HiFi & Professional Audio Forum  

non oversampling DAC

Samogradnja, šeme, modifikacije.. - Elektronik Forum EEWeb
Post Reply

Topic author
Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

non oversampling DAC

Post by Staromodan » 15 Apr 2012, 19:09

Proučavao sam dugo vremena teoriju digitalne tehnike, preslušavao uređaje, ali uvijek bi se na kraju pojavilo više pitanja, nego odgovora.
Na kraju sam odustao od traženja idealnog uređaja i odlučio da napravim nešto jednostavno.
Jednostavan pretvarač koji ne farba zvuk (to mogu kasnije pojačalom, ako je potrebno) i reproducira ga onakvim kakav je na cd-u.
Dobro, približno jednak cd-u.
Krenuo sam tražiti sheme po internetu i iznenadio se, jer sam očekivao da nitko neće ići raditi dac po cd standardu u vrijeme kada svi hrle prema modernijim formatima.
Čak mi ga je na neki način i žao, jer je u testiranju trajanja zapisa ispao bolje nego sam to očekivao.
No, i tu se opet razilaze mišljenja svaki na svoju stranu.

Jel netko probao raditi (ili samo slušati) non-oversampling dac, da mi kaže svoja iskustva i mišljenje?

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: non oversampling DAC

Post by Sir Oliver » 15 Apr 2012, 21:01

Nadji neki dobar CD po mogućstvu neki Philips sa 1541 ili 1543 ako može malo modifikovan.
Uradi OS/NOS modifikaciju reverzibilnu ( da može i OS i NOS) pa probaj A/B test.
Jedino je to merodavno. Sve ostalo , uporedjivanje dva različita CDa ( DACa) ,od kojih je jedan OS a drugi NOS neće ti dati pravu sliku.

Topic author
Staromodan
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Re: non oversampling DAC

Post by Staromodan » 19 Apr 2012, 22:09

Hvala na savjetu.

Post Reply