradu od 100%.
A gde je tu onda trgovačka marža, V.A.T.... :ovo

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2013, 15:56

first wrote:
DejanM wrote:.... ALi verovatno su u stanju da sa svim tim dostignu proizvodnu cenu od 50 USD sto im onda daje zaradu od 100%.
Pa to mora da se spakuje u tu razliku izmedju proizvodne i prodajne cene.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Jan 2013, 16:05

DAC i HEAD ne verujem da u produkciji koštaju ni 10ak$(pcb, delovi, kućište). 90$ pokriva plasman ( maržu, reklamu, distribuciju, VAT)i zaradu. Od zarade se odbije trošak za projektante( oni što su crtali pcb, projektovali uredjaj...ako su to isti koji i finansiraju sve, još bolje)i tek onda ostane profit.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 12 Jan 2013, 16:20

Sir Oliver wrote:DAC i HEAD ne verujem da u produkciji koštaju ni 10ak$(pcb, delovi, kućište). 90$ pokriva plasman ( maržu, reklamu, distribuciju, VAT)i zaradu. Od zarade se odbije trošak za projektante( oni što su crtali pcb, projektovali uredjaj...ako su to isti koji i finansiraju sve, još bolje)i tek onda ostane profit.
Verovatno sami crtaju plocice. Mozda nije 10 USD ali je verovatno tu negde oko 20 USD ili tako nesto ... Svejedno ... Pogledajte konkurenciju sta prodaje za 500 ili 1000 USD - ne razlikuje se to mnogo od ovoga za 99 USD.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 12 Jan 2013, 19:26

DejanM wrote:
first wrote:
Pa to mora da se spakuje u tu razliku izmedju proizvodne i prodajne cene.
To sam i pokušao da ti kažem,... znači da zarada proizvođača onda nije 100%.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Feb 2013, 09:51

Shiit Audio je izbacio poboljsanu verziju pojacala za sluske: Asgard 2. Poboljsanja se ogledaju pre svega u stavljanju kaskode na ulazu i povecanje napona napajanja na 80V. To rezultuje smanjenjem izoblicenja. Takodje su uklonili coupling kond na izlazu. I to sve za 250 USD. !!!

http://schiit.com/cart/index.php?main_p ... ucts_id=16

Ovo mi deluje kao ozbiljno dobra kupovina ... Ovaj mali amp je solidno uradjen, ima par lepih features i design koji je savrseno no-nonsence .... Ono sto je medjutim vazno to je i uradjeno. Ovo me dovodi u ozbiljno iskusenje ...

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 26 Feb 2013, 16:17

Kakva su iskustva, sada posle nekog vremena, sa Gungnir DAC-om? Ima li jos lepih reci :) ?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Feb 2013, 20:08

Cade wrote:Kakva su iskustva, sada posle nekog vremena, sa Gungnir DAC-om? Ima li jos lepih reci :) ?
Iskustvo je jako pozitivno i ja svoje misljenje, koje je ovde izneto, nisam promenio. Gungnir je zakacen u mom B sistemu i sve vreme je ukljucen. Podigao je zvuk mog B sistema sigurno za jednu klasu na vise. Nisam imao nikakvih problema sa njim. Ja sam zadovoljan i mislim i dalje da je to odlicna kupovina. Nemam primedbi ...

Mislim da za te novce nije lako naci uredjaj koji ce bar priblizno da svira kao Gungnir ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 26 Jun 2013, 18:08

Uporedio sam Gungnir protiv Naim CD playera ... Znaci sa jedne strane je kao izvor koriscen Squeezebox Duet povezan digitalnim coax kablom za Gungnir. Sa druge strane je koriscen Naim CD5X cd Player sa eksternim napajanjem Naim Flatcap 2X. Ostatak sistema je isti. Strujni kablovi su isti dok su interconnect uporedivi po kvalitetu i ceni. Jedino sto je Gungnir zakacen za jedan pasivni DIY strujni filter.
Naim vs Gungnir.jpg
Naim vs Gungnir.jpg (119.64 KiB) Viewed 1250 times
Naim vs Gungnir.jpg
Naim vs Gungnir.jpg (119.64 KiB) Viewed 1250 times
Ja moram da priznam da mi se jako svidja kako Naim svira. Medjutim, kombinacija Squeezebox Duet sa Gungnirom svira jasno bolje: vise detalja, cistiji zvuk u srednjim, definisaniji bas. Ne postoji nijedan aspekt reprodukcije u kom Naim izvor moze da se meri. Pri tom treba imati u vidu da Naim kombinacija (ako se posmatraju cene novih uredjaja) kosta otprilike 3 puta vise nego Gungnir + SB Duet.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 02 Jul 2013, 13:28

Evo i naslednika....U najavi doduše....

http://schiit.com/ragnarok-yggdrasil.pdf

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 02 Jul 2013, 13:55

Cade wrote:Evo i naslednika....U najavi doduše....

http://schiit.com/ragnarok-yggdrasil.pdf
Ne bih baš rekao da je to nasledink,... [-X obzirom na orijentacionu cenu (1700 - 1900$).
To bi onda trebalo da bude značajno kvalitetniji uređaj.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Jul 2013, 20:15

Oni su najavljivali ultimativnu verziju DACa, koja bi trebalo da se nosi sa najboljim sto postoji na trzistu. Tako posmatrano, ovaj novi DAC nije naslednik Gungnira vec je model iznad njega. Ovako na brzinu sam primetio drugaciji filter, znacajno "bogatije" uradjeno napajanje, .... Ako ovo svira bolje od Gungira, a verujem da je tako, ovo ce stvarno biti odlicna kupovina ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Jul 2013, 06:20

Uzgred, da Gungnir kosta tih nekih 1500 eura, koliko je planirano da kosta ovaj novi Shiit, cena bi bila jako povoljna i to bi bila odlicna kupovina. Cak i da je mnogo veca cena ...

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 03 Jul 2013, 18:17

Jeste,

Polako od jeftine firme koja kao ne naplacuje svoje znanje 10 x vise od cene kao drugi
sticice i oni za koju godinu imace sve ultimativno :D :D :D
zajedn sa cenom.

Dobra taktika kao mi smo jeftina firma dok se etabliramo a onda udri cene na gore,
i kladim se da ce kod nas "krajni korisnik" to proci bolje nego da je to firma kao na primer "Onkyo" ili neka slicna...

Ma nemam ja problema sa taktikom it"s a free market pa ako ti odgovara kupis ako ne nema prisile.

Pozz

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Jul 2013, 19:27

kamen wrote:Jeste,

Polako od jeftine firme koja kao ne naplacuje svoje znanje 10 x vise od cene kao drugi
sticice i oni za koju godinu imace sve ultimativno :D :D :D
zajedn sa cenom.

Dobra taktika kao mi smo jeftina firma dok se etabliramo a onda udri cene na gore,
i kladim se da ce kod nas "krajni korisnik" to proci bolje nego da je to firma kao na primer "Onkyo" ili neka slicna...

Ma nemam ja problema sa taktikom it"s a free market pa ako ti odgovara kupis ako ne nema prisile.

Pozz
To sigurno nije njihova strategija. Da podsetim: njihova poslednja dva proizvoda su kostala po USD 99. !!!

Post Reply