HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

MAC Mini kao izvor zvuka i slike

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: MAC Mini kao izvor zvuka i slike

Post by DejanM » 03 Apr 2013, 13:07

Pa ajde probacu ali mi nekako nema nekog smisla ... Tvoj filter je pasivan i oni se cesto tako prave: par uticnica za manje a par za vece potrosace i onda se pasivni elementi dimenzioniraju na taj nacin, narocito prigusnice koje stoje redno u odnosu na AC signal. Kod aktivnih regeneratora nema rezona da se prave odvojena pojacala po kanalu - sa razlicitim snagama .... ali ako ste culi nesto ... #-o

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 03 Apr 2013, 19:40

koristis li u toj kombinaciji neki remote control program za ipad/touch i slicno? apple remote doduse kontrolise samo itunes...znam da postoji i ipeng za squeezbox...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Apr 2013, 20:36

Mjuzik wrote:koristis li u toj kombinaciji neki remote control program za ipad/touch i slicno? apple remote doduse kontrolise samo itunes...znam da postoji i ipeng za squeezbox...
Pomenuo sam to u jednom od prethodnih postova. Koristim PocketCloud Pro na iPadu za upravljanje Mini-ijem bez da ukljucujem TV. Kada je ukljucen TV (koji onda radi kao Monitor za Mini) onda koristim Rowmote Pro za iPad. A Imam i zakacenu Logitech WLAN univerzalnu tastaturu (tastatura + Track Pad).

Imam i Apple Remote ali njega prakticno ne koristim. On radi sa iTunes ali i sa Audirvanom ali je koriscenje iPada daleko konformnije ...

iPad je odlicna stvarcica ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 03 Apr 2013, 21:50

Sto se ostalih programa na iPadu tice koristim:

- iPeng za SB
- eLyric od PS Audio
- Emblin App, kao i Apps za Panasonic BR player, Denon App, ....

Kao sto rekoh - iPad je super stvarcica ...

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 03 Apr 2013, 23:05

znam, imam ipad, zato i pitam...meni pripomaze i android telefon i tablet, jer ne postoji bas sve sto mi treba za ios...narocito za neke win programe, poput media monkey plejera i slicno...imam i airfoil program, ali on mi ne radi kako treba, ima previse prekida i dropova...
P.S kad sam rekao apple remote mislio sam na program a ne na fizicki remote...on koliko znam svejedno upravlja samo itunesom, odatle uglavnom pustam mp3 preko ipada posto radi savrseno...

ps 2: moze li apple tv da se nekako pametno iskoristi za ove nase audio potrebe?

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 04 Apr 2013, 01:08

DejanM wrote:Audirvana Plus ne svira DSD ...
Kako ne svira? Svira! :)

Regularno slusam SACD ISO ripove sa njom.

Samo prevucem SACD ISO fajl na prozor za plejlistu, pojave se odvojene pesme, pritisnem plej i to je to.

Uz DSD to PCM, ima i native DSD podrsku - pogledaj podesavanja u preferences.

Da li mi se cini da nova verzija (1.4.6) ima primetno bolji zvuk?

Ima neki novi integer mod koji bi trebao da bude bolji od starog.

Upravo sam je instalirao i cini mi se da radi jako dobro!
...Ili sam mozda ja nespo posebno dobro rasplozen veceras! :D
Mrzi me da se vracam na staru verziju da bih lovio razlike u zvuku.

.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Apr 2013, 12:41

Kujo,

Moja greska za DSD. Ja ga ne koristim pa sam i zaboravio na to.

Sto se tice nove verzije A+ nemas nikakve halucinacije. Ona zaista. cujno bolje svira nego prethodna verzija.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Apr 2013, 12:48

Mjuzik wrote:znam, imam ipad, zato i pitam...meni pripomaze i android telefon i tablet, jer ne postoji bas sve sto mi treba za ios...narocito za neke win programe, poput media monkey plejera i slicno...imam i airfoil program, ali on mi ne radi kako treba, ima previse prekida i dropova...
P.S kad sam rekao apple remote mislio sam na program a ne na fizicki remote...on koliko znam svejedno upravlja samo itunesom, odatle uglavnom pustam mp3 preko ipada posto radi savrseno...

ps 2: moze li apple tv da se nekako pametno iskoristi za ove nase audio potrebe?
Apple Tv ima po meni 2 funkcije koje za nas ljubitelje Audia mogu da budu od interesa. Jedna je AirPlay, koja je veoma prakticna. Druga stvar je sto Apple TV ima opticki izlaz pa moze da se koristi kao streamer. S obzirom na cenu, to mi izgleda kao jako solidno resenje. Posto vec imam nekoliko streamera i resen problem AirPlay ja sam odustao od Apple TVa, ali mi ta sprava izgleda veoma privlacno.

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 04 Apr 2013, 12:56

DejanM wrote:
Mjuzik wrote:znam, imam ipad, zato i pitam...meni pripomaze i android telefon i tablet, jer ne postoji bas sve sto mi treba za ios...narocito za neke win programe, poput media monkey plejera i slicno...imam i airfoil program, ali on mi ne radi kako treba, ima previse prekida i dropova...

Apple Tv ima po meni 2 funkcije koje za nas ljubitelje Audia mogu da budu od interesa. Jedna je AirPlay, koja je veoma prakticna. Druga stvar je sto Apple TV ima opticki izlaz pa moze da se koristi kao streamer. S obzirom na cenu, to mi izgleda kao jako solidno resenje. Posto vec imam nekoliko streamera i resen problem AirPlay ja sam odustao od Apple TVa, ali mi ta sprava izgleda veoma privlacno.
da, pitanje je samo da li može da se koristi apple tv kao audio only uredjaj, bez kacenja na tv...nisam bas detaljno proucavao, ali bilo je negde da neke verzije apple tv, ili mozda neke verzije firmwarea, ne rade kao optical only nego traže najpre hdmi itd...ali negde posle nadjoh da ipak moze, tzako da je to ostalo nejasno...meni je recimo hifi potpuno udaljen od tv i ako bih ga kacio to bi bilo samo optikom na dac a sad nisam siguran da li je to 100% izvodljivo...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Apr 2013, 13:11

Mjuzik,

To bi trebalo probati. Ja predpostavljam da je to moguce samo sto ne vidis sta se desava bez ekrana - narocito na samom pocetku kada je potrebno izvrsiti konfiguraciju.

Ako ne zelis da koristis Video deo Apple TVa vec samo zelis da koristis Streaming muzike, onda bih ti preporucio da gledas u pravcu najmanjeg Apple Routera, koji ima opticki digitalni Audio izlaz. Na taj nacin je i on prakticno streamer. Jos ako koristis iTunes, onda se sve lepo uklapa. Kosta otprilike isto kao i Apple TV a odlican je kao router.

P.S. Od kako sam instalirao Apple Routere umesto Netgear koji sam ranije koristio, sunce me je obasjalo ...

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 04 Apr 2013, 22:01

sorry, ali sad videh da embla app kosta 200 dolara?? sad nije bitno da li si je platio ili nisi ( a nadam se a nisi -:), ali sta je to sto opravdava tu cenu?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Apr 2013, 22:23

Mjuzik wrote:sorry, ali sad videh da embla app kosta 200 dolara?? sad nije bitno da li si je platio ili nisi ( a nadam se a nisi -:), ali sta je to sto opravdava tu cenu?
Platio je jesam (150 eura) i to je jedna od najgorih kupovina u mom zivotu. App radi nestabilno, nema bas neku posebnu funkcionalnost i update-a vise prakticno nema. To je istovremeno jedina DLNA Client App koja ne moze da se zakaci za Windows Media Player (sto nije tako dramaticno u mom slucaju ali opet ... ).

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 04 Apr 2013, 22:28

Mjuzik wrote:ps 2: moze li apple tv da se nekako pametno iskoristi za ove nase audio potrebe?
Ne znam za najnoviji Apple Tv model, ali prethodni su mogli da se nabudze da teraju OS/X a onda masta je granica...

Guglaj malo ako te interesuje. Ja sam cak jeftino kupio i originalni OS/X ako mi padne napamet da to jednom radim.

Koriscenje apple softvera na apple hardveru nije zabranjeno :-)
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 04 Apr 2013, 22:48

DejanM wrote:
Mjuzik wrote:sorry, ali sad videh da embla app kosta 200 dolara?? sad nije bitno da li si je platio ili nisi ( a nadam se a nisi -:), ali sta je to sto opravdava tu cenu?
Platio je jesam (150 eura) i to je jedna od najgorih kupovina u mom zivotu. App radi nestabilno, nema bas neku posebnu funkcionalnost i update-a vise prakticno nema. To je istovremeno jedina DLNA Client App koja ne moze da se zakaci za Windows Media Player (sto nije tako dramaticno u mom slucaju ali opet ... ).
nije usamljen slucaj, iako je ova jedna od skupljih app na storeu...vrlo cesto placene i izvikane aplikacije ne opravdavaju ni delic cene. pomenuo sam vec airfoil, radi jako lose...

btw, sve to ne govori bas pozitivno o firmi bladelius, ako je suditi po aplikaciji vole da precene sve sto naprave...?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Apr 2013, 06:08

Koliko je meni poznato Software za Bladeliusa radi neka Firma, sa kojom on ima ugovor. Kako sam cuo (a ovo je nepotvrdjena informacija) Bladelius navodno nema nikakvu zaradu na ovoj App pa je cak, navodno, preuzeo troskove za nju i poklanja je kupcima Emble u Skandinaviji. Kako ja ne zivim u Skandinaviji, mogu da se slikam sa celom tom pricom ...

Koliko ja mogu da vidim, ovakav tip App se sve vise nudi besplatno.

Skoro sam kupio Denon AVR 3313 i on ima jedno interesantno resenje. Iako postoji i besplatan App za ovaj Denon uredjaj (koja uzgred budi receno radi dosta lose), oni su instalirali u samom uredjaju web server i na njemu imaju nekoliko implementiranih web stranica pomocu kojih moze da se upravlja uredjajem. Jednostavno u Settings kazete da hocete da vam je Denon stalno na mrezi i onda u obicnom browseru otkucate TCP/IP adresu koji uredjaj ima u vasoj lokalnoj mrezi. I to je to ... Ovo bolje radi nego App za iOS mada je Interface malo neobican. Ovakav pristup je mozda jos bolji od pravljenja posebnih Apps za uredjaje - u svakom slucaju je jednostavnije (a i jeftinije) za proizvodjaca.

Post Reply