HiFi & Professional Audio Forum  

Shiit Audio Modi DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Shiit Audio Modi DAC

Post by DejanM » 01 May 2014, 07:10

Resampling pravi Foobar. Aktiviran je DSP: Resampler PPHS (nalazi se u Preferences -> Playback -> DSP ). Problem je bio u tome sto to ja nisam uradio (bar ne da znam) - verovatno je to default opcija. Njega sam sada namestio na 96 kHz i aktivirao ultra mode.

Sada citam da ima medjutim i boljih resamplera za foobar ...

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2014, 07:27

Interesantna stranica za poredjenje resamplera:

http://src.infinitewave.ca/

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 01 May 2014, 12:00

Posle malo igranja sam se odlucio za SoX Resampler. Daje nesto malo vise detalja nego PPHS. Probao sam sa i bez aliasing i odlucio se za sada za opciju bez - mada moram da priznam da nisam primetio neku narocitu razliku. Izlaz je naravno namesten na 96 kHz. Kada prebacim na 192 kHz onda ne dobijem nikakav zvuk - a tako i treba da bude jer Modi prihvata samo do 96 kHz. Tako je misterija resena ....

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 06 May 2014, 19:17

Dejane, da li ja dobro citam poredjenja?

http://src.infinitewave.ca/

Meni se cini da su Adobe Audition i izotope manje vise poravnati a da su svi ostali sa artefaktima da te Bog sacuva.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 07 May 2014, 18:41

Rekao bih da dobro citas ... Obrati paznju i na ffmpeg 1.1.1 (soxr).

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 May 2014, 10:31

U medjuvremenu sam ulozio nesto sredstava i truda da unapredim ovaj svoj Desktop system baziran na racunaru i Shiit Audio Modi USB DACu.
Desktop system final.jpg
Desktop system final.jpg (157.2 KiB) Viewed 667 times
Desktop system final.jpg
Desktop system final.jpg (157.2 KiB) Viewed 667 times
Promenio sam strujni kabl za pojacalo za slusalice. Napravio sam ga od Lapp kabla sa Furutech uticnicama na obe strane. IEC je sa posrebrenim kontaktima a suko je bakarna varijanta. Onda sam ga ukljucio u strujni filter (koji se nalazi ispod stola) sopstvene proizvodnje. Dodatno sam zamenio USB kabl i kupio Wireworld Starlight 7. Ove promene su dovele do cujnog poboljsanja zvuka.

Ostalo je jos da razmislim da li da idem ovde sa posebnim 5V napajanjem za USB DAC. Problem je prostor na mom radnom stolu. Osim toga imam vec eksterni USB Hub sa svojim napajanjem (svi ostali uredjaji ukljuceni u njega imaju svoja napajanja) ali je to napajanje switchersko.

Ali mislim da sam blizu nekog maksimuma koji moze da se izvuce iz postojecih uredjaja.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 02 Jun 2014, 13:34

Shiit Audio je najavio novi proizvod po imenu Wyrd. To je sprava koja radi ovo sto je i Kuja u ovom postu predstavio - presrece napajanje USB veze sa cistih 5V - ali ima ugradjen i oscilator te vrsi ocigledno i reclock digitalnog signala. Proizvod je najavljen za Juni po ceni od 99 USD.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 03 Jun 2014, 15:32

Post Reply