HiFi & Professional Audio Forum  

Ulimate streamer DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Ulimate streamer DAC

Post by Sir Oliver » 17 Dec 2012, 20:26

Dosta raspravljamo o DACima, streamerima i sav trend je nekako u tom smeru. I sam tragam za najboljim rešenjem pa sam isprobao razne mogućnosti. USB DAC( Usb konvertor pa na DAC), SSDAC (Srpsko sirotinjski DAC švajserska varijanta), entry level streameri tipa Apple AirPort i ROKU Soundbridge, razne DAC varijante sa njima ( MD, DAC, švajsovani CD prepravljen u DAC...).
Trenutno sam na Apple AirPortu i ROKU Soundbridgeu.Preko Audio Alchemy DACa.
Ali i dalje tragam za streamerom koji bi pobedio moj CD ( pa još tweakovan). I tu već malo teže ide. Sdruge strane čuo sam zadovoljne korisnike streamera ( NAIM npr) koji su pobacali CDe ( i medijume i playere) i koji tvrde da ( takav) streamer ladno pobedjuje vrhunske CD playere. Verujem ali još nisam čuo.
Što reče Ciga (nemam a i da ima odakle mi), i da imam ne bi se ispružio 2500Ł za streamer.
Mora da se smisli neki jeftiniji a bolji streamer. Ono što mi je zapalo za oko je ovaj Kinez.
http://www.china-highend-hifi.com/JF-HDM-03%20En.htm
Na papiru ( ekranu :) ) sve je super. Vrhunske komponente( Elna , TCXO), osmišljeno izvrsno, izrada da ne poveruješ da je Kinez, moderan pristup user interfejsa,DLNA, odličan DAC ( dupli Wolfson), Trafoi u izlazu( dobro, ima i OPA ali to se da tweakovati), podržava sve formate i bitove do 32/384... Prosto nema mane. Izrada odlična, inženjerski lepo osmišljeno ( odvojeno napajanje od ostale elektronike, DAC od compa), dizajn više nego pristojan. Radi i kao DAC. I USB input ima.
Na stranim forumima ima dosta hvalospeva o ( starijoj doduše) verziji ovoga. Imaju neke male zamerke ali je to verovatno ispeglano u ovoj novoj varijanti.
Cena je onako, malo prevelika za kupovinu neproverenog uredjaja ali ako bi se dobila pristojnija cena direktno od proizvodjača a ne ovog zastupnika, onda i da se razmisli.
Pa drugari , šta vi mislite o ovome? Jeli čemu? Vredi li upuštati se u nabavku ?
Još bi bolje bilo da neko napiše iskustva iz prve ruke, ako ima takvih.
Image
Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Ulimate streamer DAC

Post by DejanM » 18 Dec 2012, 08:06

Specifikacija je odlicna kao i izrada iznutra. Cena od 775 eura zbog toga i nije visoka (na to ide jos i transport i carina). Medjutim trebalo bi to cuti. Jedino tako moze da se kaze da li vredi tih para ...

Imas medjutim sada streamera sa ugradjenim DACovima koji rade sasvim solidno a ne kostaju bubreg. Recimo Pioneer N-50 (oko 600 eura) ili manji model N-30. Denon je izbacio novi streamer DNP-F109 za nekih 350 eura. Ili recimo nova Yamaha CD-N500 (oko 500 eura) koja je i CD player i network player u jednom uredjaju. Dodao bih tu i vrlo solidan Project streamer od nekih 700 eura, koji se u jednom Hi End sistemu veoma dobro pokazao.

Mislim da je ponuda u tom segmentu jako dobra (i sve je bolja) tako da nemas bas preku potrebu da rizikujes sa Kinezima, koje nisi cuo. Mada ja nemam nikakve predrasude prema Kinezima a narocito ovaj uredjaj izgleda solidno uradjen.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Dec 2012, 10:31

Evo jedne nove opcije koja više odgovara naslovu teme - Ayon NW-T. Obratiti pažnju,
ovo je streamer Transport. Dakle nema integrisani DAC, ali ima ADC (ako nekome zatreba).

Detaljnije informacije ovde... http://www.ayonaudio.com/products/cd-pl ... sport.html

Image

Image

Image

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Dec 2012, 10:45

Ayon je verovatno jos skuplji od ovde vec pominjanog Naima ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Dec 2012, 13:18

A s obzirom da volis sam da majstorises, zasto ne napravis media player sam ? To je ubedljivo najjeftinija varijanta, koja uz to nije ni mnogo komplikovana da se naparavi. Recimo: kupis Rapsburry PI i na njega instaliras XBMC. To radi (provereno) i eto ti media player za manje od 100 eura sa sve kucistem i napajanjem ...

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 18 Dec 2012, 17:21

DAC/strimer je potrosna roba koja jos nije dostigla zrelo doba.Svaki ima neku skrivenu manu koja ometa upotrebu. Sto kaze moj sef, u prospektu sve radi. Ostaje ti da koristis dok ti ne dosadi i kupis drugi. Ako je firmiran, izvuces neke pare, ako nije, rashod.

Sto god da danas kupis, to je prelazno resenje. Zbog poplave SACD-R i DSD skidanja sa mreze DAC koji nema DSD ne moze se nazvati ultimate. DAC koji nema asinhroni USB ulaz i 192/24 procesiranje preko USB ne treba ni uzimati u obzir. ja licno ne volim Wolfson DAC, tako da bih ovog Kineza preskocio.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 18 Dec 2012, 18:58

E, jbg. Ultimate streamer, al' da bude za male pare. :oky
Gde to ima da se nađe?

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 18 Dec 2012, 19:19

first wrote:E, jbg. Ultimate streamer, al' da bude za male pare. :oky
Gde to ima da se nađe?
nema nigde al' je jeftino :-) al' se ljudi nadaju. To je smisao potrage za takvim uredjajem.

Ako je za utehu, kad vec nema ultimate za male pare, srecom ima shitina za velike, ozbiljne pa cak i ogromne pare.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Dec 2012, 22:12

Pazljivo procitajte moj zadnji post ... a onda proguglajte malo ...

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 19 Dec 2012, 19:46

DejanM wrote:Specifikacija je odlicna kao i izrada iznutra. Cena od 775 eura zbog toga i nije visoka (na to ide jos i transport i carina). Medjutim trebalo bi to cuti. Jedino tako moze da se kaze da li vredi tih para ...

Imas medjutim sada streamera sa ugradjenim DACovima koji rade sasvim solidno a ne kostaju bubreg. Recimo Pioneer N-50 (oko 600 eura) ili manji model N-30. Denon je izbacio novi streamer DNP-F109 za nekih 350 eura. Ili recimo nova Yamaha CD-N500 (oko 500 eura) koja je i CD player i network player u jednom uredjaju. Dodao bih tu i vrlo solidan Project streamer od nekih 700 eura, koji se u jednom Hi End sistemu veoma dobro pokazao.

Mislim da je ponuda u tom segmentu jako dobra (i sve je bolja) tako da nemas bas preku potrebu da rizikujes sa Kinezima, koje nisi cuo. Mada ja nemam nikakve predrasude prema Kinezima a narocito ovaj uredjaj izgleda solidno uradjen.
Predloženi Pioneer, Denon i Project nisam slušao ali po specifikacijama bih pretpostavio da su u rangu AirPort Expressa . Samo po sebi nije loše ali već imam dva komada AirPorta i tražim nešto kvalitetnije.
U pravu si za Kineze. Nije baš mala cena za eksperiment na "nečuveno". Mada na papiru i slikama izgleda vrlo solidno.
first wrote:Evo jedne nove opcije koja više odgovara naslovu teme - Ayon NW-T. Obratiti pažnju,
ovo je streamer Transport. Dakle nema integrisani DAC, ali ima ADC (ako nekome zatreba).

...
Ayon nisam razmatrao ali bih onaj moj predlog preferirao. Na papiru je "jači".
DejanM wrote:A s obzirom da volis sam da majstorises, zasto ne napravis media player sam ? To je ubedljivo najjeftinija varijanta, koja uz to nije ni mnogo komplikovana da se naparavi. Recimo: kupis Rapsburry PI i na njega instaliras XBMC. To radi (provereno) i eto ti media player za manje od 100 eura sa sve kucistem i napajanjem ...
Ma jesam ja "švajsovao" i bio zadovoljan ali bih ovo probao. Ako je švajsovanje u pitanju ima i drugih raznih opcija. Kao skupi brendovi ( Meridian) se prodaju mikro PC ploče bez diska sa Juli@ ili RME karticom. To je veoma lako sklopiti i daleko je najfleksibilnije i moćnije od Rosberija.
PrekoBare wrote:DAC/strimer je potrosna roba koja jos nije dostigla zrelo doba.Svaki ima neku skrivenu manu koja ometa upotrebu. Sto kaze moj sef, u prospektu sve radi. Ostaje ti da koristis dok ti ne dosadi i kupis drugi. Ako je firmiran, izvuces neke pare, ako nije, rashod.

Sto god da danas kupis, to je prelazno resenje. Zbog poplave SACD-R i DSD skidanja sa mreze DAC koji nema DSD ne moze se nazvati ultimate. DAC koji nema asinhroni USB ulaz i 192/24 procesiranje preko USB ne treba ni uzimati u obzir. ja licno ne volim Wolfson DAC, tako da bih ovog Kineza preskocio.
Pa o tim egzotičnim formatima nisam razmišljao. Bio bih zahvalan za neko objašnjenje o SACD-R i DSD formatima i kako se to sluša.
Wolfsona sam slušao u jednom Cambridge Audio CDu i nije me baš oborio sa nogu ali se može dobro istweakovati( ja sam ga lampizirao). I ovaj Kinez bio mogao da se vakuumizira u krajnjem slučaju.
PrekoBare wrote:
first wrote:E, jbg. Ultimate streamer, al' da bude za male pare. :oky
Gde to ima da se nađe?
nema nigde al' je jeftino :-) al' se ljudi nadaju. To je smisao potrage za takvim uredjajem.

Ako je za utehu, kad vec nema ultimate za male pare, srecom ima shitina za velike, ozbiljne pa cak i ogromne pare.
Malo zezanja dobro dodje :D ali baš zato što sam video kakve se šitine prodaju za koje pare i koje sam uredjaje istweakovao i do kojih dometa, smatram da se može naći pristojan proizvod za dostupne pare pa da pretstavlja dobru osnovu za neki ozbiljan upgrade.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 20 Dec 2012, 09:10

Setio sam se ovoga. Čak sam to i video kod nas na sajmu, što znači da može da se i nabavi kod nas.

http://www.opera-consonance.com/product ... inear7.htm

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 20 Dec 2012, 09:48

Cade wrote:Setio sam se ovoga. Čak sam to i video kod nas na sajmu, što znači da može da se i nabavi kod nas.

http://www.opera-consonance.com/product ... inear7.htm
Lepo ali u WiFi rezimu samo redbook (16/44)

prophet
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by prophet » 20 Dec 2012, 09:57

Ne mere to bez kabla :lol:

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 23 Dec 2012, 14:36

DejanM wrote:Dodao bih tu i vrlo solidan Project streamer od nekih 700 eura, koji se u jednom Hi End sistemu veoma dobro pokazao.
Project je u stvari prepakovano ovo OEM resenje:

http://www.streamunlimited.com/v3/en/Stream700.html

Cak nisu redizajnirali ni user interface:

Image

Image

U What HiFi -ju nisu nesto bili odusevljeni:

http://www.whathifi.com/review/pro-ject-streambox-ds

.

Topic author
Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik