HiFi & Professional Audio Forum  - Molim nove članove da sačekaju overu registracije na Forum par dana, jer se radi ručno; razlog su spameri.

MAC Mini kao izvor zvuka i slike

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: MAC Mini kao izvor zvuka i slike

Post by Kuja » 21 Apr 2014, 14:44

Pazi, mozda postoje neke razlike i u samom kompjuteru.

Evo je bio na PC-u (iskljucivo namenjen za audio i potpuno ogoljen sistem, sa pogasenim svim nepotrebnim servisima),
a HiFace Two na Mac Mini-ju (nista nije posebno optimizovano, samo je iskljucen Spotlight).

U svakom slucaju HiFace Two je mnogo jeftniji,
tako da za pocetak mozes da krenes i sa njim, da se ne zaleces odmah na Evo...

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 24 Apr 2014, 15:23

Kuja wrote:Sa Evo-om ne radi integer mod, zato sto mu je potreban poseban drajver za rad.

........
Postoji navodno neki hack za Evo, mislim da Cade vise zna o tome.
Dejane možeš pogledati link dole. Stvari se skoro svakodnevno menjaju :) I veliko je nezadovoljstvo korisnika zbog loše podrške M2TECH-a i nedostatka drajvera za Mavericks.

http://www.computeraudiophile.com/f11-s ... dex10.html

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 24 Apr 2014, 15:31

Samo da dodam da mi je nekako više legla Amarra kao Mac player koja nema famozni integer mode. Koristim i A+ i Amarra-u sa hiFace-om 2. Probaj i to, ali +5V napajanje je OBAVEZNO. Ja na tom polju još ništa nisam uradio (zakopan poslom :( )

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Apr 2014, 17:28

Ima rezona to sto predlazete ... Otici cu prvo po tu manju varijantu pa cemo onda videti sta ce da se desi .... Javljam se kada kupim ovaj stick ... :D

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 07 May 2014, 18:45

Stigao M2Tech HiFace 2. Bocnuo sam ga u Mac Mini, zastartovao A+ i to radi. Imam sada 24/192 i upalilo se int na A+. Coax kabl je srednja zalost - neki koji imam i koji mi je stajao u fijoci. Zvuk medjutim nije bolji od direktnog optickog izlaza (tu imam zbilja odlican Wireworld stakleno opticki kabl) - zvuk je tu negde.

Ali sada krecu tuniranja: prvo napajanje za USB od 5V a onda bolji koax ....

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 07 May 2014, 20:10

Ja sam imao obrnutu situaciju, dobar coax (Stereovox XV2) i osrednji stakleni opticki.

Stereovox + HiFace2 je mnogo bolje svirao od optike.

...I to bez 5V eksternog napajanja.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 07 May 2014, 21:28

Razlog u razlici lezi u razlicitim kablovima, sinergiji sa ostatkom sistema, itd. Radujem se da cujem kako ce to zvucati sa odvojenim 5V napajanjem.

Jedno pitanje: ovaj Stick je poprilicno dugacak i vec mi se desilo da je racunar izgubio kontakt sa njim. Trenutno sam ga podupro jednim drugim kablom i to za sada radi. Ako korsitis onaj USB A / USB A adapter, kako si ga ovde pokazao, kako ti onda stoji HiFace ? Jesi li stavio nesto ispod njega da ne bi ispao ?

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 08 May 2014, 09:16

Kako si smislio da uradiš (kupiš) to odvojeno 5V napajanje? Pitam jer i meni to isto treba, ali nažalost nemam znanja to sam da uradim :(

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 May 2014, 11:32

Mislio sam da ga napravim.

Postoje dva koncepcijska pristupa ovom problemu, koje sam nasao na internetu. Jedan je da ga nazovem Kujin ili AQVox pristup: gde se napravi regulisano 5V napajanje i onda se kabl poveze sa USB A / USB A adapterom u kom se onda izvrsi prevezivanje zica. Drugi pristup je onaj koji je primenio Teddy Pardo, koji je na samom napajanju napravio dva USB konektora: u jedan se bocne USB kabl iz compa a u drugi direktno onda M2Tech Hiface 2.

Meni se ovaj drugi pristup vise svidja ali on ima manu da je potreban jedan USB kabl izmedju compa i napajanja. Kujin ili AQVox pristup stedi taj USB kabl (sto uopste ne mora da bude mala usteda imajuci u vidu koliko moze da kosta dobar USB kabl) ali imam utisak da ce stajanje ovog poveceg sticka u takvom adapteru biti problematicno - verovatno ce biti potrebno poturiti nesto ispod njega da bi normalno stajao i imao dobar kontakt.

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 08 May 2014, 12:18

Meni je HF2 na Minija zakacen uz pomoc 5m aktivnog USB kabla.

Taj kabl ima repeater na kraju koji regenerise USB signal,
tako da bi u teoriji HF2 trebao da radi kao da je direktno zakacen na kompjuter.

Na taj nacin HF2 je blizu DAC-a, a kompjuter ne moram da drzim na polici uz sistem vec mogu da ga drzim na radnom stolu.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 08 May 2014, 16:22

Da li ga regenerise (resample) ili ga samo pojacava ?

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 09 May 2014, 02:01

Nemam pojma! :)

a USB active/repeater extension cable is to 'repeat' the data when you go over 30' and up to 90' where if you have a longer then 90' USB length

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 09 May 2014, 13:52

Navijam za Kujinu varijantu (lično mi se više sviđa, a i jeftinija je za USB kabl). Javi za koju varijantu si se opredelio. Imaš li već neku šemu i gde radiš PCB?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 09 May 2014, 14:00

Javljam kad nesto uradim. Ima dve varijante za PCB: jedna je da idem sa P2P na probnoj ploci a druga je da zamolim drugara da mi uradi plocicu.

Koristicu Belleson shunt regulator za 5V i 500 mA, koji imam vec jedno izvesno vreme. Kupio sam ga da ga zamenim u jednom DACu, pa sam se predomislio i sad ga imam viska. Idealno pase u ovu pricu. Ovaj reg je pin zamena za LM7805 - tako da svaka sema za LM7805 pase i za ovaj Belleson. Ispred ce znaci ici CRC a na izlazu jedan elektrolit od 1500 uF. By-pass cu praviti ili sa Wima ili sa Evox-Rifa ....

Post Reply