HiFi & Professional Audio Forum  

Bladelius Freja Mk III

Neformalni testovi i prikazi audio i video komponenti od strane članova foruma

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Bladelius Freja Mk III

Post by sdanicic » 19 Jan 2009, 15:26

CD/SACD/DVD-A/MP3 stereo plejer !!!!

Moglo bi se skromno, ali realno reci - svetska premijera !!!

Preporuceni "burn-in" 5-6 nedelja, pa da krenemo sa raspakivanjem i svime ostalim sto sledi nakon toga \:D/

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Re: Bladelius Freja Mk III

Post by ninja » 19 Jan 2009, 15:34

sdanicic wrote:CD/SACD/DVD-A/MP3 stereo plejer !!!!

Preporuceni "burn-in" 5-6 nedelja, pa da krenemo \:D/
Ma znam ja sta je samo nisam znao da je dosao do MK3 u tako kratkom roku :wink:

... a 5-6 nedelja je uvijek kod Bladeliusa i da se nikada ne gasi i naravno balansiranom vezom .... na Thora :wink: ... ili BATa \:D/
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jan 2009, 15:38

ninja wrote:
sdanicic wrote:CD/SACD/DVD-A/MP3 stereo plejer !!!!

Preporuceni "burn-in" 5-6 nedelja, pa da krenemo \:D/
Ma znam ja sta je samo nisam znao da je dosao do MK3 u tako kratkom roku :wink:

... a 5-6 nedelja je uvijek kod Bladeliusa i da se nikada ne gasi i naravno balansiranom vezom .... na Thora :wink: ... ili BATa \:D/

Ne bas, jer ako se procita user manual koji stize uz verziju 3 ne pise nigde explicitno da podrzava sve ove formate - nego samo CD/SACD u stereo formatu.

Kad ono i DVD-A i MP3 :gnum

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jan 2009, 16:04

To sve je podrzavao od pocetka, znaci od Mk1.
Image Made in SFRJ
KokBok
When a man steals your wife, there is no better revenge than to let him keep her.

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jan 2009, 21:51

ninja wrote:To sve je podrzavao od pocetka, znaci od Mk1.

Znas kako ti je to - kao neko ko je do pre neke 3,5 godine odrzavao velike Unix sisteme, clustere i storage - uvek volim da procitam/prelistam makar na brzinu user ili service manual, pa sta tamo pise - onda je to to :)

Moze, ali i ne mora uvek da bude tako [-X

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jan 2009, 21:53

E, onda si pogresnu firmu odabrao. Bladelius ima mizerne manuale ... ispod svake kritike.
Image Made in SFRJ
KokBok

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 19 Jan 2009, 21:56

ninja wrote:E, onda si pogresnu firmu odabrao. Bladelius ima mizerne manuale ... ispod svake kritike.
Ali mi je zato Mike Bladelius upravo poslao odgovor na moj emajl i rekao da ako imam bilo kakvih pitanja mu se javim za ista.

I da budem strpljiv dok ne prodje minimalnih 4 nedelje za "burn in" :wink:

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 19 Jan 2009, 22:03

sdanicic wrote:
ninja wrote:E, onda si pogresnu firmu odabrao. Bladelius ima mizerne manuale ... ispod svake kritike.
Ali mi je zato Mike Bladelius upravo poslao odgovor na moj emajl i rekao da ako imam bilo kakvih pitanja mu se javim za ista.

I da budem strpljiv dok ne prodje minimalnih 4 nedelje za "burn in" :wink:
I to stoji! Ljubazni su.

... a ako budes i Thora testirao javi mi kako si uspio iskljuciti predpojacalo i voziti ga kao snagasa ... na primjer za prednja dva kanala u 5.1 kino konfiguraciji :mrgreen:
Image Made in SFRJ
KokBok

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 21 Jan 2009, 15:28

Kao jos jedan u nizu Bladelius-evaca - preporuka za Izotek FSE&Rdisk - ja sam Thora rasvirao i brze - a EMBLU upravo pecem :yahoo

Sto se manuela tica - fakat Ninja je u pravu - a za 5.1 cemo Slobu da priupitamo :D

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 21 Jan 2009, 15:48

pecass x wrote:Kao jos jedan u nizu Bladelius-evaca - preporuka za Izotek FSE&Rdisk - ja sam Thora rasvirao i brze - a EMBLU upravo pecem :yahoo

Sto se manuela tica - fakat Ninja je u pravu - a za 5.1 cemo Slobu da priupitamo :D
Nije mi palo na pamet da iskoristim taj CD u cilju skracivanja "burn-in" vremena :?

Ali se nigde i ne zurim, da budem iskren. Danas sam inace poslao Mike B. emajl sa nekoliko strogo tehnickih pitanja koja nadam se ne zadiru u domen "poslovne tajne" vezano za ovaj plejer. Pa cemo videti sta ce stici nazad kao odgovor.

@pecass x
molim te javi mi se mailom na sdanicic@ptt.rs

ninja
Audio Expert
Audio Expert

Post by ninja » 21 Jan 2009, 18:02

pecass x wrote:Kao jos jedan u nizu Bladelius-evaca - preporuka za Izotek FSE&Rdisk - ja sam Thora rasvirao i brze - a EMBLU upravo pecem :yahoo

Embla!!?? masala :good

Thor -> prikljuci na "Tape" pa onda pritisni "Mode/Audio" i drzi pritisnuto dok se ne pojavo "Surr" na displayu ...
Image Made in SFRJ
KokBok

pecass x
redovni korisnik
redovni korisnik

Post by pecass x » 21 Jan 2009, 18:14

HVALA NINJA - IT WORK!!!! :good

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 04 Feb 2009, 22:54

Nakon tri nedelje "pod naponom" tj. u permanentom stand-by rezimu dok nije u upotrebi, cini se da je zvuk polako poceo da dolazi na svoje.

Prvih 15-tak dana je zvuk bio tako-tako, bez nekih specijalnim momenata vrednih paznje i pomena, onda je jedno 3-4 dana izgledalo kao da se plejer (daleko bilo) pokvario, zvuk je bio mlitav, mutan i anoreksican do juce prepodne. Radio sam juce od kuce, slusao sam muziku onako poluglasno i onda najednom na pola pesme kao da je neko skinuo prekrivac sa zvucnika i oslobodio se "Sizifovog kamena" - zvuk je postao jasan, brz, energican i - za nijansu glasniji !!!

Nije da mi tako nesto nisu rekli iz Bladeluisa, ali ipak nisam ocekivao da ce se desiti na nacin kako se to desilo.

I evo sada sedim, uzivam, slusam pesmu za pesmom, i javljam se nadam uskoro sa ostalim "novostima" :) :) :)

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 14 Feb 2009, 12:41

"Burn in" se polako privodi kraju - plejer je vise od 4 nedelje u stand-by rezimu, u proseku je svirao u toku dana od 4-6 sati i mislim da ima dovoljno materijala da se moze napisati neki dratf review.

Pa da pocnem - sto se tice kvaliteta izrade, zavrsnog finisa i opsteg vizuelnog utiska ne moze se uputiti ama nikakva zamerka. Uradjeno je sve vrhunski, cak sam par puta gledao i sa lupom kako su obradjene ivice, spojevi i ostalo. Samo sto se ne "isecete" od preciznosti i pedantnosti.

Prilaz svim prikljuccima sa zadnje strane je krajnje lak, logicno organizovan tako da se ne preplicu strujni (tu je i dugme on/off), interkonekt i digitalni kablovi.
Malo je doduse nejasno koji su normal, a koji low level ("dumped") RCA ulazi, jer u upustvu pise jedno, a Majk B. mi kaze drugacije. Navodno, kako je Majk napisao gledano otpozadi RCA konektori koji su blizi XLR ulazima su normal level, a oni drugi su low level (mada proizvodjac primarno preporucuje XLR kao vezu kao preampu ili integralcu). Ja sam spojio prema Majkovoj sugestiji, kada sam probao sa ovim drugim RCA parom nisam prometio neku razliku u zvuku preko svog Bewitch integralca i Harbeth zvucnika. Kada stigne nadam se Krell integralac, onda cu sve povezati preko XLR veze. Ali otom potom.

Plejer nisam otvarao, sve cekujuci da prozvodjac posalje fotografije, ali do danasnjeg dana i posle par obecanja - one nisu stigle. Tako da samo moram da verujem na rec da je unutra:
"BurrBrown DAC 1792, 2 DACs per channel, Large toroidal transformer, It's a metal loader, laser assembly from Sony".

Daljinac koji sam dobio uz plejer pretpostavljam da je regularan, tj. da sa S/N 00001 nisam dobio neki "preivremeni" model, a da ce se za ostale isprucivati neki drugi ... Koji ce recimo imati tastaturu sa brojevima pa da recimo mozete da ukucate broj 12 i da vam plejer odsvira tu numeru, a ne da morate da 12 puta pristisnete taster "Forward". Plejer u je u "auto play" rezimu, sto znaci cim ocita disk, bez obzira koji je (CD - XRCD I HDCD, DVD-A, SACD, MP3 - na CD i DVD mediju) odmah krece i muzika. Ako ubacite Hybrid CD/SACD disk, plejer inicijalno krece da cita SACD lejer i to se vidi kao info na displeju. Ako se zeli slusati CD lejer, potrebno je pritisnuti dugme Stop, pa dugme CD/SACD i zatim Play i krenuce muzika sa CD lejera.

Opcija Shuffle je po meni malo nekonzistentna, jer za MP3 kompilacije (na CD ili DVDu), shuffle malo "seta" kroz sve pesme, a neki put ocita prvi folder (po abedednom ili brojnom redu), onda "iz-shuffluje" sve pesme odatle, da ide na sledeci folder, ponovi isto i tako do kraja diska. Ako su vam sve pesme u jednom folderu ili u "rootu" onda shuffle radi - normalno.

Shuffle se resetuje kada zamenite diskove. Znaci nije nasledna funkcija !!!

Ako je disk zavrsio sa svirkom i nista se ne desava, plejer posle 10 minuta automatski se gasi, tj. prelazi u stand-by rezim. Prtiskom na bilo koja od 3 dugmeta (stand by, play ili stop) plejer iz stand by prelazi u radni mod. Pored ova 3 na prednjoj strani postoji jos samo dugme "Drawer".

Ladica se brzo otvara i zatvara, a i samo ocitavanje diskova je dosta brzo. Displej je vrlo minimalisticki, ali podrzava "CD text" opciju, pa ako vam i disk ima takvu informaciju na sebi - ista ce biti prikazana na displeju. Na raspolganju su 3 "dim" moda displeja, ali ga nije moguce iskljuciti do kraja. Ali s obzirom na veoma prijatnu zelenu boju koju emituje to po meni i nije neki nedostatak.

Sto se tice zvuka - u nastavku ...

Topic author
sdanicic
Audio Expert
Audio Expert

Post by sdanicic » 14 Feb 2009, 15:38

Malo slika sa "test" police
Attachments
freja_mkiii_sistem_1.jpg
freja_mkiii_sistem_1.jpg (62.82 KiB) Viewed 3315 times
freja_mkiii_sistem_1.jpg