HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Embla

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

cdanijel
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Bladelius Embla

Post by cdanijel » 26 Oct 2012, 15:39

DejanM wrote:Da li je neko kacio comp direktno na usb ulaz Emble ? Da li to funkcionise ?
Jesam. Piknuo USB kabel A-A tipa u Emblin USB port koji je u sredini uredjaja, W7 instalirali Emblu kao zvucni adapter i to je to. Pustio glazbu iz iTunesa, zakljucio da radi i spremio kabel...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Re: Bladelius Embla

Post by DejanM » 03 Dec 2012, 19:13

cdanijel wrote:
DejanM wrote:Da li je neko kacio comp direktno na usb ulaz Emble ? Da li to funkcionise ?
Jesam. Piknuo USB kabel A-A tipa u Emblin USB port koji je u sredini uredjaja, W7 instalirali Emblu kao zvucni adapter i to je to. Pustio glazbu iz iTunesa, zakljucio da radi i spremio kabel...
Danas sam isprobao i taj USB ulaz na Embli ...

Prvo, kod mene USB ulaz jeste B tipa a ne A. Ciji je model stariji a ciji je noviji - ne znam ali je ocigledno da je u jednom trenutku Bladelius promenio tip USB ulaza.

Drugo, kada se koristi Mac Mini ne treba instalirati nista i setovanje je trivijalno. Kada koristi USB kao audio izlaz Mac Mini medjutim daje max. 16/48.

Stavio sam obican (Hama od 10 eura) USB kabl i Embla lepo radi na tom ulazu. Medjutim preko optickog je zvuk bolji, tako da ostajem pri toj varijanti ...

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 16 Jan 2013, 15:08

Vec mesecima nema novog update-a za Emblu. Meni to izgleda kao da je Bladelius digao ruke od daljeg razvoja Emble. Da li neko ima neku informaciju sta se zapravo desava sa Emblom ?

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 16 Jan 2013, 16:12

DejanM wrote:Vec mesecima nema novog update-a za Emblu. Meni to izgleda kao da je Bladelius digao ruke od daljeg razvoja Emble. Da li neko ima neku informaciju sta se zapravo desava sa Emblom ?
A možda je Mike ubeđen da sve savršeno radi i da nema potrebe za novim update-om... :ovo

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 17 Jan 2013, 10:19

Pre Emble, imao je jedan "super" CDP koji je isto tako ostavio nedovrsen sa obecanjima pri kupovini ... posle se zavrsilo sa nekim vremenskim popustom da se zamjeni taj za Emblu uz doplatu ... koja nije bila mala.

Ne bi me cudilo da nesto slicno ispadne i ovaj put...
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

beast
Nov korisnik
Nov korisnik

Post by beast » 19 Jan 2013, 18:09

Vreme je da pređete na Naim. :)
Mala šala ali kada pročitam koliko muke imate da sve proradi a još i niste zadovoljni (bar neki od vas), baš sam srećan sa mojim Ndx-om.

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Jan 2013, 18:38

Pocela je "melanholija"

I zato moram Ja da vas razmrdam :yhi

Pogodi sta je stiglo na "gajbu"?

Maleno je, ali trza ko Pit Bull !
Samo sto sam ga vezao a vec "otkida" :yh

Evo i slicica za menjanje.... :oky

IMG_0762.jpg
Jedan
IMG_0762.jpg (151.24 KiB) Viewed 2376 times
IMG_0762.jpg
Jedan
IMG_0762.jpg (151.24 KiB) Viewed 2376 times
IMG_0763.jpg
Dva
IMG_0763.jpg (146.07 KiB) Viewed 2376 times
IMG_0763.jpg
Dva
IMG_0763.jpg (146.07 KiB) Viewed 2376 times
IMG_0764.jpg
Tri
IMG_0764.jpg (151.21 KiB) Viewed 2376 times
IMG_0764.jpg
Tri
IMG_0764.jpg (151.21 KiB) Viewed 2376 times

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jan 2013, 20:20

Peca ima tu kombinaciju samo sa ASKom na izlazu ... Slusao kod njega ...

PrekoBare
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Post by PrekoBare » 24 Jan 2013, 20:42

Kamen, jes' da imam defibrilator u kancelariji ali ne znam koliko su kolege vicne da upotrebe. Zamalo da zatreba. :-)

Lepota.

Cestitam, svaka cast. :o:o
Sto moj deda govorio, ziv bio i jos bolje kupio.

Koje ECC83 koristis unutra? Meni bez dobrih ECC83 nema prave muzike.
"Najbolje je neprijatelj dobrog"

Volter

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 24 Jan 2013, 21:47

... ?

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 24 Jan 2013, 21:59

pecass x wrote:... ?
U cemu je problem ?

kamen
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by kamen » 24 Jan 2013, 23:47

Problem je u Tome a Tome nije tu, otisao je da dodje. :oky

Preamp je nov, prema uputstvu treba mu 250 do300 radnih casova kako bi
se usvirao.

Smeta mi sto nemogu da imam balansiranu vezu izmedju preampa i Thora, tu moram sa RCA,
kad dodam da su mi RCA kablovi no name neki za 10eur, pa sada trazi zajmi ....

Usudicu se Evo odma na prvu loptu:

Boja tona mu je tako da kazem "neutralna" da neznam da su lampe unutra rekao bi tranzistori.

Fina definicija instrumenata unutar zvucne slike t.e. mozes da pokazes prstom na svakog.

Prepuno je detalja koji su fino definisani tu mislim na one stvari koje nisu toliko bitne
a to su mumlanje samih muzicara, skripa i krckanje stolica, cipela, publike itn....

Dobra dubina zvucne slike (3D efekt), slika se je prosirila i prema slusaocu i prema zadnjem zidu.

U donjem najnizem spektru je malo meksi, kao da mu fali malo vise "Punch-a" mozda i dubine ili
nisam tacno siguran treba ce mi vremena da tu cujem dal mi fali i sta.

Normalno kada se to usvira "videcu" sta ce se promeniti i koliko od gorenavedenih zapazanja ce biti tacno. :mr

Bilo bi lepo kada bi Peca a i Dejan napisali svoje utiske sa i bez preampa u Pecinom sistemu
i naravno Peca da navede koje interkonekte koristi jer ako negresim zvucnicki su mu 3038.

Pozz

first
Audio Expert
Audio Expert

Post by first » 25 Jan 2013, 01:48

kamen wrote: Bilo bi lepo kada bi Peca a i Dejan napisali svoje utiske sa i bez preampa u Pecinom sistemu
i naravno Peca da navede koje interkonekte koristi jer ako negresim zvucnicki su mu 3038.Pozz
@kamen

Prvo da čestitam na kupovini odličnog preampa. Takođe sam imao prilike da čujem kako radi PL-L sa Ask snagašem
i to je zaista dobitak u zvučnom kvalitetu, u odnosu na ono što pruža Embla kao pretpojačalo. Prezentacija je pre svega
postala fluidnija i prefinjenija, uz odličnu transparentnost i nešto bolji prikaz mikrodinamičkih promena. Naravno, te
razlike nisu velike, jer i Embla veoma dobro radi, ali je zvuk bez dileme analogniji i prijatniji za slušanje, mada to
zadovoljstvo u ovom slučaju i košta poprilično. :good

DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 25 Jan 2013, 07:53

Da se i ja pridruzim cestitkama. To je vazna odluka (pored Emble investirati dodatno u preamp) i nadam se da ces biti zadovoljan krajnjim rezultatom.

Ja licno ne mogu da kazem nesto posebno o toj kombinaciji jer sam je cuo samo jednom kod Pece. A i tada smo menjali uredjaje, uporedjivali ... tako da je tesko nesto posebno reci na osnovu tako ogranicenog iskustva. Peca je sigurno daleko pozvaniji da nesto vise o tome kaze ...

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 25 Jan 2013, 13:27

Za pocetak čestitke na jednom od (po tvrdnji ALL Around) najneutralnijih predojacivaca u HIGH END klasi sa komentarom

What a pre-amp! Absolutely vast soundstage, which carved out a huge playground for big band sessions from mono Billy May on Capitol LPs to some Mel Torme, Bobby Darin and Dino sessions on CD. The PL-L's neutrality, with only the merest whiff of valve-y cuddling, bettered every pre-amp in my arsenal. PL-L never sounded like it was struggling to resolve the natural behaviour of the start and stop of the notes. Voices were natural, with a 'BBC feel' to them that was inescapable: you could imagine this pre-amp in a broadcast studio.

sa kojim se potpuno slazem a uostalom na tacno polovini ovog pisanija (21 str) sam i obrazlozio razlog AUDIO investicije koja uklanja razloge posete strucnjacima na polju psihologije :wll namerno uzrokovanim svakodnevno poslovnim stresom. :rmb

PLL muziku u elektronskom obliku cini prirodnijom - šire receno HUMANIJOM sto je i ujedno HIGH END u dozivljaju iste :wik

p.s.

o ... imam posebno misljenje i to uvek u negativnom kontekstu te samim tim moj komentar nije potreban.

Post Reply