HiFi & Professional Audio Forum  

Najbolje iz MacBook Pro-a

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..
Post Reply

Topic author
Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Najbolje iz MacBook Pro-a

Post by Cade » 03 Feb 2014, 23:11

Posle promena u mom sistemu na ulazu (otisao SB Touch i Stello DAC, dosli MacBook Pro i Gungnir DAC) vec neko se vreme bavim razmisljanjem i pomalo testiranjem na temu koji izlaz iz Mac-a bi dao NAJBOLJE zvucne rezultate. Zanima me i vase misljenje. Dakle Firewire, Thunderbolt, USB ili optical???? Gungnir ima USB/SPDIF i optical ulaze i moze da radi sa fajlovima 32/192.

Optical je ogranicen na 24/96 i ovde bi trebalo kupiti neki Wireworld ili Lifatec mini toslink/toslink kabl i to je to. Smeta mi ovo ogranicenje.

USB izlaz je proban sa nekim dobrim Locus kablom (zaboravio sam tacno koji), ali je kombinacija hiFace2 USB/SPDIF konverter + dodatno napajanje USB-a (by Kuja) bila zvucno bolja.
Za sad mi se SPDIF ise svidja. Koristena je Audionirvana + i OS x 10.8.4 (u intiger modu; kaze Kuja da tako mora :D ), znaci bez dodatnih drajvera.

Sinoc su mi pala na pamet jos preostala dva izlaza: Firewire i Thunderbolt. Znaci treba mi neki vas savet u vezi nekih konvertera sa nesto od ova dva na SPDIF i ako moze da ima native OS X drajvere da moze da se iskoristi intiger mode. Neka ideja?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Najbolje iz MacBook Pro-a

Post by DejanM » 04 Feb 2014, 08:33

Ja koristim opticku vezu izmedju MACa i Emble i to radi OK ali postoji to ogranicenje na 24/96. To ti onda ostavlja USB ili eventualno konverziju USBa na coax kao opciju - sto si vec i probao.

Sto se Firewire tice, postoji jako malo DACova koji koriste ovaj protokol. Meni pada na pamet Weiss - ali on je jako skup. Sto se Thunderbolta tice, tu je situacija takodje neizvesna :D U stvari postoji adapter koji prevozi Thunderbolt na HDMI i danas postoji nekoliko DACova koji koriste HDMI kao ulaz. Najjeftinije sto sam nasao a da ima i coax digitalni izlaz jeste ovo:

http://www.essenceelectrostatic.com/pro ... c-blu-ray/

Ima HDMI ulaz i coax digitalni izlaz - ali je malo preskup da bi ga nakacio na Gungnira. Zato mislim da je najbolje ili da se ubodes direktno USB kablom u Gungnir ili da probas tu Kujinu opciju, posto ti se ona vise dopala. Nema rezona da potrosis vise para na vezu izmedju compa i DACa nego na sam DAC ....

Inace dobar USB kabl je Kimber silver varijanta. Ja sam se odlucio za USB kabl nemacke firme AQVOX.

Topic author
Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 04 Feb 2014, 12:30

Mislim da se nismo najbolje razumeli. Ideja je da se ostavi Gungnir (za sad dok ne izađe sledeći bolji Schiit :) ) i da se doda neki "prosti" (bez dodatnih opcija) Firewire/SPDIF ili Thunderbolt/SPDIF konverter. Dodatni neki uslov (mada nije pod moranje) bi bio da može da se iskoristi integer playback mode Audionirvane+/OS X. Može da bude i skuplje rešenje jer bi ostalo za sledeći DAC.

Topic author
Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 04 Feb 2014, 12:34

Mada čekam i pecassx-a da izvuče nekog aduta iz profi audio sfere :)

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 04 Feb 2014, 17:55

Cade wrote:USB izlaz je proban sa nekim dobrim Locus kablom (zaboravio sam tacno koji),...
Eto ti sad, neki Locus ne znam koji... :D
Pre nekog definitivnog suda o USB vezi, predlažem ti da to probaš i sa nekim provereno dobrim
USB kablom za ovu namenu, kako bi stekao neki kompletniji utisak o svemu. Razlike se mogu lepo
čuti, naročito sa kablom kao što je recimo ovaj... http://www.wireworldcable.com/products/106.html

Topic author
Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 04 Feb 2014, 20:46

first wrote:Pre nekog definitivnog suda o USB vezi, predlažem ti da to probaš i sa nekim provereno dobrim USB kablom za ovu namenu......
Mozemo se nesto organizovati da navratis pa da probamo :o:o Mada mislim da tvoj nema USB B uticnicu !?

A i ovaj Wireworld ti i nije neki kabl :) Mogu da kupim dva za cenu DAC-a :lol:

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 04 Feb 2014, 21:44

Cade wrote: A i ovaj Wireworld ti i nije neki kabl :) Mogu da kupim dva za cenu DAC-a :lol:
Pa nisam ni mislio da kupuješ baš takav, već samo da probaš kako bi procenio potencijal USB veze. Ako hoćeš, organizovaćemo nešto baš sa takvim USB kablom, naravno tip B.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Feb 2014, 08:11

first wrote:
Cade wrote: A i ovaj Wireworld ti i nije neki kabl :) Mogu da kupim dva za cenu DAC-a :lol:
Pa nisam ni mislio da kupuješ baš takav, već samo da probaš kako bi procenio potencijal USB veze. Ako hoćeš, organizovaćemo nešto baš sa takvim USB kablom, naravno tip B.
Ovo je ponuda koju ne bi trebalo odbiti. Staviti dobar USB kabl moze da bude interesantno iskustvo ....

Topic author
Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 05 Feb 2014, 21:30

Ponuda je vec prihvacena :-) Javljamo rezultate....

Post Reply