HiFi & Professional Audio Forum  

brzina ucitavanja

U vezi rada svih foruma

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: brzina ucitavanja

Post by DejanM » 21 Dec 2009, 20:02

Simke wrote:Interesantno pitanje od strane firewall klijenta prilikom prvog pokretanja:
"Chromium (chrome.exe) is trying to connect to clients1.google.rs...". Pretpostavljam da koristi njihove servere za pristup, ali za razliku od Google Chrome-a ne loguje kompletan saobracaj? Right? :?:
Koristi google servere jer je sam browser u stvari google search engine istovremeno. Zato ne moras da kucas tacnu web adresu jer ce on automatski da je trazi. To je lep feature, rekao bih ...

Ovo za loggovanje sadrzaja - mislim da je bio neki proces EU vs. Google po tom pitanju i da je Google tu nesto morao da uradi - ali se vise ne secam detalja .... Ali morate znati da se celokupan internet traffic loguje na serverima preko koje ide komunikacija. Cak i ako vi obrisete nesto na svojoj masini ili u svom mail boxu, ne brisete ga i sa servera preko kojih su poruke dosle do vaseg servera ili do vase masine.

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 20:08

ninja wrote:Nisam mislio da dizem uzbunu nego samo da dodam kako Google posluje ... nekom smeta a nekome ne :mr ... ja nisam primjetio da mi je FF nesto sporiji :comp
Ma sve je OK. Malo sam alergican na "repove" bez mog znanja/dozvole. Duhovi proslosti...

A sto se Firefoxa tice, interesantno da kod tebe radi bez problema. Meni je poprilicno usporio poslednjih meseci i to ne samo u stanu. Deluje nekako tromo i mrzovoljno. Cak i najjednostvniji test (pokretanje Explorera i Firefoxa u istom trenutku) ne ide u korist Lisici.
DejanM wrote:Koristi google servere jer je sam browser u stvari google search engine istovremeno. Zato ne moras da kucas tacnu web adresu jer ce on automatski da je trazi. To je lep feature, rekao bih ...

Ovo za loggovanje sadrzaja - mislim da je bio neki proces EU vs. Google po tom pitanju i da je Google tu nesto morao da uradi - ali se vise ne secam detalja .... Ali morate znati da se celokupan internet traffic loguje na serverima preko koje ide komunikacija. Cak i ako vi obrisete nesto na svojoj masini ili u svom mail boxu, ne brisete ga i sa servera preko kojih su poruke dosle do vaseg servera ili do vase masine.
Hvala. Lakse se dise... :)

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 21:12

Simke wrote:
DejanM wrote:Poceo sam da horistim Google Chrome. Topla preporuka. Za dve svetlosne godine je brzi od Firefoxa, trosi daleko manje resursa od njega i sasvim je ok sto se ergonomije tice. Ucitavanje stranica je takodje postalo brze ...
Hvala na informacijama iz prve ruke, moram probati. Firefox je postao nepodnosljivo spor. Cak mi Explorer 8 (koji moram da koristim na poslu) radi brze od Lisice. Zalosno.
Kod Firefox-a je, makar na *ux-u, dovoljno očistiti sq-baze (history, i slično ...) VACUUM komandom. Ne znam kako to ide na W$. Verujem da je slično.

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 21:28

zika wrote:Kod Firefox-a je, makar na *ux-u, dovoljno očistiti sq-baze (history, i slično ...) VACUUM komandom. Ne znam kako to ide na W$. Verujem da je slično.
Hvala na Tips&Tricks :). Svakako cu to uraditi, izmedju ostalog i da bi bila fer borba izmedju Chromiuma i FF.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 21:38

Simke wrote:
zika wrote:Kod Firefox-a je, makar na *ux-u, dovoljno očistiti sq-baze (history, i slično ...) VACUUM komandom. Ne znam kako to ide na W$. Verujem da je slično.
Hvala na Tips&Tricks :). Svakako cu to uraditi, izmedju ostalog i da bi bila fer borba izmedju Chromiuma i FF.
Da naglasim da FF odavno nisam koristio u "official" verziji. Koristim FF Namaroka (on će dati 3.6) i Minefield (tekuća razvojna verzija. on će ići dalje, odvojiće se, od njega, grana za 3.7)... Naravno, za one koji vole, i Opera 10.20 lepo obećava. Chromium mi je, poslednjih nedelja, prirastao srcu kao mali i jednostavan. Pogotovu što je razvojni FF imao problema sa hvatanjem koraka sa razvojnom verzijom Ubuntu-a pa sam se malo "sklonio" u Chromium zavetrinu. Dakle, da bi bila fer borba, Chromium se mora suočiti sa Namaroka-om ili Minefield-om ...

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 22:07

zika wrote:Da naglasim da FF odavno nisam koristio u "official" verziji. Koristim FF Namaroka (on će dati 3.6) i Minefield (tekuća razvojna verzija. on će ići dalje, odvojiće se, od njega, grana za 3.7)... Naravno, za one koji vole, i Opera 10.20 lepo obećava. Chromium mi je, poslednjih nedelja, prirastao srcu kao mali i jednostavan. Pogotovu što je razvojni FF imao problema sa hvatanjem koraka sa razvojnom verzijom Ubuntu-a pa sam se malo "sklonio" u Chromium zavetrinu. Dakle, da bi bila fer borba, Chromium se mora suočiti sa Namaroka-om ili Minefield-om ...
Preskocicu Minefield s obzirom da je Alpha release. Nikada nisam voleo da se bakcem verzijama ispod Bete. Ne znam zasto, ali Opera me nikada nije dovoljno dojmila da bih se "navukao".
Namaroka instalirana. Let the games begin. (Spoiler: vec mi se svidja Chromium-ov UI i spartanski dizajn.)

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 22:32

Simke wrote:Ne znam zasto, ali Opera me nikada nije dovoljno dojmila da bih se "navukao".
Takođe. Nekako se naviknem na Quck dial ali, ima nešto što me, uvek, odbije ...
Simke wrote:Namaroka instalirana. Let the games begin. (Spoiler: vec mi se svidja Chromium-ov UI i spartanski dizajn.)
Možda je to baš to. Spartanski izgled. Mada, u Ubuntu-u je, makar meni, nekako, Chromium ušminkaniji od FF. Uživajte u Namaroka-i. Uz dobru muziku, naravno ...

Post Reply