HiFi & Professional Audio Forum  

Glas za Forum

U vezi rada svih foruma

blood&brain
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Glas za Forum

Post by blood&brain » 14 Sep 2010, 14:52

DejanM wrote:Ja bih rado video ujedinjenje DIY foruma i ovog ovde. Ekipa koja vodi DIY forum bi mogla da nastavi da administrira taj deo foruma a sn i sale ovaj ovde. Predpostavljam da bi troskovi bili manji a veci broj administratora bi lakse odrzavao forum (updates, itd.)
Dobro sam se toga setio! :D Glas za!

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 14 Sep 2010, 16:29

Ja sam, razume se, ZA! A kako bih drugačije? Bio sam nekoliko dana otsutan, pa sam tek sinoć video ovu anketu te malo kasnim sa javljanjem. I da dodam da mi je žao što je zatvoren Hi-Fi Cafe. Ali, trebalo bi povećati aktivnosti na ovom forumu, jer kako god da okrenemo ispada da je inferioran u odnosu na dva komšijska, srpska foruma i hrvatski forum Audiofil.net. Ne znam šta pametno da savetujem, ne razumem se uopšte u menadžment internet strana i foruma, ali bih zamolio da ga ne zatvarate pošto sam, kao što reče kolega dioklecijan, dosta toga zanimljivog pročitao i video na ovom mestu.
:mr

zeoN_Rider
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by zeoN_Rider » 15 Sep 2010, 15:47

+1 :o:o

Mikorist
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mikorist » 16 Sep 2010, 12:37

sn wrote:Cilj ovog glasanja je da vidimo koliko ima zainteresovanih članova za nastavak rada foruma. Smatram da će biti dovoljno da se bar 50 članova (što je manje od 10% ukupnih) izjasni pozitivno i forum nastavlja dalje sa radom. Glasanje traje do 10 oktobra. Mogu glasati samo članovi koji imaju najmanje 10 postova. S obzirom na dosadašnju situaciju (u zadnjih 8 meseci) sumnjam da će glasati bar pola od ovog broja, ali bi sigurno Saša i ja (i neki vidjeniji članovi) voleli da to demantujete.

Dovoljno je u postu navesti samo 'za' da bi se uvažio glas, a ko želi nešto više da kaže - samo napred.
za !

Ja sam za to da ovaj forum postoji ovakav kakav jeste - ako Vam je potrebna bilo kakva pomoc stojim na raspolaganju.

:mr

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Sep 2010, 12:48

blood&brain wrote:
DejanM wrote:Ja bih rado video ujedinjenje DIY foruma i ovog ovde. Ekipa koja vodi DIY forum bi mogla da nastavi da administrira taj deo foruma a sn i sale ovaj ovde. Predpostavljam da bi troskovi bili manji a veci broj administratora bi lakse odrzavao forum (updates, itd.)
Ja bas ne bi mjesao babe i zabe. :ded
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 16 Sep 2010, 12:53

ninja wrote:
blood&brain wrote:
Ja bas ne bi mjesao babe i zabe. :ded

Nece biti nikakvog ujedinjavanja :!:

zeoN_Rider
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by zeoN_Rider » 16 Sep 2010, 13:07

sdanicic wrote:Nece biti nikakvog ujedinjavanja :!:
Onda Ja oduzimam moj glas, znači - 1 = 0!

:yh

Mikorist
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mikorist » 16 Sep 2010, 13:25

zeoN_Rider wrote:
oduzimam moj glas

ej....Deda...bolje je da gledas u svoj status upozorenja na DIY forumu...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Sep 2010, 15:29

Uz poštovanje prema DIY i ostalim forumima, ako bude ispunio uslov za dalji rad, ovaj forum će raditi dalje isključivo samostalno kao i do sada.

Mikorist
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mikorist » 16 Sep 2010, 15:41

sn wrote:Uz poštovanje prema DIY i ostalim forumima, ako bude ispunio uslov za dalji rad, ovaj forum će raditi dalje isključivo samostalno kao i do sada.
I ja sam za to da audiohard radi samostalno (na prvom mestu da radi i da se ne ugasi) - i to sad kazem kao Admin DIY foruma - ne spojivo je jedno sa drugim - cak sam i probao
tamo sa nekim Hi-Fi postovima (nema od tog posla nista...gubljenje vremena.)- babe i zabe sto rece neko ovde ...

no ovde je glavna tema opstanak foruma sve drugo je offtopic :mr

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Sep 2010, 16:42

zeoN_Rider wrote:
Onda Ja oduzimam moj glas, znači - 1 = 0!

Potpuno razumem reakciju zeon_Ridera ...

Ajde malo da prokomentarisemo argumentaciju protiv ujedinjenja. Kaze se da se radi o babama i zabama !? Ali ovaj forum ima DIY sekciju, zar ne. Zasto je lose da ta sekcija bude ispunjena kvalitetnim postovima ljudi koji su jako duboko u tim vodama umesto sto kao do sada se pojavi poneki post kvartalno ? Sa druge strane bi DIY Forum sigurno profitirao od vece posete i verovatne cinjenice da bi se poneko zagrejao za DIY.

Troskovi bi sigurno bili manji jer bi se odrzavao 1 forum umesto 2. lakse bi bilo i za administraciju.

Sta je alternativa ? Koliko ja vidim to je gasenje foruma. Cinjenica da je sn poslao apel, koji je istovremeno i upozorenje, nece promeniti broj onih koji posecuju i ucestvuju na forumu. I sta onda ?

Cinjenica da u Srbiji trenutno postoje 3 HiFi foruma jeste posledica uglavnom medjuljudskih sukoba izmedju pojedinih clanova i administratora. Nije to nista neobicno ali su 3 foruma na ovako malom trzistu previse. Sto se i vidi - sva 3 foruma pate od istog problema: pada kvaliteta i broja posetilaca. Jos je DIY Forum (po nekom mom misljenju) najkvalitetniji iako po oblasti kojom se bavi zapravo najuze orijentisan. Zato mislim da bi ovaj forum, i sto se tice sadrzaja, samo profitirao od ujedinjenja.

Eto to je neko moje misljenje. Naravno, dozvoljavam da nisam u pravu i da mozda postoji neka jaka argumentacija protiv ove ideje, koju ja u ovom trenutku ne vidim. Uostalom - koja ideja: ujediniti Srbe - pa to u istoriji nikom nije poslo za rukom ... :D

Mikorist
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mikorist » 16 Sep 2010, 17:07

Od DIY foruma nismo profitirali nista - samo smo pukli pare ja i Zen Mod iz svojih dzepova - da hosting nismo dobili kakav treba (odrzavam strancima server a za to dobijam hosting kao kompezaciju = nemamo troskova) ugasili bi se i mi - jer je za forum ovog tipa potreban namenski server koji kosta od 50 evra mesecno pa na vise......
Skup hobi.....a i rizican....uvek je moguc raspad na bilo kom forumu po bilo kom osnovu - pogotovo na Srpskom - o bilo cemu da je tema razgovora foruma....
Svi odose na socijalne mreze tipa Facebook.....da ne kazem da nije u modi forumski tip razgovora vise....

Sledece na cemu radim je upravo Srpska socijalna mreza koja nece da pati od pada kvaliteta i broja posetilaca....

aufidersen :mr

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 16 Sep 2010, 19:36

DejanM wrote:
Cinjenica da u Srbiji trenutno postoje 3 HiFi foruma jeste posledica uglavnom medjuljudskih sukoba izmedju pojedinih clanova i administratora. Nije to nista neobicno ali su 3 foruma na ovako malom trzistu previse. Sto se i vidi - sva 3 foruma pate od istog problema: pada kvaliteta i broja posetilaca.... :D
Sto se tice ovog foruma, nijedan od admina nije ni u kakvom sukobu sa bilo kime, hvala bogu !!!

Broj ljudi koji zna licno SN-a iz ove price je simbolican, mene sticajem okolnosti zna malo vise ljudi. Ali ja recimo ne znam admine sa DIY foruma, a od clanova mozda max. njih desetak.

Ali mozemo da budemo ljuti i to vrlo veoma opravdano sto NIKO i NIKADA iz biznisa nije hteo da podrzi ovaj forum, a svojevremeno ni HiFi Cafe. A oni koji treba da znaju, znaju to veoma dobro sta sam (smo) uradili za njih i za njihvo posao. Medjutim, to ocigledno nije bilo dovoljno da se nacini napor i izdvoji 30 evra mesecno za baner.

Biznis je uvek podrzavao samo jedan i dalje podrzava aktivnosti samo na jednoj adresi, a na moje svojevremene upite po pitanju rekalmiranja vecina njih se nikada nije ni udostojila da odgovori. Ustvari odgovorili su mi indirektno tako sto su se u roku od desetak dana od mojih razgovora njihovi baneri automagicno pojavili na toj "ekskluzivnoj" adresi.

Tako, da sve to ide (bi trebalo da ide) jedno sa drugim, ali posto se nikada nismo ni priblizili tome - rezultat i situacija su takvi kakvi su, tj. tu smo gde smo.

Da ne sirim pricu vezano za stampane medije ...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Sep 2010, 19:52

DejanM wrote:
Potpuno razumem reakciju zeon_Ridera ...

Ajde malo da prokomentarisemo argumentaciju protiv ujedinjenja. Kaze se da se radi o babama i zabama !? Ali ovaj forum ima DIY sekciju, zar ne. Zasto je lose da ta sekcija bude ispunjena kvalitetnim postovima ljudi koji su jako duboko u tim vodama umesto sto kao do sada se pojavi poneki post kvartalno ? Sa druge strane bi DIY Forum sigurno profitirao od vece posete i verovatne cinjenice da bi se poneko zagrejao za DIY.

Troskovi bi sigurno bili manji jer bi se odrzavao 1 forum umesto 2. lakse bi bilo i za administraciju.

Sta je alternativa ? Koliko ja vidim to je gasenje foruma. Cinjenica da je sn poslao apel, koji je istovremeno i upozorenje, nece promeniti broj onih koji posecuju i ucestvuju na forumu. I sta onda ?

Cinjenica da u Srbiji trenutno postoje 3 HiFi foruma jeste posledica uglavnom medjuljudskih sukoba izmedju pojedinih clanova i administratora. Nije to nista neobicno ali su 3 foruma na ovako malom trzistu previse. Sto se i vidi - sva 3 foruma pate od istog problema: pada kvaliteta i broja posetilaca. Jos je DIY Forum (po nekom mom misljenju) najkvalitetniji iako po oblasti kojom se bavi zapravo najuze orijentisan. Zato mislim da bi ovaj forum, i sto se tice sadrzaja, samo profitirao od ujedinjenja.

Eto to je neko moje misljenje. Naravno, dozvoljavam da nisam u pravu i da mozda postoji neka jaka argumentacija protiv ove ideje, koju ja u ovom trenutku ne vidim. Uostalom - koja ideja: ujediniti Srbe - pa to u istoriji nikom nije poslo za rukom ... :D
Ako malo procitas temu o ujedinjenju (na DIYu) i komentare, bice ti malo jasnije zasto ova dva foruma ne treba da se ujedine. :(

Sto se tice troskva tu se slazim.

Oko administracije isto, ali tesko je naci dobrog administratora a bez toga nema ni dobre klime.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Sep 2010, 20:31

ninja,

sada sam procitao postove na DIY forumu na koje si mi skrenuo paznju. Jasno mi je da postoje dve strane koje bi trebalo da se sloze i da izgleda ne mozemo da ubedimo ni jednu. Samim tim ideja ne moze biti realizovana.

U svakom slucaju postujem i cenim reakciju Mikorista. Ona sama po sebi nece nista promeniti ali je prijatno videti da jos ima ljudi ....

Post Reply