HiFi & Professional Audio Forum  

Predlog: pojednostaviti forum

U vezi rada svih foruma

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Predlog: pojednostaviti forum

Post by DejanM » 17 Mar 2009, 09:34

Mislim da je forum previse zakomplikovan a poslednje izmene nisu bitno popravile stvari. Mislim da bi bilo bolje strukturu foruma uciniti jednostavnijom pa samim tim i laksom za koriscenje. Razlog vise za to je i relativno ogranicen broj postova koji postoji. Zato bi moj predlog izgledao ovako:

- Strukturu foruma uciniti potpuno flat. To znaci ukinuti sve podforume i nastaviti samo sa 1 nivoom.
- Smanjiti broj foruma i tako pojednostavljene strukture. Na primer: zasto ne spojiti dva podforuma: Obavestenja i predlozi i kritike u jedan ? Ili recimo cemu dva podforuma: Komentari izdanja i Muzicke vesti, koncerti - najave i komentari ... ? Cak se i imena ovih podforuma preklapaju !

Pozdrav ...

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Predlog: pojednostaviti forum

Post by first » 17 Mar 2009, 10:23

DejanM wrote: Ili recimo cemu dva podforuma: Komentari izdanja i Muzicke vesti, koncerti - najave i komentari ... ? Cak se i imena ovih podforuma preklapaju !
Takođe sam ovo već pomenu, tu je nekada bilo čak 3 podforuma pa se sada smanjilo na 2 što mu dođe kao napredak.
Smatram da je dovoljan samo jedan podforum - muzika.

Podforum Testovi je preimenovan u "slušali smo za vas" pa to može kod nekih članova izazvati zabunu da tu svoja zapažanja može iznositi samo administacija.
Bolji je bio stari naslov ili ako baš mora onda "šta ste slušali - testirali"

Naslovi podforuma moraju biti jednostavna odrednica šta se gde nalazi i gde je čemu mesto.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 17 Mar 2009, 11:08

Pa valjda neko cita i tekst ispod:

Neformalni testovi i prikazi uredjaja od strane članova foruma

a ne samo od administracije :)

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 17 Mar 2009, 11:51

sdanicic wrote:Pa valjda neko cita i tekst ispod:

Neformalni testovi i prikazi uredjaja od strane članova foruma

a ne samo od administracije :)
first wrote:....to može kod nekih članova izazvati zabunu da tu svoja zapažanja može iznositi samo administacija.
Meni je jasno, ali pričamo o tome kako će se organizovati forum da na prvi pogled bude svima jasno.Kada je naslov podforuma jasan,
dodatne informacije u tekstu ispod i nisu nephodne. :good

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 03 Apr 2009, 20:33

Da ponovim:
ninja wrote:Ne bi bilo lose da su clanovi koji su prodavci ili vlasnici prodavnica i slicno budu nekako "oznaceni" ... da se zna pri diskusijama.

Da se izbjegnu preporuke iz (mogucih) pogresnih namjera.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 12 Apr 2009, 11:09

ninja wrote:Da ponovim:
ninja wrote:Ne bi bilo lose da su clanovi koji su prodavci ili vlasnici prodavnica i slicno budu nekako "oznaceni" ... da se zna pri diskusijama.

Da se izbjegnu preporuke iz (mogucih) pogresnih namjera.
Jedino da se svako od njih "samo-oznaci", nema drugog nacina. Ili ga ja ne znam ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Apr 2009, 18:29

Ne bi bilo lose da se nalozi manuelno odobravaju od strane administratora a ne automatski! :idea: Tako bi izbjegli najavu "poronoita" ... sto su poceli da se prijavljuju.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 19 Apr 2009, 22:44

To je izvodljivo, ali bi meni i Sasi to uzelo dosta vremena. Ovako kad se skupi odredjena kolicina neaktivnih ili 'sumnjivih' povremeno cemo ih brisati. Inace spam masine nam dnevno salju po 15-20 novih koji cekaju na aktivaciju, koje mi izbrisemo. Za sada sam otezao registraciju tako sto sam malo zakomplikovao onu sliku za vizuelnu potvrdu, sto ce ih sigurno dosta usporiti.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 20 Apr 2009, 09:51

sn wrote:To je izvodljivo, ali bi meni i Sasi to uzelo dosta vremena. Ovako kad se skupi odredjena kolicina neaktivnih ili 'sumnjivih' povremeno cemo ih brisati. Inace spam masine nam dnevno salju po 15-20 novih koji cekaju na aktivaciju, koje mi izbrisemo. Za sada sam otezao registraciju tako sto sam malo zakomplikovao onu sliku za vizuelnu potvrdu, sto ce ih sigurno dosta usporiti.
Pa nije valjda da ih se toliko novih clanova prijavljuje :wink: ... u svakom slucaju, zadnje semice ima ih malo vise. Pogledaj listu clanova od pozada!
Image Made in SFRJ
KokBok

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 20 Apr 2009, 10:13

ninja wrote:
sn wrote:To je izvodljivo, ali bi meni i Sasi to uzelo dosta vremena. Ovako kad se skupi odredjena kolicina neaktivnih ili 'sumnjivih' povremeno cemo ih brisati. Inace spam masine nam dnevno salju po 15-20 novih koji cekaju na aktivaciju, koje mi izbrisemo. Za sada sam otezao registraciju tako sto sam malo zakomplikovao onu sliku za vizuelnu potvrdu, sto ce ih sigurno dosta usporiti.
Pa nije valjda da ih se toliko novih clanova prijavljuje :wink: ... u svakom slucaju, zadnje semice ima ih malo vise. Pogledaj listu clanova od pozada!
Prijavljuje se i kuka i motika !!!!

Obrisana poslednja 4 vrlo, very sumnjiva naloga :!:

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 11 Mar 2010, 22:31

Zakljucavanje teme zbog toga da bi test prvo izasao u casopisu je glupost po meni! Cemu je cilj ovog foruma? Komercijala i zarada ili hobi? Ipak sam mislio da je ovo malo ozbiljnije!
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 11 Mar 2010, 23:55

ninja wrote:Zakljucavanje teme zbog toga da bi test prvo izasao u casopisu je glupost po meni! Cemu je cilj ovog foruma? Komercijala i zarada ili hobi? Ipak sam mislio da je ovo malo ozbiljnije!
Tek sam sad video i moram reci da se apsolutno slazem sa primedbom. Niti ekskluzivnost testa moze posebno pomoci casopisu, niti je korektno sputavati clanove da slobodno pisu, niti je ovo jedini forum gde bi to mogli da urade.

Ekskluzivnost testa se moze ocuvati originalnim i kvalitetnim sadrzajem, pa bi zato zamolio moderatore da otkljucaju teme i puste da sa stvari odvijaju svojim tokom.

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by Sir Oliver » 12 Mar 2010, 00:03

Stvarno ne razumem. Na forumu se desi da danima nema ni jednog posta i kad se najzad javi interesantna tema i malo zaintrigira clanove, admini je ugase. O obrazlozenju, necu da pricam.
Da li stvarno mozete sebi da dozvolite toliki luksuz?

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 12 Mar 2010, 00:33

Ja se isto slazem sa vama, ali te teme je Sasa zakljucao, tako da bi on trebao da ih otkljuca ako zeli.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 12 Mar 2010, 00:39

Sir Oliver wrote:Stvarno ne razumem. Na forumu se desi da danima nema ni jednog posta i kad se najzad javi interesantna tema i malo zaintrigira clanove, admini je ugase. O obrazlozenju, necu da pricam.
Da li stvarno mozete sebi da dozvolite toliki luksuz?

A zasto nema nijednog posta danima? Jel su mozda admini krivi i za to ?

I o kakvom luksuzu je uopste ovde rec? Ako je luksuz drzati forum koji za 5 godina nije uspeo da prebaci ni 600 clanova i gde manje od 5% ukupnog clanstva vec godinama je taj koji otvara nove teme i podstice diskusiju - onda nazovimo to luskuzom. Pisali - ne pisali, otvarali - zaklucavali teme, ban-ovali clanove ili ne, imali ekskluzivne sadrzaje ili ne, isto se vata.

Otkljucavam obe teme, i do daljnjeg da se "deaktiviram" sa Foruma, cisto iz preventivnih ralzoga i opsteg mentalnog zdravlja.

Post Reply