HiFi & Professional Audio Forum  

Stalci

Samogradnja, šeme, modifikacije.. - Elektronik Forum EEWeb
Post Reply

Topic author
Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Stalci

Post by Boogie Woogie » 31 Oct 2008, 22:11

Planiram da napravim stalke i to metalne, pa me zanima gde u Bgd mogu da se nađu neki delovi tipa čelične cevi, šiljci isl?

Za čelične ploče sam čuo da postoji neko mesto na Vilinim vodama gde prodaju ploče na kilo i po meri, ali bi mi dosta olakšalo stvar ako bi negde imale da se nađu npr čelične šipke ovog tipa

Image

to bi mi bila mnogo brža varijanta nego da neke obične cevi dam na neko farbanje ili evoksiranje (ili kako se već kaže)..

Gledao sam u prodavnicama za stolarske zezalice one cevi što se koriste kao noge za stolove, ali one koliko videh, nemaju mogućnost da se pune peskom ni da se šrafe obostrano za gornju i donju ploču.

Je li neko imao iskustva da ovim?

Zahvaljujem unapred

banebg81
Nov korisnik
Nov korisnik

Re: Stalci

Post by banebg81 » 01 Nov 2008, 13:02

Cevi probaj da nađeš u jeep komercu, tamo bi trebalo da ima i raznih ploča.

Samo, to je sve prilično ne ugledno, moraćeš baš da se potrudiš za završnu obradu, farbanje ...

puno sreće
pozzz

Topic author
Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 01 Nov 2008, 14:04

čuo sam za Jeep comerce, ali koliko sam shvatio..tamo kupuješ neobrađeni metal pa ga ti posle lickaš, a mene zanima varijanta da kupim "gotove" komponente, pa da od njih samo sklopim stalak.

U stvari, najvažnija mi je ta hromirana šipka koja može da se šrafi sa obe strane..ostalo bih se već snašao..

zare
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by zare » 01 Nov 2008, 14:50

E to vec nece moci :wink: . Moraces sve sam da odradis. Ili das nekom da uradi umesto tebe. Varijanta "sklopi sve sam za 5 minuta" ovde ne postoji :) .

Topic author
Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 01 Nov 2008, 15:16

ok, nisam baš ni mislio za 5 minuta, ali zar je moguće da bar hromirana šipka nema da se nabavi? Image

Brainiac
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by Brainiac » 01 Nov 2008, 21:20

Boogie Woogie wrote:ok, nisam baš ni mislio za 5 minuta, ali zar je moguće da bar hromirana šipka nema da se nabavi? Image
Imaš opciju da posetiš neku prodavnicu koja prodaje delove za stolariju i nameštaj, kupatila, vrata, itd. Da si u Subotici, slao bih te u "Sanex" (ja sam tamo rešavao ručke i nogice za pojačalo) a ovako, moraćeš malo da se snalaziš. Druga opcija je da kupiš prohrom cev željenog prečnika pa malo glancaš. Nije jeftino, ali ne rđa...

Topic author
Boogie Woogie
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by Boogie Woogie » 01 Nov 2008, 22:45

Brainiac,evo mislim da sam našao nešto, još samo da vidim da li mogu da mi naprave da se šrafi sa obe strane.. :gnum

http://www.artinvesthome.com/katalog.php?prodID=2006

"Cev Okrugla F40

Napravite sami svoje nogice
Sečemo na meru, a uz pomoć čepova za nogice, pravite nogice po svojoj dimenziji."

Image

Post Reply