HiFi & Professional Audio Forum  

Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

U vezi rada svih foruma

sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

Post by sn » 18 Nov 2008, 13:08

..nista dok covek ne uzme srafciger i gedore u ruke.. :)

Ovi online programi za merenje brzine (probao sam ih 7-8) toliko se razlikuju u rezultatima da se postavlja pitanje imaju li smisla uopste. Uradio sam sve sto sam mogao, videcemo ovih dana kako ce raditi.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Nov 2008, 13:25

sn wrote:..nista dok covek ne uzme srafciger i gedore u ruke.. :)

Ovi online programi za merenje brzine (probao sam ih 7-8) toliko se razlikuju u rezultatima da se postavlja pitanje imaju li smisla uopste. Uradio sam sve sto sam mogao, videcemo ovih dana kako ce raditi.
Svi programi za merenje performansi web servera i aplikacija na njemu rade tako sto posalju http request a onda mere vreme odziva (dok ne stigne http reply) i ucitavanja web stranice. I dok je vreme ucitavanja relativno pouzdano i korisna informacija jer moze da ukaze na to koliko je kvalitetno uradjena stranica, brzina odziva nekog servera u mrezi zavisi od nekoliko parametara: opterecenja mreze, opterecenje samog servera, itd. I optercenje mreze i opterecenje servera varira i zato nije nikakvo cudo sto dobijas razlicite rezultate odziva.

U principu dve stvari bitno uticu na opterecenje servera: kvalitet same aplikacije i pravilna dimenzioniranost servera. Koliko ja razumem celu pricu, ti ne mozes da utices ni na jednu od te dve: server se ne nalazi pod tvojom kontrolom a aplikacija je nesto sto nisi ti isprogramirao. Jedino sto mozes da uradis jeste da instaliras zadnji upgrade aplikacije, sa nadom da ce on sadrzati neko znacajnije poboljsanje koje ce ukloniti neki od performance bottlenecka u samom kodu.

Inace, ako te bas zanima, tvoj provider trci tvoju aplikaciju pod Apache 1.3.37 na Linux clusteru. To medjutim ne znaci puno, jer sam operativni sistem nije toliko presudan u celoj toj prici a Apache je dobar http server. Inace, od tvoje zadnje promene forum aplikacije (13. mart 2008) pa sve do danas (juce je izvrsena zadnja promena) sam server sistem se nije menjao.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 18 Nov 2008, 15:34

To je nacelno tacno sto si rekao, ali postoje i razlike u aplikacijama za merenje ili algoritmima koji to rade. Da ne mislis da sam bio povrsan bicu malo detaljniji; za te testove sam uzeo neku srednju vrednost za svaki od pojedinacnih merenja (4-5 u proseku), i kad uporedim te razlike one variraju od 2 do ~32 sekunde. Ninja i ja smo merili i dobili skoro iste rezultate, koji su nerealni i pokazivali 2.3 sec. dok je kod mene realno ucitavanje u tom momentu bilo oko 12 sec. Ima tu jos stvari pored onih koje si naveo koje uticu na celu pricu o usporenju al ne bih sad o tome. Ovaj update foruma ima malog uticaja na brzinu ucitavanja jer ima samo neke ispravke i poboljsanja koja su vezana interno za samu aplikaciju, i nisam ni ocekivao da ce se nesto drugo promeniti.
Zadnja izmena pre ove je bila 11 avgusta, ne znam odakle ti ovaj datum 13 mart. Jasno mi je kako funkcionise LAMP server, i ono sto je manje uticalo na brzinu pristupa je preciznije podesavanje u control panelu samog hosta, a u vecoj meri (posle vise puta uradjenog trace route i pokazanih im testova) sto su iz teh.podrske hosta uvideli gde je problem i nadam se, valjda ga otklonili.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 18 Nov 2008, 15:53

idi na:

www.netcraft.com

i kucaj www.audiohard.com pa ces da dobijes te podatke. Moguce je onda da su ti datumi, koje sam ja pomenuo (a koje mi je izbacio netcraft) zapravo datumi kada su oni menjali system. To bi onda objasnilo zasto se forum ubrzao jer netcraft prijavljuje promenu koja se desila juce.

To sa 2,3 sek. je mozda vreme odziva: vreme koje prodje od kada se posalje request pa sve dok ne stigne reply. Vreme ucitavanja je vreme koje je potrebno browseru da onda ucita stranicu. Ako je stranica komplikovana i ima vise dodatnih requesta u sebi, onda je logicno da samo ucitavanje traje duze ... Vreme odziva pokazuje brzinu reagovanbja servera + brzinu mreze. Brzina ucitavanja pokazuje koliko je velika/slozena (dobro isprogramirana) stranica.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 18 Nov 2008, 16:08

Ako mislis na uptime graph on pokazuje datum izmene serverske aplikacije, a ne forumske.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Nov 2008, 10:43

Da li pristupate forumu bez problema iz IE 6 (IE7) kao i iz FireFoxa ?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Nov 2008, 11:19

Ja koristim samo FireFox u Linuxu i Chrome (google) u Win.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Nov 2008, 21:59

Iz nekog razloga juce i danas se desava da kada se Forumu pristupa preko FireFox browsera desava da se pojavljuju poruke da je "site under attack" i slicno. I nama se isto desilo, tako da preporucujem do dlajenjg koriscenje IE browsera.

Problem je prijavljen provajderu.

Izvinite zbog ovoga, ali nesto se tu desava na sta malo mozemo da uticemo :x

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 20 Nov 2008, 00:35

sdanicic wrote:Iz nekog razloga juce i danas se desava da kada se Forumu pristupa preko FireFox browsera desava da se pojavljuju poruke da je "site under attack" i slicno. I nama se isto desilo, tako da preporucujem do dlajenjg koriscenje IE browsera.

Problem je prijavljen provajderu.
Meni se to desilo jutros upravo kao sto je opisano, vec sam poceo da skeniram komp sa raznim programima ali ne nadjoh nista.
Neka sabotaza jeste. :(

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 20 Nov 2008, 06:41

first wrote:Neka sabotaza jeste. :(
CIA snajka, CIA 8-[

Meni kod kuce sa IE radi OK. Probacu danas na poslu kako radi sa Lisicom...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Nov 2008, 07:37

Najvjerovatnije su baneri i reklame sa svojim skriptovima "krivci" tako da ih svi drugi (osim IE) klasiraju kao potencijalne zaraze :D
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 20 Nov 2008, 10:09

Radi i sa Operom kako treba, ali Firefox i dalje otvara stranicu sa upozorenjem

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 01 Dec 2008, 15:49

audiohard.com Estimated Worth $1679 USD :wink

http://www.websiteoutlook.com/
Image Made in SFRJ
KokBok

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 01 Dec 2008, 18:00

Pa sad, sta je tu je;
da sam stavio ime sajta livesex.com vredeo bi $1.78 Million USD.. :D

Nego Ninja, kako se ucitava forum kod tebe zadnjih dana?

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 01 Dec 2008, 18:06

sn wrote:
Nego Ninja, kako se ucitava forum kod tebe zadnjih dana?
Sada je bolje ali jos uvijek je sporije nego sto je na vecini drugih foruma koje posjecujem. Sada mi ponekad prijavljuje gresku da flash blokiran ili tako nesto (u Chrome:u)
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply