HiFi & Professional Audio Forum  

Glas za Forum

U vezi rada svih foruma

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Re: Glas za Forum

Post by ninja » 16 Sep 2010, 20:45

DejanM wrote:ninja,

sada sam procitao postove na DIY forumu na koje si mi skrenuo paznju. Jasno mi je da postoje dve strane koje bi trebalo da se sloze i da izgleda ne mozemo da ubedimo ni jednu. Samim tim ideja ne moze biti realizovana.

U svakom slucaju postujem i cenim reakciju Mikorista. Ona sama po sebi nece nista promeniti ali je prijatno videti da jos ima ljudi ....
Nema potrebe za ubedjivanjem. Sve sto je na ubedjivanje ne ispadne nikada na dobro.

Ja bih najvise voleo da je samo jedan forum za cijelo podrucije stare Juge ali to samo utopia.

Mikorist, i ovo je vrsta socijalne mreze. Ja ne vjerujem da neko ko je zagrijan za neki hobi i posjecuje forum vezan za taj hobi, napusta isti da bi o istom komunicirao preko FB. Ako to i uradi, nije onda hobi ni bio razlog posjecivanja foruma.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Mikorist
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Mikorist » 16 Sep 2010, 20:46

DIY forumu pomoc ne treba , a ako pomoc treba audiohard Forumu mogu samo ja LICNO da mu
pomognem - a ne DIY forum....

ja u tudjem dvoristu red necu praviti , a u nasem vec imamo dovoljno cistacica....

to sto je dvoriste tudje - jeste samim tim sto je to zaseban forum , kao sto smo i mi zasebni

kome je pala ideja ujedinjenja na pamet , neka je i osmisljava i gura ako mu je stalo do toga ja necu.

ne znam kako da budem precizniji i koncizniji - svodi se na to :

1. nikad nisam odbio da saslusam niciju kulturno izrecenu ideju
2. mi ni pod razno ne mozemo da postajemo deo nekog drugog foruma - gomila razloga
3. meni ne pada na pamet kako bi uspesno i kulturno moglo da se izvede obrnuto - da neki drugi forum postane deo naseg .

a propo 2 i 3 - ima otac sina ; sin odraste i ode u svoje domacinstvo ; jedan drugoim celog zivota pomazu ali je svaki svoj gazda - kako i treba da bude . ....... ko bi ovde kome bio gazda ? niti vidim zbog cega niti vidim zasto .

i ovako se svodi na to da treba kontrolisati povremene burstove ludila nekih clanova.......

setimo se Nadrealista - ujedinjenje SAO Kupatila i SAO Dnevne Sobe ....... dok SAO Spavaca Soba uzima sav profit

:mr

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 16 Sep 2010, 20:49

Mikorist, nemoj sve tako ozbiljno shvacati.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 16 Sep 2010, 21:34

sdanicic wrote: ...Ali mozemo da budemo ljuti i to vrlo veoma opravdano sto NIKO i NIKADA iz biznisa nije hteo da podrzi ovaj forum, a svojevremeno ni HiFi Cafe. A oni koji treba da znaju, znaju to veoma dobro sta sam (smo) uradili za njih i za njihvo posao. Medjutim, to ocigledno nije bilo dovoljno da se nacini napor i izdvoji 30 evra mesecno za baner.

Biznis je uvek podrzavao samo jedan i dalje podrzava aktivnosti samo na jednoj adresi, a na moje svojevremene upite po pitanju rekalmiranja vecina njih se nikada nije ni udostojila da odgovori. Ustvari odgovorili su mi indirektno tako sto su se u roku od desetak dana od mojih razgovora njihovi baneri automagicno pojavili na toj "ekskluzivnoj" adresi.

Tako, da sve to ide (bi trebalo da ide) jedno sa drugim, ali posto se nikada nismo ni priblizili tome - rezultat i situacija su takvi kakvi su, tj. tu smo gde smo.

Da ne sirim pricu vezano za stampane medije ...
Da se nadovežem;

Kada forum (generalno) dostigne jednu odredjenu fazu 'sazrevanja' da bi dalje napredovao mora da se investira u njega. Dosada sam ja editovao postojeće skinove i prilagodjavao forumu, ali bi bilo poželjno da se uradi profesionalniji izgled, što mora da se plati. Kvalitet hosting provajdera je takodje bitan i on varira i u americi; kada sam uplaćivao prvi put ovaj (IXwebhosting) je bio medju prvima, a sad je na 6-7 mestu. U planu je bio i moderator koji bi bio plaćen da održava forum do odredjenog nivoa, sa željom da članstvo bude bolje usluženo, i da bi forum brže i bolje funkcionisao. Sve je to trebalo da bude finansirano od banera i reklama (google adsense). Kao što je Saša naveo od banera ništa nije bilo (What Hi*Fi baner je recipročan, zahvaljujući gospodinu Firstu baner foruma se nalazi u časopisu za Srpsko izdanje), a od gugla sam dobio pre neki dan ček (za godinu dana rada foruma) na 91$, što je smešno jer samo troškovi hosta iznose oko 103$. Znači prosto rečeno, ako nema banera ili većeg kliktanja na reklame, nema ni napredovanja foruma. Da ne pominjem troškove da bi se uradile neke ekskluzivnije reportaže i fotografije, čiju realizaciju smo Saša i ja takodje finansirali.

Od ovog broja članova (50) koji sam postavio kao uslov da bi forum nastavio sa radom, očekujem da vidim da li postoji elementarno interesovanje da bi forum u ovom obliku kakav je sada mogao da nastavi sa radom, ako ne može ni to da ispuni, tj. ako članstvo svojim ne glasanjem tako želi, onda ga treba ugasiti.
Zahvaljujem se ponovo članovima koji su do sada glasali, kao što cenim trud koji je uložio i Mikorist, učlanivši se i napisavši danas više od 10 postova, da bi svojim glasom pomogao kolegama.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Sep 2010, 19:05

@sn, ja se bas ne bi slozio sa tobom. Ja bi rado forum drzao "jednostavnim", samo jedan skin i ne vidim razlog zasto bi ga redovno mijenjao. Sve je to nepotrebno i po mome mogao bi da privlaci samo "povrsne" posjetioce, padnu na izgled i odleprsaju dalje. Kolko sam primjetio, niko od aktivnih clanova nikada nije imao niti jedan komentar o izgledu foruma. Pogotovu ne negativni komentar.

Kvalitet je uvijek vazniji. Reklame mene samo nerviraju. Pojednostavite ga i smanjite troskove. Nema potrebe za komplikovanjem.

Imam i jedno pitanje, posto ste ocekivali "navalu" reklama. Sta vi ocekujete od foruma i zasto ga drzite?
Image Made in SFRJ
KokBok

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 18 Sep 2010, 10:26

ninja wrote:@sn, ja se bas ne bi slozio sa tobom. Ja bi rado forum drzao "jednostavnim", samo jedan skin i ne vidim razlog zasto bi ga redovno mijenjao. Sve je to nepotrebno i po mome mogao bi da privlaci samo "povrsne" posjetioce, padnu na izgled i odleprsaju dalje. Kolko sam primjetio, niko od aktivnih clanova nikada nije imao niti jedan komentar o izgledu foruma. Pogotovu ne negativni komentar.

Kvalitet je uvijek vazniji. Reklame mene samo nerviraju. Pojednostavite ga i smanjite troskove. Nema potrebe za komplikovanjem.

Imam i jedno pitanje, posto ste ocekivali "navalu" reklama. Sta vi ocekujete od foruma i zasto ga drzite?

Ocekujemo pre svega dvosmernu komunikaciju. SN i ja se cesto umesto reci "forum" koristimo pojam "audio novinska agencija".

Sto ce reci da ovde za preko 95% ljudi ovaj forum kao da predstavlja glasilo neke novinske agencije koje bi trebala svaki dan da izbaci 10 novih vesti, koje ce ljudi da procitaju i gotovo. Nema nikakvog feedbacka ili slicno.

Onda sledeci dan ili za deset dana ti isti ljudi opet dodju da vide ima li nekih novosti, pa ako ima OK, ako nema - opet OK.

A da slucajno oni postave neko pitanje ili okace vest - uuu, to vec malo teze. Znaci maksimalno pasivan pristup.

A reklame (ali ne bilo kakve) u zemlji Srbiji se samo logican nastavak i potvrda legitimnosti nekog medija, odnosno prepoznavanja da isti nudi sadrzaj koji poseduje odredjeni kvalitet i upotrebljivost.

I biznis mora da tu bude aktivan ucesnik, bez toga jednostavno cela prica nema svoj puni smisao.

Ja sam u zadnjih par godina dosta pricao sa ljudima iz marketinskih i PR agencija na ovu temu, da bi mi oni pojasnili neke stvari i da ne bi bio u zabludi kako stvari treba da funkcionisu. Tj. kako funkcionisu u realnom zivotu, a na kako bi ja to voleo da funkcionise.

Svima vama koji ste medju onih 5% "drugacijih" ja samo mogu jos jednom da se iskreno zahvalim na vremenu, strpljenju i zelji da doprineste celoj ovoj prici, sto ste i cinili u proteklih par godina unazad.

gvlada
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by gvlada » 18 Sep 2010, 11:51

Ja sam def za nastavak rada foruma.
Shut up before I slap the taste so far out of your mouth you'll never get it back!

Vladavina has spoken.

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 18 Sep 2010, 12:47

sdanicic wrote:Ocekujemo pre svega dvosmernu komunikaciju. SN i ja se cesto umesto reci "forum" koristimo pojam "audio novinska agencija".

Sto ce reci da ovde za preko 95% ljudi ovaj forum kao da predstavlja glasilo neke novinske agencije koje bi trebala svaki dan da izbaci 10 novih vesti, koje ce ljudi da procitaju i gotovo. Nema nikakvog feedbacka ili slicno.

Onda sledeci dan ili za deset dana ti isti ljudi opet dodju da vide ima li nekih novosti, pa ako ima OK, ako nema - opet OK.

A da slucajno oni postave neko pitanje ili okace vest - uuu, to vec malo teze. Znaci maksimalno pasivan pristup.

A reklame (ali ne bilo kakve) u zemlji Srbiji se samo logican nastavak i potvrda legitimnosti nekog medija, odnosno prepoznavanja da isti nudi sadrzaj koji poseduje odredjeni kvalitet i upotrebljivost.

I biznis mora da tu bude aktivan ucesnik, bez toga jednostavno cela prica nema svoj puni smisao.

Ja sam u zadnjih par godina dosta pricao sa ljudima iz marketinskih i PR agencija na ovu temu, da bi mi oni pojasnili neke stvari i da ne bi bio u zabludi kako stvari treba da funkcionisu. Tj. kako funkcionisu u realnom zivotu, a na kako bi ja to voleo da funkcionise.

Svima vama koji ste medju onih 5% "drugacijih" ja samo mogu jos jednom da se iskreno zahvalim na vremenu, strpljenju i zelji da doprineste celoj ovoj prici, sto ste i cinili u proteklih par godina unazad.
http://audiohard.com/phpBB3/viewtopic.p ... aja#p14442
Last edited by zika on 21 Sep 2010, 11:00, edited 1 time in total.

sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 20 Sep 2010, 22:41

Ali bih ja ipak voleo da se vratimo na vaznije teme :wik

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Sep 2010, 10:55

sdanicic wrote:Ali bih ja ipak voleo da se vratimo na vaznije teme :wik
Srećno Vam bilo... 95% :yhi 5%

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 21 Sep 2010, 18:43

zika wrote:Srećno Vam bilo... 95% :yhi 5%
Šta bi tek đaci reći kada bi videli da profesor matematike slabo barata sa procentnim računom... :oky

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 21 Sep 2010, 19:07

first wrote:
zika wrote:Srećno Vam bilo... 95% :yhi 5%
Šta bi tek đaci reći kada bi videli da profesor matematike slabo barata sa procentnim računom... :oky
Ne znam, nisam, još, bio u takvoj (ne)prilici...

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Sep 2010, 12:23

Vidim ja da je ova tema pala u zaborav, pa da podsetimo o čemu se radi.....
sn wrote:Cilj ovog glasanja je da vidimo koliko ima zainteresovanih članova za nastavak rada foruma. Smatram da će biti dovoljno da se bar 50 članova (što je manje od 10% ukupnih) izjasni pozitivno i forum nastavlja dalje sa radom. Glasanje traje do 10 oktobra. Mogu glasati samo članovi koji imaju najmanje 10 postova. S obzirom na dosadašnju situaciju (u zadnjih 8 meseci) sumnjam da će glasati bar pola od ovog broja, ali bi sigurno Saša i ja (i neki vidjeniji članovi) voleli da to demantujete.

Dovoljno je u postu navesti samo 'za' da bi se uvažio glas, a ko želi nešto više da kaže - samo napred.

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 28 Sep 2010, 16:51

Jel smo presli cenzus? :-k

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 28 Sep 2010, 21:43

Da, presli smo cenzus od 10, za skoro 20 dana (2/3 roka) ukupno 14 je glasalo. :D

Post Reply