HiFi & Professional Audio Forum  

Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

U vezi rada svih foruma

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Trazimo pomoc clanova i gostiju Foruma

Post by blood&brain » 18 Feb 2009, 23:31

zodiac wrote:@blood&brain jbg, ja kasno stigao, vec obrisali, zlotvori. Po obrazlozenju bi se reklo da si bas zesce protresao nekom kavez.

Elem, ako moze jedna molba za admine: ako bi mogli da iskljucite shoutbox i da smanjite broj podforuma na razumnu meru, bio bih vam neizmerno zahvalan. Posto forum ocajno sporo radi, a ovo je gotovo sigurno uzrok, pored samog servera koji je ocito vrlo zauzet. Ovo prvo zato sto je bagovito parce djubreta, uz to je chat sasvim beskoristan jer ga niko i ne koristi, a ono drugo zbog otezanog indeksiranja baze, sto je uz spor server jeziva kombinacija.
Za ono prvo imas PM.

Za ovo drugo - nedavno sam bio na ovom forumu i desilo se da veza pukne. Dobijem poruku da probam da pristupim preko Googlea i ja poslusam savet. Forum mi nikada nije brze radio nego tada - sto bi u Leskovcu rekli: METLA :D . Nisam expert za kompove i bas me zanima da li postoji neko objasnjenje za tu pojavu?

Edit: Upravo sam opet uradio to isto i forum pici kao lud :good

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Feb 2009, 14:37

zodiac wrote:@blood&brain jbg, ja kasno stigao, vec obrisali, zlotvori. Po obrazlozenju bi se reklo da si bas zesce protresao nekom kavez.

Elem, ako moze jedna molba za admine: ako bi mogli da iskljucite shoutbox i da smanjite broj podforuma na razumnu meru, bio bih vam neizmerno zahvalan. Posto forum ocajno sporo radi, a ovo je gotovo sigurno uzrok, pored samog servera koji je ocito vrlo zauzet. Ovo prvo zato sto je bagovito parce djubreta, uz to je chat sasvim beskoristan jer ga niko i ne koristi, a ono drugo zbog otezanog indeksiranja baze, sto je uz spor server jeziva kombinacija.

Otisao shoutbox za CHAT !!!

Ko je chatovao do sada - to mu je :o

VuleJohn

Post by VuleJohn » 19 Feb 2009, 23:10

sdanicic wrote:Otisao shoutbox za CHAT !!!

Ko je chatovao do sada - to mu je :o
Sada jos izbaci trecinu rubrika...ili spoji, svejedno.

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 26 Feb 2009, 23:51

VuleJohn wrote:Sada jos izbaci trecinu rubrika...ili spoji, svejedno.
Slozio bih se da je forum nepregledan. Narocito zbog povelikog broja rubrika u pojedinim temama.

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 13 Mar 2009, 09:51

Pokusao sam da udjem na ovaj deo foruma ALI stiza mi poruka

PC Hardver i Softver
Računari, komponente, softver & Dnevne Vesti: Tehnologija, Kompjuteri..

You do not have the required permissions to read topics within this forum.

Vas is das?

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Mar 2009, 10:05

blood&brain wrote:Pokusao sam da udjem na ovaj deo foruma ALI stiza mi poruka

PC Hardver i Softver
Računari, komponente, softver & Dnevne Vesti: Tehnologija, Kompjuteri..

Vas is das?
Radi kada si kao gost, ali ne i kada se ulogujes :(

Proverice sn o cemu se radi.

Hvala na informaciji.

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 13 Mar 2009, 10:12

Ulogorio sam se! Opet isto

???????????????

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 13 Mar 2009, 10:24

Nema potrebe za panikom i crvenim slovima, lepo sam napisao sta i kako.

Pogledacemo i videti u cemu je problem.

Nije pala berza pa da dize frka [-X

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by blood&brain » 13 Mar 2009, 11:20

Sorry!
Misunderstanding :oops:
Mujo shvatio da poruka radi kada si kao gost...

A za berzu me bas nesto zab....
Vazno je da forum funkcionise.

Off. Kada vec pominjemo berze, banke i slicno, osnovna aksioma u razmatranju tih pojava je (cuo od jedne mudre starine): "Banke?? Begaj sinko sto dalje, u tudje ruke samo jedna stvar raste..."

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 May 2009, 22:49

sn wrote:Otkljucao sam je.. ne znam, nema Sase, rekao je da ce da je uredi.. Vuleta sam ja iskljucio zbog ponasanja.
Jesam, obecao sam, ali nisam to i uradio :oops:

Poslednjih desetak dana zaista imam obaveza preko svake mere, ucim i za ispit (mada bi se pre moglo reci da je u pitanju mini doktorat) i samo sam u frci da ne zaboravim nesto vazno. U medjuvremenu mi je bio i rodjendan (u skracenoj i ultra brzoj varijanti), a sada evo idem stavku po stavku u spisku da ne bih zaboravio nesto bitno i potrebno mi za put u MInhen.

Sto ce reci od 20-24. maja sam off-line, DejanM i moja malenkost smo na HighEnd sajmu u Minhenu.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 24 May 2009, 20:45

Alo bre drustvo, ste je ovo sunce vam kalajisano ????

Pa nemojte da poludimo i nas dvojica administratora pa da skroz zatvorimo forum na mesec dana. Ili ga ukinemo dibidus. Ali stvarno !!!!

Jel mi sada treba da ovde citamo raznorazne baljezgarije, ogovaranja, prozivanja, podmetanja, lazi ... Ili treba da se skoncetrisemo na pripremu materijala sa sajma u Minhenu :?: :?: :?:

dioklecijan
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by dioklecijan » 24 May 2009, 23:58

Razočaran sam brisanjem postova i tema, ma kakvi da su bili. [-X Pisci najbolje govore o sebi svojim postovima i zato ih je trebalo ostaviti. Trebati će još mnogo vremena da se naučite demokraciji i slobodnom izražavanju.

Do tada, zbogom!

zodiac
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zodiac » 25 May 2009, 09:30

Izmedju ostalog, obrisali ste i postove koji sadrze korisne informacije o lampizaciji, prednosti i mane, kao sto je i u temi napisano. Brisete, dakle, neselektivno, i kako vam padne na pamet, pa moram da primetim da u maniru ne postoji razlika izmedju ovog i onog foruma. Ja sam takodje za to da sve ostane napisano onako kako jeste, jer nema sta da se krije. Ukoliko ovaj forum treba da bude mesto za strucnjake koji testiraju plejere koji bi trebalo da sviraju u rangu 1000+ na opremi vrednoj par stotina eur u najboljem slucaju, za njihove mahinacije, obmane i naklapanja, u redu. Onda sam ja kriv sto sam pomislio da je ovo mesto drugacije.
A mind is a terrible thing to waste.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 25 May 2009, 09:55

zodiac wrote:Izmedju ostalog, obrisali ste i postove koji sadrze korisne informacije o lampizaciji, prednosti i mane, kao sto je i u temi napisano. Brisete, dakle, neselektivno, i kako vam padne na pamet, pa moram da primetim da u maniru ne postoji razlika izmedju ovog i onog foruma. Ja sam takodje za to da sve ostane napisano onako kako jeste, jer nema sta da se krije. Ukoliko ovaj forum treba da bude mesto za strucnjake koji testiraju plejere koji bi trebalo da sviraju u rangu 1000+ na opremi vrednoj par stotina eur u najboljem slucaju, za njihove mahinacije, obmane i naklapanja, u redu. Onda sam ja kriv sto sam pomislio da je ovo mesto drugacije.

Veruj mi da je ovako najbolje i najefikasnije !!!

I ne zelim vise da me zbog ovakvih diskusija koje su vodjene na takav nacin zovu pojedini clanovi foruma na mobilni i/ili da pisu kilometarske PM-ove (pogotovo one koje nemaju nikakve veze sa celom diskusijom).

I kada krene da pise bilo ko od vas, neka s vremena na vreme malo zastane i razmisli pre nego pritisne dugme "submit" da bi napisano postovao na Forum.

Ako smatrate da je tema "lampizator" veoma bitna, pokrenite je opet i DOBRO vodite racuna sta se u istu postavlja.

I manite se poredjenja izmedju foruma - niti smo mi ovde platili kome da dodje, niti smo koga prisilili, uclanjenje i isclanjenje je aposlutno na dobrovoljnoj bazi :)

Ali nacin ponasanja i nivo komunikacije su ipak za nekoliko nijansi (ali bitnih) na jednom primetno visem nivou i mislim da to velikoj vecini ne predstavlja problem. Administratori i najaktivniji clanovi na forumu su ljudi koji su presli 40-godina starosti i njihovo zivotno i hi-fi iskustvo ima tezinu i na neki nacin ih "obavezuje". Medjutim, ne i sputava, sto ste nadam se do sada mogli da se i sami uverite dosta puta.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 26 May 2009, 09:38

Da niko ne bi bio u zabuni bilo koje vrste da je ovaj forum isti odnosno slican sa ostalima, da gusi slobodu reci i razmenu misljenja itd. pozivam da mi sa na mail (iskljucivo i najbrze je)

sdanicic@ptt.rs

jave SVI akteri "lampizator" teme koji su iz Beograda (iz objektivnih razloga) oko dogovora za upoznavanje (dobro, Crnog vec poznajem :wink: ) i vidjenje.

Prva tura pića je na moj racun :gnum

Post Reply