HiFi & Professional Audio Forum  

Da li je Router HiFi komponenta ?

Digitalne komponente, Bežični Audio, Striming..

Sir Oliver
srebrni korisnik
srebrni korisnik

Re: Da li je Router HiFi komponenta ?

Post by Sir Oliver » 16 Jun 2013, 20:59

Nikad nisam pustio da mi streamer barata muzikom. Uvek je neki komp uključen, pa onda on komanduje , bira i šalje, a strimer samo svira. Nema problema sa baratanjem HDDom (HDDovima)

Mjuzik
povremeni korisnik
povremeni korisnik

Post by Mjuzik » 17 Jun 2013, 10:49

pa da, ali sve više ljudi pokušava da se u toj varijanti oslobode računara pa zato i pitam...ja u suštini pokušavam da ustanovim ako neko već ima komp što kažeš čemu onda squeezbox touch, network plejeri, strimeri i slično? komp u dac i vozi...ajd me prosvetlite u čemu je kvaka, meni to nekako deluje kao gomilanje sprava bez neke vidljive potrebe?

Topic author
DejanM
Audio Expert
Audio Expert

Post by DejanM » 17 Jun 2013, 13:43

Comp obicno ima veoma nezgodno napajanje - nezgodno u smislu da ubacuje dosta djubreta u mrezu. To je jedan razlog zasto ljudi izbegavaju da stave comp odmah uz HiFi sistem. Drugi razlog jeste da vecina compova proizvodi buku, pa zato nije zgodno imati izvor koji se cuje dok svira. Treci razlog mozda lezi u tome sto ranije nije postojao veliki izbor nacina kako se moze compom upravljati iz fotelje.

Zbog toga je uobicajena arhitektura da se comp nalazi negde u mrezi a da se preko streamera pristupa muzici preko compa, na kom obicno trci neki DLNA server. Comp tako moze da bude i u drugoj sobi i vecina pomenutih problema onda vise ne postoji.

Izuzetak su compovi specijalno pravljeni za ovakvu vrstu upotrebe. Recimo jedan Mac Mini, koji je bescujan, kojim se lako upravlja na daljinu i koji ima odlican set prikljucaka.

Post Reply