HiFi & Professional Audio Forum  

brzina ucitavanja

U vezi rada svih foruma

zika
Moderator
Moderator

Re: brzina ucitavanja

Post by zika » 21 Dec 2009, 16:44

DejanM wrote:
zika wrote:
DejanM wrote:Poceo sam da horistim Google Chrome. Topla preporuka. Za dve svetlosne godine je brzi od Firefoxa, trosi daleko manje resursa od njega i sasvim je ok sto se ergonomije tice. Ucitavanje stranica je takodje postalo brze ...
+1 (ne Google-ov već chromium-browser na Ubuntu).
Ha, jedan zadovoljni Ubuntu user - predpostavljam ?
Lucid testing ... Da, 2.6.33 ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Dec 2009, 16:47

??? prevedi na Srpski ?

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 16:54

DejanM wrote:??? prevedi na Srpski ?
Ubuntu, verzija Lucid Lynx (10.04) (trenutno Alpha1 testing) i kernel 2.6.33 (trenutno rc1, testing) ... Izvinjavam se, k'o DIY-evci, omakne se ... Da ponovo odgovorim: da, zadovoljan Ubuntu user, neki bi rekli, i previše zadovoljan ...

sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 21 Dec 2009, 17:16

Hvala svima na komentarima, sto je bilo do mene uradio sam. Inace sam pristup sa weba se stalno menja, u zavisnosti odakle se pristupa i opterecenosti mreze (ima tu jos faktora o kojima ne bih sada) sto se moze proveriti i na ovom linku: http://www.uptrends.com/aspx/free-html- ... -tool.aspx

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 17:23

DejanM wrote:Poceo sam da horistim Google Chrome. Topla preporuka. Za dve svetlosne godine je brzi od Firefoxa, trosi daleko manje resursa od njega i sasvim je ok sto se ergonomije tice. Ucitavanje stranica je takodje postalo brze ...
Hvala na informacijama iz prve ruke, moram probati. Firefox je postao nepodnosljivo spor. Cak mi Explorer 8 (koji moram da koristim na poslu) radi brze od Lisice. Zalosno.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Dec 2009, 18:56

Simke wrote:
Hvala na informacijama iz prve ruke, moram probati. Firefox je postao nepodnosljivo spor. Cak mi Explorer 8 (koji moram da koristim na poslu) radi brze od Lisice. Zalosno.
Mali komentar, Chrome logar bas sve i salje Google:u ....
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Dec 2009, 19:00

Ninja,

Znaju vec o nama vise nego mi sami ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 21 Dec 2009, 19:01

zika wrote:
Ubuntu, verzija Lucid Lynx (10.04) (trenutno Alpha1 testing) i kernel 2.6.33 (trenutno rc1, testing) ... Izvinjavam se, k'o DIY-evci, omakne se ... Da ponovo odgovorim: da, zadovoljan Ubuntu user, neki bi rekli, i previše zadovoljan ...
Pa ti si Ziko hard-core Linux-ovac ... :D

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 19:04

DejanM wrote:
zika wrote:
Pa ti si Ziko hard-core Linux-ovac ... :D
Ma jok, ... Svako ima svoje zanimacije ... Neko ukrštene reči, neko sudoku, neko Linux ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Dec 2009, 19:12

DejanM wrote:Ninja,

Znaju vec o nama vise nego mi sami ...
Pa ne moram ja jos i da skinem cega i da se na zimgu :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 19:15

ninja wrote:Mali komentar, Chrome logar bas sve i salje Google:u ....
:shock:
Zaista? Eh, uh, nisam to znao. Hvala na informaciji. Mislim, nije da nesto krijem, ali opet... Mada, ko nam garantuje da ostali browseri to ne rade "ispod zita"? Pretpostavljam da je DejanM sa te strane u pravu.

Opet, ne mogu reci da mi je svejedno. Eh, prokleta bila Mreza. Ne mozes sa njom, ne mozes bez nje... 8-[
Last edited by Simke on 21 Dec 2009, 19:18, edited 1 time in total.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Dec 2009, 19:17

ninja wrote:
Simke wrote:
Mali komentar, Chrome logar bas sve i salje Google:u ....
Zato sam i napomenuo da, ja, koristim chromium-browser a ne Google-chromium. Nisam od onih koji misle da nešto važno mogu da saznaju o meni (nema ničeg važnog o meni), ali, ipak, ovako mi je lepše. Ne opterećujem im server-e svojim podacima, osim google-mail-a a i koristim sve što je iz iste "kuhinje"...

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 19:28

zika wrote:Zato sam i napomenuo da, ja, koristim chromium-browser a ne Google-chromium. Nisam od onih koji misle da nešto važno mogu da saznaju o meni (nema ničeg važnog o meni), ali, ipak, ovako mi je lepše. Ne opterećujem im server-e svojim podacima, osim google-mail-a a i koristim sve što je iz iste "kuhinje"...
Nisam cuo za to (da postoje kao razlicite aplikacije) :oops:. Upravo pronadjoh, postoji i za XP. Download, pa da vidimo kako ce da se ponasa...
:mr

Simke
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Simke » 21 Dec 2009, 19:47

Interesantno pitanje od strane firewall klijenta prilikom prvog pokretanja:
"Chromium (chrome.exe) is trying to connect to clients1.google.rs...". Pretpostavljam da koristi njihove servere za pristup, ali za razliku od Google Chrome-a ne loguje kompletan saobracaj? Right? :?:

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Dec 2009, 19:53

Simke wrote:
ninja wrote:Mali komentar, Chrome logar bas sve i salje Google:u ....
:shock:
Zaista? Eh, uh, nisam to znao. Hvala na informaciji. Mislim, nije da nesto krijem, ali opet... Mada, ko nam garantuje da ostali browseri to ne rade "ispod zita"? Pretpostavljam da je DejanM sa te strane u pravu.

Opet, ne mogu reci da mi je svejedno. Eh, prokleta bila Mreza. Ne mozes sa njom, ne mozes bez nje... 8-[
Nisam mislio da dizem uzbunu nego samo da dodam kako Google posluje ... nekom smeta a nekome ne :mr ... ja nisam primjetio da mi je FF nesto sporiji :comp

... a sa druge strane, i Ubuntu ide Windows autostradom ... i to o svakom pogledu. Ima vec par godina kako sam prestao da koristim Slackware i prepustio se komotnosti Ubunta :wb
Image Made in SFRJ
KokBok

Post Reply