HiFi & Professional Audio Forum  

Tuzno je to..

U vezi rada svih foruma

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Tuzno je to..

Post by sn » 22 Dec 2013, 22:40

Tuzno je gledati kako se jedan po jedan sajt ili casopis vezani za ovu nasu tematiku polako gase i nestaju.
Tuzno je gledati kako gomila jeftine, uglavnom kineske robe potiskuje vec godinama ozbiljnu tehniku, koja je sve vise nedostupna obicnim ljudima.
Tuzno je to kad ti obicni ljudi vise razmisljaju kako da plate racune a da im ostane i da jedu, a o dobroj muzici razmisljaju samo kao luksuzu.
Tuzno je i to sto je sve manje druzenja i komentarisanja po soc mrezama, blogovima, forumima..

Audiohard?

Pa gledacu da radi bar do kraja 2015, tad ce biti 10 godina od osnivanja, posle cemo videti.. ko zna..

..i sad ce 50 vas da procita ovu poruku a mozda 1 (jedan) da se javi i iskritikuje sve...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Re: Tuzno je to..

Post by pecass x » 28 Dec 2013, 20:41

Realno tuzno je to sto si zapravo 100% U PRAVU :ovo

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 04 Jan 2014, 12:27

Tuzno je sto to nije tako samo u HiFi-iju, vec i u svim ostalim oblastima.

Zadnjih nedelja decembra me je angazovala jedna renomirana austrijska banka da im razvijem koncept za jednu oblast. Pri tom su mi jasno stavili do znanja da ih kvalitet novih procesa ne interesuje - bitno im je samo smanjenje troskova .... Treba maksimirati profit - i tu lezi ceo problem ...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 05 Jan 2014, 14:38

Haksli i Orvel nisu mogli ni da predvide ovakav razvoj dogadjaja...al da je problem globalnih razmera,fakat da jeste.

Pre 2 nedelje me je kolega iz posla - video,zamolio da pronadjemo nesto u rangu do 2000 e za njegov novi stan sa idejom da je bezicno - streaming + net i tako krenusmo u obilazak BGD salona (mala napomena zena i on potpuno na drugaciji nacin dozivljavaju muziku kako slusnom perecepcijom tako i vizuelnom) a i sama soba je prilicno izlomljena tako da standardno pozicioniranje zvucnika ne dolazi u obzir.

Znajuci da je jedini pravi bezicni sistem XEO prvo smo otisli u VOX i tamo imali veoma prijateljsku prezentaciju XEO 3 (1500 e) i 5 (2950 e) sistema sa sve spajanjem preko etherneta i iPad-a,slucajno sledeci salon u pridzemlju Sava Centra Audiophile gde sam ih odveo samo da cuju razliku u zvuku na CA sistemu sa Tannoy zvucnicima (2000 e) njima je znacilo a mene je uverilo da postoje i prodavci koji su zapravo potuno nezainteresovani za klijente...

Naravno na kraju 4Audio i Yamaha network receiver sa Bose i PSB zvucnicima u kombinaciji posle duge i profesionalne prezentacije odluka je pala na
Yamahu RN 500 sa Bose AM 5/III (zeni se vise dopali PSB zvucnici...) cena oko 1000 e

U cemu je problem zapravo: ja licno ne bi ni jedan sistem uzeo za sebe jer zvuce kao i da su pravljeni za mp3 i FLAC fileove - bezdusno neinteresantna prezentacija muzike lisena bilo kakve humanosti.

Mislim da ta definicija nebitnosti ukljucivanja u sadrzaj materijala koja na vas treba da ima slusno-psiholoski dozivljaj dovodi do pada kulturoloskog i obrazovnog znacaja muzike kao i ciljnoj grupi kojoj se ona obraca.

Tuzno je to...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 05 Jan 2014, 16:32

To ide jedno sa drugim pod ruku .... Kada dozvolite da vam berzanski mesetari sve odredjuju, onda prvo sto padne u vodu jeste dugorocno, stratesko planiranje. Oni zele zaradu sad i zele sto vise i ne interesuje ih sta ce biti sa firmama, ljudima, drzavama ... koliko sutra. I to radja jednu kulturu povrsnosti, vere u laku i brzu zaradu, favorizuje ono najgore u ljudima: pohlepu, beskrupuloznost, ... u krajnjoj liniji jednu dehumanizovanost koja zaprepascuje svojom surovoscu.

Pricati o muzici ili umetnosti uopste, o HiFi ili jednostavno o lepoti nedeljnog popodneva, znaci biti outsider. Stvari se kupuju da bi se pokazale a ne da bi se u njima uzivalo. Uostalom ko danas ima vremena za uzivanje u svakodnevnoj strci za parama ... u neprekidnom duhovnom i fizickom kurvanju za neku mrvicu sa trpeze onih koji su u svojoj beskrupuloznosti postali idoli.

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 10 Feb 2014, 15:09

Vremena su teška, ono što dolazi je još gore, a možda bi trebalo i živjeti dok se još može.
Možda je od preživljavanja važnije ostati čovjek.
Proteklih godina sam nekoliko puta odustajao, pa se opet vratio idejama o muzici i uređajima.
Počeo sam cijeniti neke kvalitete, ali ona postaje sve nedostupnija, pa pokušavam pronaći nešto dostupno dok normalan zvuk još postoji.
Druženja više nema, a ni slušanje muzike više nije kao nekada, koje sad liči na tužno prisjećanje.
Planirao sam napisati nekoliko tekstova na ovom forumu, ali ostali su nedovršeni, a besmisao sve veći.
Eto, troje nas se javilo, jest manje nego kad je bilo glasanje za nastavak foruma, ali...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 10 Feb 2014, 15:45

Staromodan wrote:Planirao sam napisati nekoliko tekstova na ovom forumu, ali ostali su nedovršeni, a besmisao sve veći.
...
Ipak ih napisi ....

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 15 Nov 2014, 18:29

Mozda ce jednoga dana sve krenuti ispravnijim putem...

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 28 Nov 2014, 19:03

Staromodan wrote:Mozda ce jednoga dana sve krenuti ispravnijim putem...
Nacekacemo se da se i taj dan desi..
Nego Staromodan, lepo od tebe sto si nasao put do foruma.. nisam znaci uspeo da ga dobro sakrijem :) . U stvari nisam navikao na pasivnost, mozda sam ovo pokrenuo ponovo po nekoj inerciji ili navici, potpuno neobavezno... pa ko voli nek izvoli...

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 30 Dec 2014, 12:15

Nisi ga uspio dobro sakriti.
Ponekad sam iz sjetne navike isao na tu adresu, iako sam znao da ce me docekati poruka da nema vise nicega, pa me iznenadilo kad je jednoga dana opet proradila i potrudio sam se da forum kasnije ponovno pronadjem.
Hvala sto si ga vratio.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 31 Dec 2014, 19:18

Molim.. Ko' sto rekoh bolje je i ovo nego da cuci negde kao backup..
Mislim da zlatno vreme foruma prolazi, cak i za najbolje. Prvo, razne soc mreze i blogovi su razvodnili celu pricu, drugo, nemaju vise ljudi vremena za pisanje i citanje dugackih tekstova. Facebook ima uspeh zbog kombinacije kratkog teksta, slika ili video klipova, sto sam na kraju i sam sebi dokazao.
Forum za 9 godina rada nije skupio ni 1K ljudi, dok sam na fb za nesto vise od 3 godine skupio skoro 4K 'prijatelja' i jos 4.8K lajkova na strani vezanoj za forum tj ovu novu Audiohard NET soc mrezu koju sam postavio u frontu sajta. To govori dovoljno, pogotovo sto mnogo manje teksta ima nego na forumu.
Ali dobro neka stoji i dalje, ipak je to jedna velika baza podataka i poneko ce naci nesto korisno, ko zeli moze uvek i da napise nesto. Znaci, aktivan do daljeg.

Srecni praznici i sve najbolje zelim Vama i Vasim Porodicama!

:mr

Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Staromodan » 02 Jan 2015, 18:15

Hvala, takodjer!

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 04 Jan 2015, 11:33

Srećna 2015. godina svima. Mir, zdravlje i svaku sreću Vam želim(o), za ostalo sam uveren da ćete se, već, snaći. Sasvim slučajno, nekako po navici, da vidim da li je baš sve nestalo, otkucam i... Uradih ono što mi je i (bio) zadatak. Čitamo se.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 04 Jan 2015, 14:11

Pozdrav Ziko,
Ako se ovako nastavi sa povratkom clanova, postoji realna opasnost da forum ozivi. :)
A jos ako se pojavi i nas uvazeni clan, expert za mrezne filtere i slicne teme.. morao sam i zbog njega da vratim forum, tu mi je bio jedini materijalni dokaz da mi duguje dva piva.. sad ne moze da pobegne od odgovornosti :)

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 11 Jan 2015, 16:38

Srecna Vam Nova Godina. Tek sad procitah ovaj komentar u vezi piva ... Ne trebaju nikakvi dokazi :D Treba samo nekako da se sretnemo.

Post Reply