HiFi & Professional Audio Forum  

Shiit Audio Modi DAC

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Shiit Audio Modi DAC

Post by DejanM » 03 Mar 2014, 21:04

Interesuju me vasa iskustva sa M2Tech USB 2 SPDIF kionvertorom ? Je li valja ta sprava ?

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 04 Mar 2014, 18:35

Ako mislis na M2Tech HiFace Two, sve vreme smo pricali o njemu u prethodnim postovima.

Kuja wrote:
DejanM wrote:Koji spdif: coax ili opticki ?
Coax.

Pomenuti HiFace Two + eksterno napajanje.

preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 04 Mar 2014, 21:07

Kuja wrote:Ovakvo isto nesto Image sam napravio za par stotina dinara. ;)

Koristim ga za HiFace Two-a sa eksternim 5V napajanjem (linearno+regulisano).

Kada smo ga probali sa Gungnir-om,
razlika je bila ogromna u korist kombinacije sa eksternim napajanjem
u odnosu na situaciju kada je HiFace bio napajan direktno iz USB prikljucka MacBook Pro-a.

HiFace Two + eksterno napajanje je, gledano u celini u konkretnom sistemu, sa Gungnir-om svirao bolje/lepse od najjaceg Wireworld srebrnog USB kabla od cca 500eur.

Sa time su se slozili svi prisutni.

Ipak, pred kraj sam se setio da predlozim da probamo da pogonimo i Gungnirov USB ulaz uz pomoc eksternog napajanja.

Prvo smo povezivanjem preko ovog mog DIY USB adaptera
utvrdili da su dizajneri u Schiitu resili da napajanje USB ulaza prepuste kompjuteru, sto mi nekako deluje kao bezveze resenje...

Izmedju Mac-a i Wireworld kabla smo postavili adapter za eksternih 5V.

Posto u tom slucaju 5V nije dolazilo iz kompjutera, USB ulaz je proradio tek kada smo povezali eksterno napajanje.

To znaci da u stock varijanti Gungnir-ov USB ulaz svojih 5V dobija iz USB prikljucka na kompjuteru,
sto je steta - mogli su da mu obezbede cistiju struju sa jednog od njegova dva interna trafoa. :)

Uglavnom, kada smo povezali eksterno 5V napajanje izmedju Wireworld USB kabla i Mac-a,
zvuk se primetno popravio u odnosu na situaciju kada je "svirao" solo Wireworld!

Nismo imali dalje vremena da ponovo probavamo HiFace vs Wireworld, sada oba uz pomoc eksternog napajanja, posto sam morao da krenem.

U svakom slucaju, linearno 5V eksterno napajanje popravlja stvar u bilo kojoj kombinaciji! :yh
@Kuja, ako sam dobro razumeo ovaj adapter za napajanje si napravio od USB A-A adaptera. Gde si kupio ovakav adapter? Meni nesto ne uspeva da nadjem. Nalazim samo sa kablom, bezicnog nema. Ili je sve DIY? Vidim da postoji bezicni USB A-A adapter, ali ga kod nas nisam nasao http://www.onin.fi/product_details.php?p=20346. Jasno mi je posle kako da povezem onaj kablic za napajanje, lepo ste to objasnili. Koristio bih ga isto za M2Tech Hi Face Two.

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 04 Mar 2014, 23:20

U pitanju je potpuni DIY.

Napravio sam ga od dva PCB USB konektora kupljena u Silkenu u Balkanskoj.

Zalemio sam pinove na pinove, a gde treba zalemio i 5V kabl.

Bas je bilo sitno i tesno, oci su mi ispale! :D

Konstrukciju sam fiksirao uz pomoc dvokomponentne epoksid smese.

Stvrdnuti epoksid, ovako siv, nije bas najlepsi, ali me je mrzelo da sada jurim i neki fensi termo buzir. :)

IMG_8082.jpg
IMG_8082.jpg (69.35 KiB) Viewed 1628 times
IMG_8082.jpg
IMG_8082.jpg (69.35 KiB) Viewed 1628 times
IMG_8088.jpg
IMG_8088.jpg (64.02 KiB) Viewed 1628 times
IMG_8088.jpg
IMG_8088.jpg (64.02 KiB) Viewed 1628 times
IMG_8100.jpg
IMG_8100.jpg (102.2 KiB) Viewed 1628 times
IMG_8100.jpg
IMG_8100.jpg (102.2 KiB) Viewed 1628 times

preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 04 Mar 2014, 23:55

:good Hvala puno. Ovo mi je izuzetno korisno. Odlicna ideja. Jeste "malo" teze zalemiti, ali sam se siguran da se trud isplati. Pretpostavljam da je vrlo korisno i za napajanje M2Tech USB DAC-a.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Mar 2014, 09:24

Kuja wrote:Ako mislis na M2Tech HiFace Two, sve vreme smo pricali o njemu u prethodnim postovima.

Kuja wrote:
DejanM wrote:Koji spdif: coax ili opticki ?
Coax.

Pomenuti HiFace Two + eksterno napajanje.
Jeste i rekli ste da je bolji od USB veze. To znaci da je to zbilja dobra stvar ?

preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 05 Mar 2014, 09:58

Ja sam, za sada, izuzetno zadovoljan sa M2Tech Hi Face Two.
Interesuje me da li mogu da se iskoriste za napajanje USB stabilisani ispravljaci 5V, 1A za punjenje baterija mobilnih telefona i slicno? Mislim da je neko o tome pisao, ali sada ne mogu da nadjem.

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Mar 2014, 10:22

preddrag wrote:Ja sam, za sada, izuzetno zadovoljan sa M2Tech Hi Face Two.
Interesuje me da li mogu da se iskoriste za napajanje USB stabilisani ispravljaci 5V, 1A za punjenje baterija mobilnih telefona i slicno? Mislim da je neko o tome pisao, ali sada ne mogu da nadjem.
Mogu po snazi ali je pitanje koliko je kvalitetno to napajanje. Ja bih pre isao po neko klasicno napajanje: Trafo, ispravljacke diode, neki CRC ili samo C filter (najbolje je verovatno staviti CLC filter) i onda neki regulator za 5V.

preddrag
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by preddrag » 05 Mar 2014, 10:43

Upravo sam i ja tako mislio, ali ajd da pitam...Hvala puno.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 05 Mar 2014, 16:55

DejanM wrote: Mogu po snazi ali je pitanje koliko je kvalitetno to napajanje. Ja bih pre isao po neko klasicno napajanje: Trafo, ispravljacke diode, neki CRC ili samo C filter (najbolje je verovatno staviti CLC filter) i onda neki regulator za 5V.
Dejane, molim te baci na papir tvoje razmišljanje(a) u vezi ovakvog napajanja. Šta bi ti uradio da praviš za sebe? Pošto nisam stručnjak moram naći nekoga da mi napravi, pa da znam šta da tražim :)

JBG imao sam napajanje za Touch, kao Kujino, pa ga prodadoh ninja-i :( Mislio sam da mi neće trebati :(

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 06 Mar 2014, 11:47

Cade wrote:
DejanM wrote: Mogu po snazi ali je pitanje koliko je kvalitetno to napajanje. Ja bih pre isao po neko klasicno napajanje: Trafo, ispravljacke diode, neki CRC ili samo C filter (najbolje je verovatno staviti CLC filter) i onda neki regulator za 5V.
Dejane, molim te baci na papir tvoje razmišljanje(a) u vezi ovakvog napajanja. Šta bi ti uradio da praviš za sebe? Pošto nisam stručnjak moram naći nekoga da mi napravi, pa da znam šta da tražim :)

JBG imao sam napajanje za Touch, kao Kujino, pa ga prodadoh ninja-i :( Mislio sam da mi neće trebati :(
To su stvari koje su dosta podrobno objasnjene u raznoraznim clancima, koji mogu i na internetu da se nadju.

Ovaj clanak je u principu ono po sta bih ja isao:

http://www.tnt-audio.com/clinica/regula ... ce1_e.html

LM317 je dobar regulator, nije skup i jednostavno se implementira. Ovaj clanak je dobar jer ukazuje na nacin vezivanja mase. Na tubecad stranici se nalazi jos jedan dobar clanak:

http://www.tubecad.com/2009/09/blog0170.htm

koji ukazuje sta je potrebno uraditi pre samog regulatora - tu mislim na CRC ili CLC filtriranje. CRC je svakako jeftinija i jednostavnija varijanta i to u principu radi dobro. CLC ima nekih prednosti (objasnjeno u clanku) ali treba naci tu prigusnicu.Ako se kupuje nova, ocekivana cena je mislim negde u regionu od nekih 20-30 eura po komadu.

Ja ne bih isao po kaskadno vezivanje regulatora jer mislim da je za ovu upotrebu jedan regulator dovoljan. Takodje mislim da bi shunt regulator tipa Salas bio verovatno overkill za ovu aplikaciju - pogotovo sto shunt regulatori imaju vecu potrosnju a ovde se radi o uredjaju koji je ukjluicen 24 sata.

Cade
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Cade » 07 Mar 2014, 12:34

Hvala puno!!!

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Apr 2014, 17:31

Interesantna stvar .... U Foobaru sam pustio Patriciu Barber album Smash koji imam u 24/192 varijanti i to radi preko ovog malog Shiita ... i to radi dobro. E sad, on je deklarisan da podrzava max. 24/96. Koji mu je djavo - ne znam, ali radi. Inace koristim WASAPI (event) driver pod Win 7.

Kuja
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Kuja » 26 Apr 2014, 14:23

Nesto ti na kompjuteru radi downsampling. :)

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 27 Apr 2014, 09:30

To je i meni palo na pamet ali kada pogledam u Foobar on mi pokazuje da reprodukuje u formatu 24/192. To onda ide na WASAPI driver pa na Shiit Modi. Znaci jedino WASAPI mozda radi taj downsampling - moracu da pogledam njegovu specifikaciju ali obicno ovakvi driveri to ne rade. To se obicno prepusta aplikacijama da odrade.

Post Reply