HiFi & Professional Audio Forum  

Schiit Audio Gungnir DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Schiit Audio Gungnir DAC

Post by first » 03 Jul 2013, 21:31

kamen wrote:....Dobra taktika kao mi smo jeftina firma dok se etabliramo a onda udri cene na gore,....
Kad smo već kod taktike i cena, a posebno DAC-ova. Pazi sad ovo, kako
Musical Fidelity kritikuje konkurenciju i promoviše svoj novi V-90DAC.
Pa kaže.....

„Most high-end products, and DACs in particular, have, at the most, five per cent of their cost in the
electronic components that define the performance', it adds that, 'In our view, manufacturers have a duty
to give their customers value for money – and putting just five per cent of the product cost is not acceptable“

:oky

Ceo tekst na sledećem linku....
http://www.whathifi.com/news/musical-fi ... 99-v90-dac

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 04 Jul 2013, 01:46

Ja generalno imam problema sa uredjajima koji nemaju svoje interno kvalitetno reseno napajanje, vec stizu sa mini konektorom za punjac za mobilni.

Musical Fidelity V90-DAC navodno kosta 200 funti, ali stize sa kakvim napajanjem?

Da bi svirao kako treba/moze,
moramo potrositi najmanje jos toliko za neko krsteno napajanje,
koje ce opet mozda biti losije od dobro odradjenog integrisanog napajanja kakvo se moze naci u ozbiljnijim uredjajima.

Image

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jul 2013, 07:37

Kad smo vec kod napajanja: pogledajte napajanja kineske firme Auralic !

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 04 Jul 2013, 10:08

DejanM wrote:Kad smo vec kod napajanja: pogledajte napajanja kineske firme Auralic !
Staro je pravilo da izuzetak proverava pravilo...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jul 2013, 10:23

zika wrote:
DejanM wrote:Kad smo vec kod napajanja: pogledajte napajanja kineske firme Auralic !
Staro je pravilo da izuzetak proverava pravilo...
Nisam mislio ni na kakva pravila nego na nekoliko stvari koje su danas u trendu kada se radi o napajanjima za DACove:

- ugradnja strujnih filtera ispred trafoa za napajanje (jos skuplja opcija jeste stavljanje i razdvojnog trafoa) - Auralic se ovde oslonio na gotov Schhaffner modul - mislim da je jos bolja varijanta to sam odraditi u diskretnom fazonu
- ugradnja shunt regulatora za svaku granu napajanja (jos bolje je ako se imaju posebni trafoi za odredjene komponente u sistemu) - ovo povecava potrosnju i to je jedan od razloga zasto firme poput Naima ostaju verne LM317
- predimenzioniranje trafoa

Sa jedne strane povecalo se zagadjenje mreze (u poredjenju recimo sa situacijom od pre 10 - 20 godina) dok je sa druge strane procesorska moc i potrosnja chipova koji se ugradjuju u DACove takodje porasla. Zbog toga je zahtev za "cistim" napajanjem dobijao sve vise na znacaju.

Interesantan je pristup ovih proizvodjaca koji koriste ova mala switch napajanja, kao sto je to slucaj sa Musical Fidelity ili recimo sa Wadia 121 (1500 eura). Wadia recimo ima u sebi ugradjen samo poseban filter za ono sto stize iz tog eksternog switch napajanja. Ja verujem da oni dobijaju veoma zadovoljavajuce rezultate kada je osciloskop u pitanju, S/N ratio, itd. Linn to radi vec vise od jedne decenije (Linn doduse ugradjuje switch napajanja u svoje uredjaje). Bilo bi interesantno medjutim uporediti kakva je zvucna "signatura" takvih napajanja. D'Agoostino je jednom prilikom rekao, kada su ga pitali sta misli o switch napajanjima, da ona ubijaju muziku.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Jul 2013, 11:01

Inace Auralic koristi u svom DACu Schaffner FN402 modul za filtriranje struje. To je nova generacija Schaffner modula za montazu na plocicu - tzv. PCB verzija. Taj modul sam po sebi ne sadrzi nista revolucionarno u sebi: to je jednostruki Pi filter sa vrednostima koje su tipicne za ovu vrstu aplikacija i struja. Jedino sto je mozda vredno paznje jeste mala Leakege current kod medicinske verzije (imaju dodatno slovo "B" u oznaci).

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 03 Feb 2014, 22:31

Da se vratimo na temu i da ovde samo kazem da je posle silnih peripetija i kod mene u sistemu zasvirao Gungnir (stigao pre dva meseca) :innoc :D

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Feb 2014, 22:59

Cade wrote:Da se vratimo na temu i da ovde samo kazem da je posle silnih peripetija i kod mene u sistemu zasvirao Gungnir (stigao pre dva meseca) :innoc :D
I kako si zadovoljan ?

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 03 Feb 2014, 23:14

Moram ti reci da sam jako zadovoljan. Dugo mu je trebalo da se zagreje i da prosvira, ali sada je sve doslo na svoje mesto. U paru sa Audionirvanom+ zvuk mog sistema je otisao stepenicu gore :)

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 03 Feb 2014, 23:16

E, da. Moram da ti se i javno zahvalim jer si mi skrenuo paznju na ovaj DAC :) Sad vec cekam njihov ultimativni DAC....

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Feb 2014, 08:15

Jesi li uzeo verziju sa USB ulazom ? Koristis li USB kao primarnu vezu sa compom ?

Sto se tice tog njihovog ultimativnog DACa .... On ima jako nabrijano napajanje u odnosu na Gungnira. Bice interesantno to negde cuti - ali mislim da ce opet postaviti standarde u svojoj klasi.

Drago mi je da ti se Gungnir svidja. :yh

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 04 Feb 2014, 08:29

Da, uzeo sam verziju sa USB-om. Za sada koristim USB kao primarnu vezu, ali posle par proba više mi se sviđa SPDIF tako da sad gledam kako da najbolje rešim tu stvar.

Pogledaj http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... f=2&t=3099

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Feb 2014, 08:35

Cade wrote:Da, uzeo sam verziju sa USB-om. Za sada koristim USB kao primarnu vezu, ali posle par proba više mi se sviđa SPDIF tako da sad gledam kako da najbolje rešim tu stvar.

Pogledaj http://www.audiohard.com/phpBB3/viewtop ... f=2&t=3099
Da videh tvoj post sa zakasnjenjem ....

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Feb 2014, 15:21

Uzgred - jeste li uporedili Gungnir sa Naim DACom ?

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 04 Feb 2014, 20:39

DejanM wrote:Uzgred - jeste li uporedili Gungnir sa Naim DACom ?
Nismo, jer kada smo se prvi put videli Gungnir je bio potpuno nov. Posle je Kuja bio kod mene bez Naima :) Nije smeo da ga donese \:D/

Mozda neko drugom prilikom....

Post Reply