HiFi & Professional Audio Forum  

Proba novih Stilova

U vezi rada svih foruma

first
Audio Expert
Audio Expert

Re: Proba novih Stilova

Post by first » 08 Apr 2014, 13:27

Žika je već pomenuo, ali nema odgovora na ovaj predlog. Zato ću i ja da pitam isto.
Zašto na dnu naslovne stranice nije ostavljena mogućnost izbora teme kao na komšijskim forumima.

Meni se recimo ne dopada izgled foruma na mobilnom uređaju (ograničena je funkcionalnost), ali mi to ne bi smetalo kada bih mogao da se prebacim na desktop varijantu (što činim i na drugim forumima). To mi je preglednija opcija, pa zato sada vrlo retko pristupam ovom forumu sa mobilnog telefona. I to je neka mogućnost izbora, kad već nema onog izbora koji se očekuje.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 08 Apr 2014, 14:43

Zika u ovoj temi nije pomenuo nikakav predlog, ali cu odgovoriti;
Postoji jos nekoliko tema paralelno sa ovom koje se razlikuju samo po setovima boja. Sve promene u kodu' vezane za ovu temu (vidljive i nevidljive) moram da prenesem i u ostale, za sta mi treba vremena, a nisam jos zavrsio sa detaljima vezanim za ovu temu. Moglo bi se reci da je i ta opcija u planu, samo sto izbor teme nece biti na dnu vec sa leve strane.
Ova tema je ista za sve uredjaje, ne postoji posebna desktop varijanta koja moze da se prebacuje, ona se sama prilagodjava. Na mobilnom u landscape modu je tema funkcionalnija.
Sve ostalo je stvar izbora, pa i foruma.

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 08 Apr 2014, 16:12

sn wrote:Zika u ovoj temi nije pomenuo nikakav predlog,...
Pomenuo je, samo ti je promaklo.....
zika wrote:..... možda je dobro dati mogućnost izbora...
Dakle, dozvoliti mogućnost izbora, umesto što se forum sam prilagođava u zavisnosti od uređaja sa kojeg se pristupa forumu i posle toga mu ne možeš ništa. Nisu u pitanju boje, već prikaz onoga što se vidi.
sn wrote: Na mobilnom u landscape modu je tema funkcionalnija.
Meni to nije funkcionalnije, zato što stranice nisu prikazane celom širinom kao za desktop verziju (ni u landscape modu), pa su tako odsečene poslednje dve kolone (broj postova i poslednji post) sa naslovne strane. Isto se naravno dešava i kada se uđe u neki podforum. (Koristim Operu na Androidu).

zika
Moderator
Moderator

Post by zika » 08 Apr 2014, 20:38

sn wrote:Zika u ovoj temi nije pomenuo nikakav predlog, ali cu odgovoriti;
Moja poruka je bila (pre)obimna pa (možda) niste primetili...
sn wrote:Postoji jos nekoliko tema paralelno sa ovom koje se razlikuju samo po setovima boja. Sve promene u kodu' vezane za ovu temu (vidljive i nevidljive) moram da prenesem i u ostale, za sta mi treba vremena, a nisam jos zavrsio sa detaljima vezanim za ovu temu. Moglo bi se reci da je i ta opcija u planu, samo sto izbor teme nece biti na dnu vec sa leve strane.
Ova tema je ista za sve uredjaje, ne postoji posebna desktop varijanta koja moze da se prebacuje, ona se sama prilagodjava. Na mobilnom u landscape modu je tema funkcionalnija.
Pošto mi je održavanje jednog ovakvog mesta za druženje dosp(j)elo i u opis radnog m(j)esta svega što ste napisali sam (silom neizazvanih prilika) svestan, i više od toga, čini mi se, izvinjavam se ako grešim...
sn wrote:Sve ostalo je stvar izbora, pa i foruma.
Voleo bih i iskreno se nadam da sam ovo pogrešno shvatio.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 08 Apr 2014, 20:55

- Druga dva foruma koriste drugaciji softver (IPBoard) koji se razlikuje od ovog (phpBB) tako da su teme i nacin funkcionisanja razliciti.
- Sa starom temom na ovom forumu je bila ta opcija prebacivanja na mobilni ili desktop, vrlo slicno je izgledalo kao i kod njih, ali posto ni jedno ni drugo po meni nije bilo dobro resenje (mislim da je i zastarelo) prebacio sam na ovo, koje se sve vise koristi, s tim da ovde vise nema izbora (tako je projektovano) 'rucnog' prebacivanja tema izmedju uredjaja, samo setova boja kao i kod vecine tema ovog tipa.

Operater
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Operater » 15 Apr 2014, 09:31

pitanje sto se tice kompatibilnosti
na Internet Exploreru 10 imam problema sa frame-ovima
a dok na Google Chromu radi super

jel problem sa mojim Explorerom?

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 15 Apr 2014, 12:09

U 11-ici koju imam radi korektno, mozda malo sporije ucitava spoljni kod (soc mreze, translator..) dok recimo u chrome hoce povremeno fb dugme da se pomeri ili nestane, a u ostalim citacima radi bez greske.
Ima tu nekih sitnih nekompatibilnosti koje bi oni morali medjusobno da rese (vlasnici koda i browsera), a autor teme i ja cemo sigurno svaku novu ispravku vremenom ubaciti u temu.

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 18 Apr 2014, 18:54

Dodano je jos 10 setova boja i pozadina koje se mogu menjati u meniju sa leve strane.
Neke pozadine cu promeniti, a ako imate neke predloge i zelje za slike posaljite za koji set boja bi je stavili, osim ovog primarnog (blue).. :comp

Topic author
sn
Forum Admin
Forum Admin

Post by sn » 19 Apr 2014, 22:40

Setovi boja se mogu pozvati i direktno preko ovih linkova, ukoliko zelite da izbegnete ulazak u primarnu (blue) temu i setovanje iz menija:

audiohard.com/phpBB3/index.php?style=11 > Black & Gold

Umesto broja 11 stavite broj seta koji vama odgovara (bez strelice i opisa boje, samo broj);

12 > Black & White
10 > Blue
  9 > Light-Blue
13 > Green-Lime
17 > Pink
18 > Purple & Orange
19 > Red & Gold
14 > Dark-skin Red
16 > Dark-skin Yellow
15 > Dark-skin Blue

..i za one korisnike koji jos koriste staru temu: 4 > olympus

QR kod je prakticna stvar; za one koji ne znaju samo uperite mobilni ili tablet na njega (pre toga aktivirate aplikaciju koja cita bar i qr kodove) i prebacili ste link foruma sa monitora bez ikakvog kucanja, samo ga aktivirate.

Post Reply