HiFi & Professional Audio Forum  

DSD

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: DSD

Post by PrekoBare » 11 Sep 2013, 07:21

Kome koji svetac pomaze tog i slavi :-)
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Sep 2013, 08:56

kamen wrote:Tako je,
Religija je jako izrazena kod audiofila
:oky

Pozz
Nema to nikakve veze sa religijom vec sa iskustvom. Osim toga kada pogledate sta je unutra i kako je to uradjeno a onda vidite i cenu i to onda uporedite sa ostatkom koji se valja na trzistu .... onda stvari postaju jos jasnije.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 11 Sep 2013, 16:00

DejanM wrote:Osim toga kada pogledate sta je unutra i kako je to uradjeno a onda vidite i cenu i to onda uporedite sa ostatkom koji se valja na trzistu .... onda stvari postaju jos jasnije.
To sto se valja na trzistu ce verovatno ekonomska susa da sahrani jer nisu svesni gde zive.Evo jedan primer.

Sredinom 1990-tih, firma Mondial je prodavala Aragon 8008 za $2000. To nije bilo hi-end ali je bilo izuzetno dobro i prodavalo se kao alva.
Cena je bila oko 7 unci zlata. Firma je u medjuvremenu propala, proizvodni program je prelazio iz ruke u ruku i sada ga drzi Indy labs i pravi Aragon 8008 u Americi.

Cena novog, kozmeticki osvezenog Aragon 2008 je $4300. Preracunato u zlato, ni tri unce. A ipak se prodaje neuporedivo slabije nego Mondijalov Aragon.

Srednja klasa je pukla, sirotnja nema leba da jede a ultrabogati kupuju jahtu, gliser i motor od dizajenra po narudzbi kao komplet. Po mom misljenju, hi-fi ce napraviti ceo krug i vratiti se tamo gde je bio 1950-tih, zabava za tehnicki potkovane koji narucuju uredjaje od firmi za koje
prosecan potrosac nije i nece ni cuti. Shiiit je danas ono sto su Saul Maranz, Scott i Pilot bili u ono vreme

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Sep 2013, 17:34

PrekoBare wrote:
DejanM wrote:Osim toga kada pogledate sta je unutra i kako je to uradjeno a onda vidite i cenu i to onda uporedite sa ostatkom koji se valja na trzistu .... onda stvari postaju jos jasnije.
To sto se valja na trzistu ce verovatno ekonomska susa da sahrani jer nisu svesni gde zive.Evo jedan primer.

Sredinom 1990-tih, firma Mondial je prodavala Aragon 8008 za $2000. To nije bilo hi-end ali je bilo izuzetno dobro i prodavalo se kao alva.
Cena je bila oko 7 unci zlata. Firma je u medjuvremenu propala, proizvodni program je prelazio iz ruke u ruku i sada ga drzi Indy labs i pravi Aragon 8008 u Americi.

Cena novog, kozmeticki osvezenog Aragon 2008 je $4300. Preracunato u zlato, ni tri unce. A ipak se prodaje neuporedivo slabije nego Mondijalov Aragon.

Srednja klasa je pukla, sirotnja nema leba da jede a ultrabogati kupuju jahtu, gliser i motor od dizajenra po narudzbi kao komplet. Po mom misljenju, hi-fi ce napraviti ceo krug i vratiti se tamo gde je bio 1950-tih, zabava za tehnicki potkovane koji narucuju uredjaje od firmi za koje
prosecan potrosac nije i nece ni cuti. Shiiit je danas ono sto su Saul Maranz, Scott i Pilot bili u ono vreme

Na zalost si u pravu. Situacija je toliko losa da polako postaje nemoralno kupovati HiFi ....

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Sep 2013, 10:17

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Sep 2013, 07:41

Interesantno je da kada pustim DSD file preko A Plus na Mac Miniju, on vrsi konverziju on the fly u PCM, jer Embla, eksterni DAC, ne moze da konvertuje DSD. Medjutim to ne radi dobro - postoje ispadi u sinhronizaciji, kratki prekidi u reprodukciji, itd. Kada pomocu foobar-a konvertujem dsd u pcm (24-88) onda naravno sve radi kako treba. Zar je moguce da Mac nema dovoljno CPU snage za ovu vrstu gimnastike ?

Native dsd preko hdmi u mom avru funkcionise dobro pomocu A Plus i Mac Minija. Problem je u tome sto AVR ne bi trebao da bude glavni konvertor za stereo .... Treba Dsd dac ! Recimo gore pomenuti Shiit ...

Slusajuci trenutno uglavnom na Windows compu DSD preko foobara, cini mi se da ovaj format ima i te kako smisla ...

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 20 Sep 2013, 10:30

Itekako ima. AVR umesto za stereo koristi za surround sacd. Pitanje, na mac platformi moze dsd preko hdmi u avr?
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 20 Sep 2013, 12:05

gvlada wrote:Itekako ima. AVR umesto za stereo koristi za surround sacd. Pitanje, na mac platformi moze dsd preko hdmi u avr?
Moze sa Audirvana Plus.

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 20 Sep 2013, 16:33

DejanM wrote: Kada pomocu foobar-a konvertujem dsd u pcm (24-88) onda naravno sve radi kako treba.
Radilo bi jos bolje da koristis Weiss SARACON :-)

Foobar moze potencijano da bude FUBAR za DSD/PCM konverziju (lossy proces).

Idi na sacd.net za vise informacija.

Volter

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 20 Sep 2013, 23:52

DejanM wrote:Interesantno je da kada pustim DSD file preko A Plus na Mac Miniju, on vrsi konverziju on the fly u PCM, jer Embla, eksterni DAC, ne moze da konvertuje DSD. Medjutim to ne radi dobro - postoje ispadi u sinhronizaciji, kratki prekidi u reprodukciji, itd. Kada pomocu foobar-a konvertujem dsd u pcm (24-88) onda naravno sve radi kako treba. Zar je moguce da Mac nema dovoljno CPU snage za ovu vrstu gimnastike ?

Native dsd preko hdmi u mom avru funkcionise dobro pomocu A Plus i Mac Minija. Problem je u tome sto AVR ne bi trebao da bude glavni konvertor za stereo .... Treba Dsd dac ! Recimo gore pomenuti Shiit ...

Slusajuci trenutno uglavnom na Windows compu DSD preko foobara, cini mi se da ovaj format ima i te kako smisla ...
Koja verzija Audirvane?

Citao sam da novije verzije imaju razne bagove sa prekidima i praznjenjem bafera, nevezano samo za DSD.

Meni 1.4.6 savrseno pusta cele albume u formi SACD ISO fajla.

Samo prevucem mishem SACD ISO fajl na prozor plejliste i to je to.

Ja dopduse imam 16 GB RAM-a i namenio sam od toga 10 GB za buffer, tako da mi u njega stane nekoliko sati muzike. :)

U verziji 1.5.2 mi se playback zaustavljao posle nekolko minuta, kao da sam pritisnuo "stop", bez obzira na format ili vrstu fajla.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Sep 2013, 08:04

Imam najnoviju verziju 1.5.7 ali ozbiljno razmisljam da se vratim na 1.4.6. Ja sam definisao 2 GB buffera u A+ (posto ukupno Imam 4GB RAMa).

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2013, 12:33

DejanM wrote:
gvlada wrote:Itekako ima. AVR umesto za stereo koristi za surround sacd. Pitanje, na mac platformi moze dsd preko hdmi u avr?
Moze sa Audirvana Plus.
Ali izgleda da A+ ipak vrsi prethodno konverziju u PCM ....

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 24 Sep 2013, 12:38

Bzv... zasto niko ne sredi hdmi drivere...
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Sep 2013, 13:34

gvlada wrote:Bzv... zasto niko ne sredi hdmi drivere...
Zato nisam siguran i da bi Shiit Loki radio sa Mac Mini. Navodno Mac Mini nije u stanju da isporuci DSD stream - ali ne znam da li to vazi i za njegovu USB vezu.

Nedostatak izvora ali i materijala cini celu pricu sa DSD veoma problematicnom - bar u ovom trenutku ....

Ali ono malo DSDa sto sam cuo na compu svira zbilja izuzetno ...

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 24 Sep 2013, 17:40

DejanM wrote:
DejanM wrote:
Moze sa Audirvana Plus.
Ali izgleda da A+ ipak vrsi prethodno konverziju u PCM ....

A ako se izabere Initial dCS Method?

http://www.audiostream.com/content/how- ... rvana-plus

Takodje, evo uputstva za jedan DSD DAC koje ukljucuje i podesavanjae Audirvane:

http://mytekdigital.com/support_docs/st ... e_v1.0.pdf

Tu pise da je DSD iz Audirvane "Native DSD".

Post Reply