HiFi & Professional Audio Forum  

Glas za Forum

U vezi rada svih foruma

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Re: Glas za Forum

Post by sn » 28 Sep 2010, 21:43

Da, presli smo cenzus od 10, za skoro 20 dana (2/3 roka) ukupno 14 je glasalo. :D

ZoranBGD
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by ZoranBGD » 29 Sep 2010, 22:17

Tek sam danas od drugara cuo da je u toku glasanje... ne pratim sve podforume pa mi je promaklo.

Apsolutno dajem glas "ZA!!!" i drzim vam palceve da se forum ne ugasi. Jeste vreme krize, materijalne i moralne (nikada nije ni prestala, samo je malo isla gore-dole) ali ovaj forum nudi obilje korisnih informacija i vidi se da vlasnici ulazu trud, kao i deo clanova, da ne navodim pojedinacno. Mnogo puta sam uzivao citajuci pojedine postove, posebno one koji donose vesti iz sveta iz prve ruke. Ja sam, nazalost, najcesce pasivni posmatrac, ali to je zbog obaveza koje zivot namece...

Jos jednom, svom snagom "ZA".

RIVIERA
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by RIVIERA » 01 Oct 2010, 08:34

ja zam za...
+1
A zasto da se menja ili ne daj boze gasi sajt?
Nije mi jasno?

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 01 Oct 2010, 15:42

Gerner wrote:Maybe my vote counts only 1/2.. Therefore 2 votes *FOR*.

Should the owners of the forum run it with costs, a small annual fee for membership could be an idea. :idea:

LP
Gerner :D
Pa valjda vi vredite bar za 10-oricu :o:o

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 06 Oct 2010, 21:26

Do sada je ukupno 17 clanova glasalo 'za'.
U subotu 09.10.2010 ce najverovatnije (zavisi i od mojih obaveza) forum biti privremeno zatvoren zbog nekih radova na hostu.

Hvala svima koji su glasali.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 06 Oct 2010, 21:37

Bilo bi zanimljivo vidjeti kolko je clanova, od tih 500, napisalo vise od jednog posta. Sa time bi se mogal dobiti i realnija informacija kolko ih je glasalo.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 06 Oct 2010, 23:46

Bilo bi zanimljivo vidjeti kolko je clanova, od tih 500, napisalo vise od jednog posta. Sa time bi se mogal dobiti i realnija informacija kolko ih je glasalo.
Mislis 609?
Mozes da proveris gore u 'clanovi', ja sam izbrojao 93 clana koji su napisali preko 10 postova. Ostalih koji su napisali preko 2 posta je mnogo vise. Za razliku od vecine drugih foruma gde se u clanstvo ubrajaju i spameri i sl. koji im dizu broj ''clanova'' bar za 10-20%, ja i Sasa smo redovno cistili forum od toga, i trudili se da bude taj broj sto realniji.
Ocekivano je da neki nisu ni znali za ovo glasanje, neke je mrzelo, a neki nisu ni hteli da glasaju, pogotovo oni koji su se logovali vise puta u ovom periodu. Ovo je ocekivana situacija posle vise meseci stagniranja rada na forumu, a za dalje cemo videti.

Andrija
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Andrija » 07 Oct 2010, 18:51

Da pitam koliki bi bili troškovi održavanja foruma u ovakvom obliku? Ako to nije neka enormna suma od više stotina ili hiljada evra predlažem da od sledeće nedelje započnete novu anketu o tome da li postoje ljudi koji su voljni da plate godišnju članarinu (proporcionalno broju članova) i da tek nakon tih rezultata odlučite da li da zatvorite forum. Bilo mi je žao kada je zatvoren Hifi Cafe, a biće mi još više žao ako zatvorite forum.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 07 Oct 2010, 20:18

Andrija wrote:Da pitam koliki bi bili troškovi održavanja foruma u ovakvom obliku? Ako to nije neka enormna suma od više stotina ili hiljada evra predlažem da od sledeće nedelje započnete novu anketu o tome da li postoje ljudi koji su voljni da plate godišnju članarinu (proporcionalno broju članova) i da tek nakon tih rezultata odlučite da li da zatvorite forum. Bilo mi je žao kada je zatvoren Hifi Cafe, a biće mi još više žao ako zatvorite forum.
+1
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 07 Oct 2010, 20:40

To je i Gerner predlozio, i to ne mogu uraditi jer je vecina foruma besplatna. Ako bih i pristao na to naslo bi se sigurno 3-4 ljudi koji bi to finansirali, tu bi se javili problemi neke druge prirode, a sve to je nepotrebno jer je to mala para koju mogu da platim. Generalno, nije problem u tih 107$ koliko kosta host.
Stvar je u tome sto sam ocekivao da za ovih 5 godina forum mnogo vise napreduje; vise dnevnih poseta, diskusija, veci broj clanova.. jednostavno nisam zeleo da forum ostane prosecan i slican drugima. Imamo do sada dosta ozbiljnih diskusija koje vode vecinom strucni, iskusni i obrazovani ljudi koji imaju sta da kazu, a tim ljudima treba pruziti prave uslove za to. Konkretno, platio bih skuplji server da bi forum imao bolji odziv (20-50$ mesecno), instalirao bih najbolji profesionalni forum (vBulletin - 285$), platio bih moderatora koji bi radio osnovno odrzavanje foruma (i zbog mojih obaveza), ekskluzivne reportaze takodje kostaju a njih mora biti jer ljudi vole da uvek vide nesto novo, zanimljivo.. i to sve bez mog vremena i rada. Sve u svemu, potreban bi bio mnogo veci broj poseta da bi reklame/baneri mogli to da finasiraju. Posto svega toga nema, ja mogu samo da vam obecam da cu posle ovog privremenog zatvaranja foruma (koje moze potrajati vise dana, jer imam tu jos nekog softvera pored foruma) pokusati da forum ponovo proradi bar u istom obliku kao do sada.
Ko zna, nekad 17 pravih clanova moze mnogo da ucini, neki su i stranku osnovali (G17 plus) :D

Forum HiEndMarket.com ce raditi do 10.11.2010; pored oglasa moci ce se povremeno dobiti i informacija vezana za status ovog foruma.

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 13 Oct 2010, 21:25

Ufff, vec sam se zabrinuo :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 13 Oct 2010, 21:36

Ako dobro kapiram, glasanje je zavrseno - nastavljamo. :o:o

A i forum nesto brze radi... :comp

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 13 Oct 2010, 21:40

Bolje Vas našao...

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 13 Oct 2010, 21:40

first wrote:Ako dobro kapiram, glasanje je zavrseno - nastavljamo. :o:o

Zato sto smo samo nas dvojica tu :wink:
Image Made in SFRJ
KokBok

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 13 Oct 2010, 22:06

ninja wrote:
first wrote:Ako dobro kapiram, glasanje je zavrseno - nastavljamo. :o:o

Zato sto smo samo nas dvojica tu :wink:
Vidis da drustvo polako stize...
...rekao bih da imamo novi hosting.

Post Reply